Informatika létfontosságú szerepe a gyártók közötti versenyben

forrás Prim Online, 2005. június 15. 15:33
A Sun Microsystems nyilvánosságra hozta az informatika gyártóipari hasznosítását vizsgáló legújabb – The Economist Csoport országelemző ágazatával, az Economist Intelligence Unittal készíttetett – globális felmérésének eredményeit, valamint négy új kezdeményezést hívott életre, melyek segítségével a gyártóvállalatok még hatékonyabbá válhatnak, és gyorsan elsajátíthatják az informatika korszerű hasznosításának fortélyait.
„A több mint 143 ágazati vezető bevonásával készült – Ázsiára, Európára és Észak-Amerikára kiterjedő – átfogó tanulmány legfontosabb üzenete, hogy a gyártók kezdik felismerni az informatika stratégiai jelentőségét, és mindinkább úgy vélik, segítségével nagyobb versenyelőnyre tehetnek szert – mondja Kristóf Judit, a Sun Microsystems marketing igazgatója. – A megkérdezett gyártóvállalatok több mint 66 százaléka nyilatkozta azt, hogy az informatikának központi szerepet szán a stratégiai célok elérésében. 73 százalékuk egyetértett abban, hogy az informatika a termékek és a szellemi tulajdon mellett hamarosan a vállalatok harmadik létfontosságú eszközévé válik.”

A kutatásban résztvevők többsége továbbra is főként az alacsonyabb költségek, illetve a hatékonyabb készletezési és disztribúciós folyamatok reményében végez informatikai beruházásokat. Egyre bővül ugyanakkor azoknak a vállalatoknak a köre (37 százalék), amelyek a hagyományos beruházásösztönző tényezők mellett a versenyelőny fokozódását is ebbe a kategóriába sorolják. Az informatika stratégiai jelentőségébe vetett hit és az a meggyőződés, hogy segítségével átalakíthatók az üzleti folyamatok, különösen figyelemre méltó egy olyan ágazatban, ahol ilyen céllal korábban nem alkalmazták az informatikát.

„Rendkívül bíztató, hogy a közeljövőben a gyártóvállalatok informatikai kiadásai terén Ázsia és Közép-Európa egyes részein, így hazánkban is élénkebb fejlődésre lehet számtani – teszi hozzá Kristóf Judit. – Ezzel szorosan összefügg, hogy az informatikai vezetők szerepköre, súlya a vállalati döntéshozatalban folyamatosan nő: egyre jobban bevonják őket a vállalati stratégia kidolgozásába. Ami pedig az informatikai kiadások megoszlását illeti: ennek oroszlánrészét a több üzleti folyamatot átfogó, ún. „vízszintes” alkalmazások (például vállalatirányítási rendszerek) teszik ki. A válaszadók majdnem fele (48 százaléka) tervezi, hogy informatikai költségvetésének több mint egyötödét vállalatirányítási rendszerre költi.

A felhasználók rájöttek arra, hogy az informatika segítségével részt vehetnek a terméktervezési folyamatokban, és ezzel a vállalatok jelentős versenyelőnyre tehetnek szert. A gyártóipar számára az elsődleges kihívást az informatika területén a dolgozók betanítása, valamint az eltérő információs rendszerekkel felszerelt fiókirodák, illetve szállítók integrálása jelenti majd.”

„A felmérésből az is egyértelművé vált, hogy a nemzetközi gyártóipar tekintélyes megmérettetés előtt áll – állítja a marketing igazgató. – A Sun Microsystems éppen ezért négy olyan kezdeményezést hívott életre, melyek segítségével a gyártóvállalatok még hatékonyabbá válhatnak, és gyorsan elsajátíthatják az informatika korszerű hasznosításának fortélyait. A kezdeményezések az alábbi területeket ölelik fel: jogi követelmények és tartalomkezelés, identitáskezelés, szoftverintegráció valamint valós idejű működés.”

Kulcsszavak: trend Sun

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Megalkották az első magyar AI alapú éttermi asszisztenst

A koronavírus-járvány okozta elszigetelődés adta az inspirációt egy kis baráti társaság számára, hogy olyan közösségi applikációt fejlesszen, ami megkönnyíti az információszerzést, a tájékozódást, miközben a vendéglátóhelyek kiszolgáltatott helyzetét is orvosolni tudja.  A kis közösségi alkalmazás bár népszerűvé vált, de a várt áttörést nem érte el, ezért a csapat egy inkubációs programban kapott segítséget felhasználva fejlesztette ki a jelenlegi formában elérhető rendszert.

2024. május 1. 13:48

Stratégiai partnerséget kötött a Continental a DeepDrive-val

A Continental technológiai vállalat stratégiai partnerséget kötött a müncheni székhelyű DeepDrive-val az elektromos járművekhez szükséges alapvető technológiák továbbfejlesztése érdekében. 

2024. május 1. 10:21

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14