Új algoritmussal újít a Facebook
Azoknak, akik nem szeretik a „Like” gombot
A Facebook szeretné tudni, mit kedvelsz és mit nem a hírfolyam eseményei közül, ezért figyeli, milyen hosszú ideig nézel egy fotót, posztot vagy kommentet.
Nem baj, ha elfelejted megnyomni a „Like” gombot, a Facebook szerint, ha sokáig nézel egy posztot, vagy elolvasod a hozzá fűzött kommenteket, akkor valószínűleg érdekel a téma, és ezt a barátaid is szívesen látnák.
A következő hetekben megjelenő algoritmus szerint nem csak akkor jelenik meg egy esemény a hírfolyamban, ha azt valamelyik ismerősöd kedvelte vagy megosztotta, hanem akkor is, ha sokáig nézte azt. Szerencsére a sokáig fogalmát nem abszolút értékben mérik: ha egy posztot ötször annyi ideig nézel, mint egy másikat, akkor valószínűleg valamiért érdekesnek találtad.
Ansha Yu, szoftverfejlesztő elmondta, hogy azért, mert valaki nem like-olja az adott bejegyzést, még nem jelenti azt, hogy nem érdekli őt az adott hír. Vannak, akik nem szeretik nyomkodni a „Like” gombot, vagy megosztani mindenkivel azt, ami őket érdekli. A Facebook azonban rájuk is figyel.
Forrás: The Verge
Kapcsolódó cikkek
- A közösségi média hálójában
- Instant Article – azonnali hírek a Facebookon
- A pénznél is többet érnek adataink a Facebooknak
- Törli a Facebook az inaktív rajongókat
- Az állásunkba kerülhet a közösségi locsogás
- Örökölhetők lesznek a Facebook-profilok
- Facebook-katonákat vetnek be tavasztól
- Egy magyar alkalmazás segíti a Facebook oldalak kezelőit
- A közösségi média szétveri az étkezési kultúrát
- Menő az anti-Facebook
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Magyar startupperek építhetik a jövő okos városait
Világszerte egyre nagyobb teret hódít a fenntartható települések koncepciója. Az okos város remek befektetési lehetőség az előrejelzések szerint, ám a technológia kínálati oldalán bőven vannak még kiaknázatlan területek. Az EIT Climate-KIC inkubációs programja február 28-ig olyan magyar vállalkozások jelentkezését várja, amelyek elősegítik a városi lakosság életminőségének javítását, vagy a klímaváltozás egyéb kihívásaira nyújtanak megoldást.
Hivatalos digitális oktatási képzést nyújt pedagógusoknak a HiperSuli
Az idén ötödik éve futó HiperSuli digitális oktatási program mostantól az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI) által akkreditált tanárképzés formájában érhető el minden pedagógus számára. A képzésben résztvevők a HiperSuli eddigi összegyűlt pedagógiai tapasztalataira épülő módszertanokat sajátíthatják el, így a digitális eszközöket és az internet használatát napjaink valós igényeire építve emelhetik be tanári munkájukba. A képzés sikeres teljesítéséért 30 kreditpont jár.
Megjelent az in nuce DPO készlet
A TMSI „in nuce dpo toolkit” néven kereskedelmi termékként adott ki egy olyan eszközkészletet, ami a GDPR szerinti adatvédelmi tisztviselők napi, operatív munkáját segíti. Az „in nuce DPO eszközkészlet”-nek az a célja, hogy átfogó segítséget nyújtson az adatvédelmi tisztviselők számára, hogy a lehető legjobban tudják végezni a munkájukat. A céljuk az volt, hogy az anyagaikban olyan helyzetekkel és forgatókönyvekkel foglalkozzanak, amelyekkel a hazai adatvédelmi tisztviselők leggyakrabban találkoznak.
VAKT: egy jól működő példa a blockchain alkalmazására az energetikában
Az Egyesült Királyságban tavaly decemberben a Deloitte közreműködésével létrejött a VAKT, egy blockchain-alapú kereskedési platform, amely hatékonyabbá teszi az energiatermékek kereskedelmét, és amely már tizenkét globális vállalatból áll. A szervezet fő missziója az energiaszektor ügyleteinek blokkláncra migrálása, az energiaszektorban elterjedt papíralapú dokumentáció okos szerződésekre cserélése, az adatminőség javítása, a biztonság növelése és az elszámolások gyorsítása, ezáltal csökkentve a szektor szereplőinek költségeit.