Az Oracle kiemelt oktatási partnere lett a Számalk
A Számalk Zrt. több mint 200 féle rövidtávú IT és menedzsment felnőttképzést és hozzá kapcsolódó oktatási szolgáltatásokat kínál ügyfeleinek. 2007-es évben terveik szerint 6-8 Oracle termékekhez kapcsolódó képzést (30-40 fő) indítanak. A Számalk a népszerű PL/SQL és adatbázis-adminisztrációs képzések mellett az Oracle Fusion Middleware koncepciójához kapcsolódó Java programozási és webes alkalmazásfejlesztési, üzemeltetési, oktatási irányvonalat szeretné képviselni. A cég az oktatások finanszírozási megoldásaiban is teljes körű segítséget nyújt a szakképzési hozzájárulás felhasználástól kezdve a pályázati források kiaknázásig.
Az Education Partneri megállapodás magas minőségi követelményeket állít a partnerrel szemben, és egyben szoros együttműködést kíván meg. Az Oracle a megállapodás megkötése előtt ellenőrzi és minősíti az oktatási helyszíneket, a tanárokat és a tananyagot is. A Számalk mindezeknek a követelményeknek messzemenően megfelelt, így mostantól kínálatában már megjelennek az Oracle tanfolyamok. Az oktatás az Oracle tananyagai alapján a Számalk saját tantermeiben és oktatóival folyik.
Kapcsolódó cikkek
- Új értékesési vezető az Oracle-nél
- Kiemelkedően jó Grepton eredmények a Microsoft támogatási pályázatán
- Következő generációs CRM a felsőoktatásnak
- GTS-Datanet pályázat a jövőről, diákoknak
- Az Oracle 2007-es Partner Díjának nyertesei
- SharePoint portál az ELTE-n
- A NetAcademiával képezteti leendő tanácsadóit a Microsoft
- ECDL a szakképzésben - kölcsönös átjárhatóság
- Elektronikus tananyag-piactér és a digitális könyváruház indul
- Webfejlesztői verseny Microsoft platformon
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A jövő programozói versenyeztek
A régió legjobb egyetemista és középiskolás programozói mérték össze tudásukat a Debreceni Egyetem Informatikai Karán rendezett Regionális Programozói Csapatversenyen. A résztvevők számot adhattak arról, rendelkeznek-e naprakész informatikai tudással és hogyan tudnak csapatban dolgozni.
Az AI használata a munkavállalók 22%-át érinti a magyar ingatlanpiacon
A mesterséges intelligencia egyre nagyobb szerepet kap az ingatlan- és építőiparban, de vajon hogyan áll Közép-Európa ezen a téren? Egy friss kutatás szerint a magyar ingatlanpiacon dolgozók mindössze 22%-a használ mesterséges intelligenciát, 23%-uk napi szinten, 46%-uk pedig heti rendszerességgel, de mégis érzékelhető a változás: az ingatlan- és építőiparban dolgozók 60%-a mindhárom piacon kifejezte, hogy szívesen elsajátítaná az új technológia alkalmazását.
Örökíts meg minden téli pillanatot a LAMAX új akciókameráival
Három új akciókamerával frissítette kínálatát a LAMAX. Kompakt és strapabíró kialakításuk és mellékelt kiegészítők révén az új akciókamerák minden terepen megállják helyüket. A kamerák a csomagolásban megtalálható vízálló tokkal a havas és vizes kalandok közben is jól teljesítenek, a tokokkal akár 40 méteres mélységig merülhetünk velük. Ugyanakkor a LAMAX W9.2 és a LAMAX 10.2 modellek esetén a kameraváz is vízálló, így tok nélkül 12 méteres mélységig is bírják a víz alatt.
Az állam megteheti, hogy digitalizál, kérdés, hogy miként fogjon hozzá
A modern közigazgatás támogatja a modern gazdaságot, és a kormányok és a közszféra szervezetei is haladnak a digitális átalakulás útján. Most azonban gyorsítaniuk kell a tempón, és dolgozniuk kell azon, hogy megfeleljenek állampolgáraik elvárásainak. A KPMG a Global Tech Report 2024 adatai alapján igyekezett választ adni a digitális közigazgatással kapcsolatos aktuális kérdésekre, és felvázolni azokat a lehetséges lépéseket, amelyeket a kormányzati tisztviselők tehetnek meg a digitális átalakulás érdekében. Az adatok 118 kormányzati technológiai vezető és döntéshozó válaszain alapulnak, többségében (60%) Európából, továbbá Ázsia és a Csendes-Óceán térségéből (21%), valamint Észak-, Közép- és Dél-Amerikából (19%).
A félelem és a kapzsiság irányítja a kriptopiacot
A befektetői hangulat jelentősen befolyásolja a kriptovaluták értékét a metaverzum kriptopiacán visszaeséskor – derül ki a Budapesti Corvinus Egyetem új kutatásából.