A BMC Software elérte a kitűzött célokat

forrás Prim Online, 2005. február 21. 08:45
A BMC Software bejelentette a 2004. december 31-én zárult harmadik pénzügyi negyedévének az eredményeit. A BMC Software nettó bevétele a 2005-ös pénzügyi évének harmadik negyedévében a különleges tételek nélkül 49,6 millió dollárt tett ki, amely részvényenként 0,22 dollárnyi osztalékot jelent, szemben az egy évvel korábbi hasonló időszak 43 millió dollárnyi nettó bevételével és 0,19 dolláros részvényenkénti osztalékkal.
A vállalat a tervezett, részvényenkénti 0,18 – 0,23 dolláros osztaléksávon belül teljesített. A 2005-ös pénzügyi év harmadik negyedévének tiszta bevétele a GAAP (Generally Accepted Accounting Principles) könyvelési szabályok szerint 36,4 millió dollár volt, 0,16 dolláros részvényenkénti osztalékkal, a 2004-es pénzügyi évének harmadik negyedévében ezzel szemben 44,4 millió dollár, részvényenként 0,20 dolláros veszteséget volt kénytelen elkönyvelni.

A 2005-ös pénzügyi év harmadik negyedévének teljes bevétele 386,8 millió dollárt tett ki, amely három százalékos növekedés az egy évvel korábbi hasonló időszakhoz képest. A vállalat itt is az előirányzott, 380 – 395 millió dolláros bevételi sávban volt. A működési költségek a 18,7 millió dollárnyi speciális tételeket nem számítva 345,6 millió dollárt tettek ki, összevetve a 2004-es pénzügyi év hasonló időszakának 332,1 millió dolláros, 104,1 millió dollár speciális tételt nem tartalmazó költségével. A 2005-ös pénzügyi év harmadik negyedévének speciális költségtételei között szerepel megközelítően 5 millió dollárnyi informatikai eszköz leírása is.

“Örömmel tölt el, hogy mind a bevétel, mind pedig a nyereség szempontjából elértük a kitűzött céljainkat. Jelentős, 127 millió dolláros készpénzforgalmat teljesítettünk, miközben megőriztük szilárd mérlegünket 1,1 milliárd dollár készpénzzel és piacképes értékpapírokkal, valamint rekordszintű, 1,1 milliárdnyi később esedékes bevétellel.”
– mondta Bob Beauchamp, a BMC Software elnöke és vezérigazgatója.

A harmadik negyedév egyéb bevételei 27 millió dollárt tettek ki, beleértve azt a 8 millió dollárnyi nyereséget, amely a vállalati érték-papírkezelés átrendezésének a lezárulásához kapcsolódik, amelynek során a vállalat az elmúlt nyolc negyedévben nem használta ki az új kintlévőségeit.

A licenc rendelésállományból származó bevétel a 2005-ös pénzügyi év harmadik negyedévében 191,1 millió dollárra rúgott, amely 30 százalékos növekedés a második negyedévhez, és 19 százalékos csökkenés a 2004-es pénzügyi év harmadik negyedévéhez képest. Egy igen nagy értékű tranzakciót leszámítva, a licenc rendelésállomány három százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz viszonyítva.

A működésből származó készpénzforgalom 127,6 millió dollárt tett ki a harmadik negyedévben, és 227,7 milliót a 2005-ös pénzügyi év első kilenc hónapjában, egy évvel korábban, a 2004-es pénzügyi év harmadik negyedévében ez az összeg 74,3 millió dollár volt, az első kilenc hónap alatt pedig 232,4 millió dollár.

A BMC Software folytatta részvényeinek a visszavásárlási programját, erre a célra 25 millió dollárt fordított a harmadik negyedév során, hozzávetőlegesen 1,4 millió részvényt vásárolt vissza. A vállalat részvény-visszavásárlási programjának 1 milliárd dolláros keretéből megközelítőleg 237 millió dollár áll még rendelkezésre.

A negyedik negyedév és a 2005-ös pénzügyi év várható eredményei

A vállalat várakozása szerint a negyedik negyedév bevétele 410 – 425 millió dollár között alakul majd, a nyereség pedig a speciális tételek nélkül részvényenként 0,17 és 0,22 dollár között lesz. A negyedik negyedévre vonatkozó előirányzat nem tartalmazza a megvásárolt technológiák és szellemi javak részvényenként 0,06 dollárra becsült amortizációs költségét.

A vállalat várakozása szerint a 2005-ös pénzügyi év teljes bevétele 1,478 és 1,493 milliárd dollár közé esik majd, és a 2005-ös pénzügyi év részvényenkénti nyeresége a speciális tételek nélkül 0,69 és 0,74 dollár között lesz. A 2005-ös pénzügyi évre vonatkozó előirányzat nem tartalmazza a részvényeként várhatóan 0,32 dolláros speciális tételeket.

A BMC Software várakozása szerint a 2005-ös pénzügyi év működésből származó készpénzforgalma 400 millió dollár lesz, a korábbi várakozásoknak megfelelően.

Kulcsszavak: +céginfo BMC

Rangos szakmai versenyen díjazták a Mercedes-Benz duális képzésének tanulóit

2 kategóriában győztek és összesen 4 dobogós helyet szereztek a Szakma Sztár Fesztiválon április 26-án a kecskeméti Mercedes-Benz Academy diákjai. Az országos versenysorozaton 21 tanuló 4 szakmában képviselte a Mercedes-Benz Hungary Kft.-t.

2024. április 29. 13:07

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

Tizenegyedik alkalommal díjazták Randstad Awarddal hazánk legnépszerűbb munkáltatóit. A magyar munkavállalók véleménye szerint idén a LEGO a legvonzóbb hazai munkáltató, a BT (British Telecommunications) lett a második, a harmadik helyen pedig a Mercedes-Benz végzett.

2024. április 29. 11:38

Évente 8 milliárd forintot lopnak el bankkártyáinkról a kényelmünk miatt

A kényelmünk visz a vesztünkbe: az interneten gyorsan akarunk lecsapni egy-egy jó ajánlatra és nem törődünk a biztonsággal – ennek köszönhetően újra gyorsan emelkedik a bankkártyás csalások aránya és az az összeg is, amit az ügyfelek a visszaélésekben elvesztenek. Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője szerint néhány lépéssel biztonságossá tudjuk tenni az internetes vásárlásainkat.

2024. április 29. 09:56