Veszélyes a Nintendo 3DS?

Vértes Judit, 2011. január 11. 10:26

A Nintendo tisztában van vele, hogy negatívan hathat az eladások számára azon bejelentése, miszerint az új 3DS hordozható játék árthat a gyerekek látásának, ugyanakkor úgy gondolják, a fogyasztók őszinte tájékoztatása előbbre való az üzleti érdeknél.

„Akkor is fontosnak tartjuk a fogyasztóink tájékosztatását, ha ez nem feltétlenül hat pozitívan az eladásainkra.” – nyilatkozta a Nintendo elnöke, Satoru Iwata, egy - The Wall Street Journal-ban megjelent - interjújában.

A Nintendo web oldalán jelent meg az a felhívás, hogy a Nintendo 3DS, amely lehetővé teszi a 3D-s verzió szemüveg nélküli használatát, a 6 év alatti gyerekeknél negatív hatással lehet a látás fejlődésére. A készülék azonban 2D módban is működik, a hat év alatti gyerekek számára ezt ajánlják.

A felhívás javasolja, hogy a játék közben óránként rendszeres  tartsunk szüneteket, és felhívja a figyelmet arra, hogy a hosszabb használat fáradtságot okozhat. Azonban Iwata sietett leszögezni, hogy a 3DS egyáltalán nem „veszélyes” játék.

Az utóbbi évben a Nintendo eladási statisztikái visszaesést mutatnak. Míg 2009-ben közel 10 millió Wii eszközt adtak el, 2010-ben ez 7 millióra esett vissza. A cég a 3DS eszköztől várja az újabb fellendülést. Mint Iwata elmondta, remélik, március végéig eladnak 4 millió 3DS játékot.

Kulcsszavak: Nintendo

hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Szemben a sztereotípiákkal: a nők, a tudomány jövőjének alakítói

Április negyedik csütörtökén az infokommunikációs szektor női szereplői előtt tisztelgünk. Az immár 15. éve ünnepelt Lányok az információ- és kommunikációtechnológiában (Girls in ICT) nemzetközi napja arra biztatja a fiatal lányokat, hogy merjenek nagyot álmodni és bátran helyezkedjenek el STEM*  vagy IKT**  szakmában. Idén a női vezetők és elengedhetetlen mentori szerepük kerül középpontba a világnapon, amely a Megoldások a holnapért résztvevőit is megihlette.

2024. április 27. 17:03

Minden 5. gyereket érintheti az online bántalmazás

Bár a honfitársaink szerint a közösségi média veszélyesebb a gyerekekre nézve, mint a tömegközlekedés, a 6-14 évesek harmada mégis rendszeresen használja a social mediát – derült ki egy friss, országos kutatásból. Az egyik leggyakoribb probléma az online térben a bántalmazás, ami akár minden 5. gyereket érinthet. A kitöltők harmada nem szokott a családjával beszélni az internetes tér veszélyeiről, pedig a tudatosítással a legtöbb ilyen helyzet megelőzhető vagy kezelhető lenne.

2024. április 27. 13:59

A Zyxel Networks fokozza a kiberbiztonságot, hogy megfeleljen a NIS2 irányelvnek

Tekintettel a kiberfenyegetések növekvő gyakoriságára és összetettségére, az EU 2016 óta hatályos NIS-irányelve ma már nem felel meg mindezeknek. Az új iteráció, amely 2024. október 18-án lép életbe, lehetőséget kínál a kiberbiztonsági erőfeszítések fokozására. A Zyxel Networks, a biztonságos, mesterséges intelligencia és felhőalapú hálózati megoldások egyik vezető szolgáltatója olyan termékeket kínál, amelyek megfelelnek az NIS2 irányelv követelményeinek, és hatékony védelmet nyújtanak a fejlett támadásokkal szemben.

2024. április 27. 12:10

Az AI és a fenntarthatóság területén nő az igény leginkább a munkavállalókra

A gyors technológiai fejlődés, a fenntarthatóság iránti fokozódó igény korszakában bizonyos munkaterületek jóval keresettebbé válnak. Az ezekkel a szakismeretekkel rendelkező munkavállalók iránti kereslet a magyar munkaerőpiacon is egyre növekszik. A Munkahelyeink.hu összegyűjtötte a kapcsolódó pozíciókat, illetve azt, hogy mire van szüksége a munkavállalóknak, hogy megszerezhessenek egy ilyen állást.

2024. április 27. 10:21

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50