A ZTE nagyobb figyelmet szentel a magyar ügyfeleknek
A ZTE Corporation tavaly kötött megállapodást a magyar kormánnyal. Ennek jegyében Budapesten hozta létre egyik globális hálózatüzemeltető központját. Most egy újabb lépéssel, az Enterprise Grouppal együttműködve, szeretné ötvözni a távközlési szolgáltatók számára világszerte elérhető és itthonról felügyelt menedzsmentszolgáltatásait a hazai piac átfogó ismeretével.
A kínai ZTE jelenleg a világ egyik vezető távközlési megoldás szolgáltatónak számít. A közel 30 éves vállalat már két éve van jelen a magyar piacon, amelyben lát még potenciált, hiszen az Enterprise Grouppal közösen újabb megoldáson dolgozik hazánkban.
Már két éve kis hazánkban
Annak idején a jól képzett emberi erőforrás, a kormányzat nyitottsága és a város természetes környezete miatt döntött Budapest mellett a kínai vállalat, amely elképzelés mára bizonyította helyességét – mondta el Werschitz Ottó, a ZTE Hungary Kft. üzletfejlesztési igazgatója. Az azóta eltelt időben nemzetközi szinten már közel egy tucat távközlési hálózatot felügyelt a hazánkban működő központ, ahol a hazai sajátosságokat jól ismerő magyar szakember mellett nemzetközi tapasztalattal rendelkező külföldi munkatársak is részt vesznek a munkában. Egy tavalyi döntést követően a vállalatóriás egy európai mobilkészülék-javító szervizközpontot is hazánkba telepített, és a fejlesztésekkel már 4,3 milliárd forint befektetést hozott Magyarországra.
A Budapesten működő ZTE távközlési hálózatokat felügyelő, támogató nemzetközi üzemeltető központ (GNOC) a világ számos pontjával van közvetlen összeköttetésben, és több nyelven – köztük magyarul is – segíti ügyfelei munkáját. A központot a legmodernebb infrastruktúrával szerelték fel, és a jelenlegi kapacitás többszörösére is felkészítették. A budapesti hálózatüzemeltető központból látják el az elmúlt napokban a szlovák Swan negyedik mobilszolgáltatóval aláírt 5 éves keretszerződéshez kapcsolódó rendszertámogatási teendőket is, mellyel a ZTE tovább erősíti pozícióját a területen.
A ZTE már két éve jelen van az országban. a hálózatüzemeltetés terén A kínai vállalat már mobiljavító központját is Magyarországra telepítette
A sokoldalú vállalat a magyar piacon is szintet lép
A ZTE egyike azon kevés gyártónak világszerte, amely a menedzselt szolgáltatások mellett a hálózati elemek legszélesebb körét – beleértve a 450 MHz-es frekvenciasávban működő CDMA mobiltávközlési technológián alapuló adatátviteli szolgáltatásokhoz tartozó legmodernebb berendezéseket – fejleszti és üzemelteti. Az IDC nemzetközi piacelemző cég szerint a vállalat 32%-os részesedéssel piacvezető a CDMA-hálózatok területén, és az elmúlt évben elnyert szerződések számarányát tekintve, a 450MHz-es frekvenciasávban való használatra is alkalmas LTE technológia legdinamikusabban fejlődő gyártójává vált. A cég technológiai innovációjának köszönhetően az LTE-szabadalmak 13%-át e társaság jegyzi.
A ZTE Hungary szolgáltatásait közvetve már a hazai mobiltelefon-felhasználók milliós tábora is élvezheti, hiszen a vállalat rádiós és alapinfrastruktúra-szállítója a Telenor Magyarországnak. A mobilszolgáltató számára a GSM/UMTS/LTE hálózat kiépítését, bővítését és üzemeltetését, valamint több mint 6000 állomás, többek között az LTE eNodeB állomások telepítését is végezte.
