Optimális napenergia felhasználás az ABB innovatív REACT inverterével
Az ABB egyedülálló, lakóépületekhez tervezett energiatároló rendszere elősegíti az energia hatékony, igényekhez igazodó felhasználást.
Az ABB a megújuló energia tárolási és átalakítási technológia (Renewable Accumulator and Conversion Technology / REACT) kereskedelmi forgalomba hozatalával jelentős előrelépést tett a lakóépületek energiafelhasználásának optimalizálása irányába, mivel a rendszer a beépített, nagy teljesítményű 2 kilowattórás akkumulátora segítségével tárolja a fel nem használt energiát.
A 4,6 kW-os vagy 3,6 kW-os egyfázisú inverter és a lítiumion-akkumulátor egy házban helyezkedik el. A REACT segítségével a háztulajdonosok a kiépített fotoelektromos napenergia-hasznosító rendszerükkel a csúcsidőben megtermelt fölös energiát el tudják tárolni a nagy energiaigényű időszakokra, így azt vagy reggel használhatják fel, amikor mindenki munkába készül, vagy este, amikor mindenki hazaérkezik.
Giovanni Frassineti, az ABB napenergia üzletágának vezetője így nyilatkozott a most forgalomba hozott REACT-ról: „Mindig arra törekszünk, hogy a tapasztalatainkra és az iparágban elért technológiai fejlődésre alapozva termékeink a legjobb teljesítményt érjék el.”
„Büszkék vagyunk termékeink piacvezető minőségi színvonalára. Meggyőződésünk, hogy ügyfeleink is elégedettek lesznek a lakóépületek napenergia-tárolásában újításnak számító REACT termékünkkel, amelyet úgy alakítottunk ki, hogy az magába foglalja a füzér invertereink minden nagy teljesítményű elemét.”
A beépített terheléskezelőnek, a kettős maximális teljesítmény-pont követő áramkörnek, valamint a széles bemeneti feszültségtartománynak köszönhetően a REACT az energiatermelés és az otthonok energiafogyasztási szintjének összehangolásával optimalizálni tudja az energiafelhasználást.
A felhasználók – a rendelkezésre álló tárolt energia függvényében – akár négy készüléket is beprogramozhatnak. A rendelkezésre álló fotoelektromos energiára vagy az akkumulátorban tárolt villamos energiára támaszkodó segédüzemi kimenet lehetővé teszi, hogy a készülékeket áramkimaradás idején is használni lehessen.
Az energiatároló rendszert hosszú életciklusra terveztük. Az akkumulátor várható élettartama 10 év. Plusz akkumulátormodulok segítségével akár 6 kWó-ra is megnövelhető az energiafogyasztás szintje.
A könnyű üzemeltetés szempontját szem előtt tartva az ABB lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a REACT beépített Wi-Fi segítségével, illetve a megfelelő okostelefon vagy táblagép alkalmazással még akkor is ellenőrizni és kezelni tudják az energiafelhasználást, amikor nincsnek otthon.
További információ a termékről: abb.com/REACT
Kapcsolódó cikkek
- ABB az űrben: a legvégső határ meghódítása
- Idén is sikerrel zárult az ABB hazai ösztöndíj- és női mentorprogramja
- Triplázhat a világ napenergia-termelése 2021-re
- Az ABB technológiájára épül a világ legnagyobb vízre telepített kísérleti naperőműve
- Az ABB technológiája biztosítja Ázsia leghosszabb, Indiában épült közúti alagútjának szellőzését
- Ismét Business Superbrands díjat kapott az ABB Kft.
- Az ABB 30%-kal csökkentette az olasz vízmű üzemeltetési költségeit energia-gazdálkodási megoldásával
- Sakkjátszma kizárólag szemmozgással vezérelt ABB robot segítségével
- Az ABB villámtöltő-technológiát szállít az Egyesült Királyság első elektromos buszaihoz
- A LEGO Csoport elérte 100%-ban megújuló energiaforrás célkitűzését három évvel a tervezett idő előtt
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Gazdaságos megoldás egyszerűsíti az áruszállítást
Ahhoz, hogy egy termék eljusson A-ból B pontba, az esetek nagyon nagy százalékában egy dologra biztosan szükség van: ez az úgynevezett sztreccsfólia. A raklapcsomagolás gazdaságosabb és kedveltebb fóliatípusát lehetővé tette egy magyar cég úgy, hogy az nemcsak gazdaságosabb lett a piacon kapható termékeknél, de környezetbarát is, hiszen a vékonyabb fólia használatával kevesebb hulladék keletkezik. Az AMCO Csomagolástechnikai és Konzultációs Kft. innovációja az áruszállítást nagyságrendekkel könnyítheti meg a közeljövőben.
Kényszerből előny: emiatt állhatnak át zöld működésre az irodaházak
A tavaly ősszel bekövetkezett gázáremelkedés hatására feje tetejére állt az irodaházak piaca, a magas fenntartási költségek miatt ugyanis a legtöbb üzemeltető zöld útra lépett. Kaloczkai Sándor, a Gree légkondicionálók műszaki vezetője arról beszélt, ma már nem az a kérdés, hogy az energiahatékonysági beruházások megtérülnek-e, hanem az, hogy azok nélkül a működés fenntartható marad-e. Zöld irányban is példaértékű a világ első számú klímamárkája magyarországi vezérképviseletének szarvasi irodaháza, a Hi-Tech épület ugyanis látványban és műszaki tartalomban is a világ elithez tartozik.
Füstöljenek a gumik: a norelem szabványos alkatrészekkel segíti a tanulókat a drift triciklik építésében
A norelem folyamatosan támogatja a fiatal mérnöki tehetségeket, aminek újabb állomásaként számos szabványos alkatrésszel támogatta a Müncheni Műszaki Iskola diákprojektjét. A hallgatók dolgozták ki a motoros drift trike koncepcióját, és a projektet a tervezéstől a befejezésig vitték végig.