A ZTE a magyarországi üzleti kapcsolatok erősítése céljából egyes projekteknél most a hazai informatikai és infokommunikációs megoldások egyik vezető rendszerintegrátorával, az Enterprise Grouppal közösen szándékozik magasabb szintre emelni itthoni szolgáltatásainak színvonalát, és még inkább szeretne kiemelt figyelmet fordítani hazai ügyfeleire.
Kép: hungarianambiance.com
Kapcsolódó cikkek
- Megjelent az AIDA64 4.60-as verziója
- Megjelent az első, SUSE Cloud-alapú hibrid,felhőmegoldás
- Okosautókat fejlesztenek Kínában is
- Az ABB és a Volvo partnersége az elektromos és hibridhajtású buszok gyorstöltésére
- Mentés gombbal újít a Facebook
- Áttörés az egyfázisú szünetmentes megoldások piacán
- Jövő héttől hazánkba is megérkezik a Lumia 930
- Nemzetközi akció a Gamover Zeus kiberbűnözői hálózat gyengítésére
- Hatvanszor gyorsabb az Ericsson 5G technológiája az LTE hálózatnál
- Véget ért a MobilTárca tesztelése
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Hetvenmillió forintos fejlesztéssel épül a jövő hálózata a BME Ipar 4.0 Technológiai Központban
Autonóm villamossági hálózatot építenek ki a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Ipar 4.0 Technológiai Központjában a Schneider Electric műszaki támogatásával. Az úgynevezett micro-grid rendszer fejlett energiamenedzsment szoftvereket is tartalmaz, és az oktatás segítése mellett lehetőséget kínál az új technológiák iránt érdeklődő hazai vállalkozások számára is, hogy megismerjék, milyen előnyöket kínálnak ezek a megoldások.
Többnyelvű egészségügyi dokumentumok mesterséges intelligenciával támogatott gépi fordítása
A Villámfordítás Fordítóiroda Kft. a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból közel 20 millió Ft vissza nem térítendő támogatást nyert a 2020-1.1.1-KKV-START-2021-00423 számú „KKV START INNOVÁCIÓ” című felhívásra benyújtott pályázatával. A Magyarországon egyedülálló mesterséges intelligenciával támogatott gépi fordításra lehetőséget nyújtó technológia és nyelvi keretrendszer létrehozására lehetővé teszi az egészségügyi szolgáltatóktól származó iratok gépi fordítását.
Újra indul a Deloitte Technology Fast 50
Újra pályázhatnak a Technology Fast 50 díjra a gyorsan fejlődő technológiai cégek: a Deloitte immár 23. éve hirdeti meg közép-európai versenyét, amely a technológiai iparág leggyorsabban növekvő vállalatait rangsorolja. Mind a már befutott, mind a feltörekvő technológiai vállalatoknak platformot biztosítva arra, hogy szélesebb körben bemutathassák innovatív megoldásaikat.
10 pont a zöldebb Európáért
Tíz pontban foglalta össze a Schneider Electric azokat a lépéseket, amelyek segíthetik, hogy az Európai Unió már jóval az eredetileg kitűzött 2030-as határidő előtt csökkentse függését az importból származó fosszilis tüzelőanyagoktól. Az energiagazdálkodás és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat az Európai Bizottság májusban közzétett REPowerEU tervéhez kapcsolódva tette közzé a listát. Egyben üdvözölte az EU kezdeményezését, bízva abban, hogy az uniós célkitűzések már 2027 előtt elérhetők, a többi között az épületek és az ipar energiahatékonyságának növelésével.
Útmutató a sikeres S/4HANA bevezetéshez
Az S/4HANA átállás komoly üzleti transzformációt jelent egy vállalat életében. Sikerességéhez kulcsfontosságú a vezetőség és az érintett szereplők elköteleződése a projekt mellett. Az átállás alapos tervezést, ütemezést és az egyes projekt fázisokhoz megfelelően allokált erőforrásokat igényel.