A régió egyetemi startup ötletei versenyeztek
2018. április 28-29-én került sor a Startup Campus University – Innovative Idea Battle 2 napos eseményére, melyen a régió egyetemi innovációi versenyeztek. A 8 legjobb csapat május 25-én, a bécsi Pioneers fesztiválon mutatkozhat be, illetve egy lépéssel közelebb került a Hiventures 9 millió forintos befektetéséhez.
A Startup Campus University egyedülálló, egyetemeket, piaci szereplőket és befektetőket összekötő program, melynek célja felfedezhetővé tenni az egyetemi ötleteket, ösztönözni a vállalkozás alapítást.
A régiós egyetemi ötletversenyre több mint 50 felsőoktatásban tanuló, innovációval rendelkező csapat jelentkezett. A kiválasztási folyamat után az elődöntőbe 16 csapat; osztrák, román, horvát, lengyel és magyar nemzetiségű egyetemisták kerültek.
„Tehetséges vállalkozó fiatalok, csillogó szemek. Ez az igazi befektetés a jövőbe. A Startup Campus University célja felfedezhetővé tenni a régió egyetemi hallgatóinak ötleteit és segíteni őket abban, hogy sikeres startup vállalkozók legyenek. Azért dolgozunk, hogy a következő három évben a régió és Európa egyik legnagyobb hallgatói startup versenyét és közösségét hozzuk létre.” - mondta el Kovács Zsolt, az Enterprise Hungary ügyvezetője.
A két napos bootcamp-en a csapatok szakmai mentorok segítségével készültek fel a versenyre; részletesen áttekintették a Business Model Canvas-t, illetve hasznos visszajelzések alapján tökéletesítették a prezentációjukat.
A továbbjutók között olyan egyedi innovációkkal találkozhatunk, mint a középiskolások tanulási folyamatait 3D-s ábrával megkönnyítő fejlesztés, az Eddie, a jegyértékesítést adat vezérléssel megoldó Overace Tickets csapata és a bélflóra teljes vizsgálatával egyénre szabott italokat készítő Meta Flora, valamint az elektronikus terméktámogatási platform, a TechSpesc.
Szintén a döntőbe jutott a Romániából érkező XVision fejlesztése, melynek célja a betegségek automatikus észlelése az emberi szervezetben bárhol, orvosi röntgenfelvételek elemzése révén. Mellettük versenyez az Alive Maps megoldása is, az online térkép, amely az életminőségét méri.
Horvátországból két csapat is a döntőbe került; az Agronaut, mely megoldásával a kelet-európai gazdálkodók, farmerek nagyobb piacon való megjelenését kívánja biztosítani, valamint a Crustuli, az élelmiszeripari melléktermékekből magas tápértékű snack-et kifejlesztő egyetemistái.
A döntőre 2018. május 25-én, a bécsi Pioneers startup eseményen kerül sor. A győztes csapatnak 150 millió forintig terjedő befektetés kerül felajánlásra.
Kapcsolódó cikkek
- Microsoft verseny programozóknak, 3D-dizájnereknek, informatikusoknak
- A Led Coding nyerte a Women Startup Competition Romániai elődöntőjét
- Növekedési fázisú startupokat céloz az EIT Digital hétszázötvenezer euró összdíjazású versenye
- Április 27-ig jelentkezhetnek startupok 135000 eurós összdíjazású innovációs versenyekre
- Magyar hallgatók a L’Oréal Brandstorm nemzetközi döntőjén Párizsban
- A tanulást forradalmasító alkalmazás nyert az Imagine Cup hazai döntőjén
- Borys Szyc filmsztár oktatta a Women Startup Competition résztvevőket Varsóban
- Indul a Vodafone és a Logiscool Nagy Digitális Kalandja!
- Legyél Te a 2018-as év MOS Világbajnoka!
- Teltház volt a Women Startup Competition Kolozsvári versenyén
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Dell Technologies a legújabb eszközeivel alkotja újra a munkakörnyezetet
A Dell Technologies újonnan bemutatott termékei és szoftverei átformálják a munkavégzés módjait a legjobb teljesítmény érdekében. Intelligens és kollaboratív eszközeinek új porfóliójával alakítja át a munkakörnyezetet, hogy elősegítse a rugalmas, nem helyhez kötött munkavégzést és tanulást.
7 mód, ahogyan a kártevők bejuthatnak az eszközeinkbe
A legelterjedtebb fenyegetésnek számító kártékony szoftverek napi szinten nehezítik meg a netet használók életét. A legtöbben hallottak már a különféle kártevőkről és veszélyeikről, de vajon az is köztudott, hogy ezek hogyan, milyen módon férkőznek be az eszközökbe? Az ESET szakértői bemutatják a legnépszerűbb módszereket.
UR kobotok problémamentes távvezérlése a COVID-19 idején
A COVID-19 járványhelyzet változtatásokat hozott a gyártók életébe: szükségessé vált az otthoni munkavégzéssel kapcsolatos irányelvek lefektetése, a társadalmi elhatárolódás követelményeinek való megfelelés, a munkaerőhiány és a távollét pedig létező munkaügyi problémává nőtte ki magát. Számos gyártó vezette be a kobotok használatát termelésének átalakítása vagy az üzletmenet folytonosságának fenntartása érdekében. De mi történik abban az esetben, ha probléma lép fel a kobot működése során és nincs a helyszínen személyzet? Mi van, ha új gyártásra kell átprogramozni a kobotot, de nincs senki a helyszínen, aki hozzá tudna férni a munkacellához? Mi van, ha a kobot működésével kapcsolatos adatokra lenne szüksége, de az üzem le van zárva? Lehet-e programozni a kobotot anélkül, hogy utána fertőtleníteni kellene a munkacellát?
AZ HBO Max bejelentette európai, közel-keleti és afrikai vezetőségét
A WarnerMedia bejelentette, hogy Christina Sulebakk – az HBO Europe korábbi General Managere – tölti majd be az HBO Max EMEA (Europe, Middle East, Africa, azaz Európa, Közel-Kelet és Afrika) General Manageri posztját. Új munkakörében Christina irányítja majd az európai régiókban jelenleg működő HBO streaming platformok (HBO Nordic, HBO España, HBO Portugal és a kelet-közép-európai HBO GO) upgradelését az HBO Max szolgáltatássá 2021-gyel kezdődően, illetve az HBO Max kiterjesztését további európai régiókra, a Közel-Keletre és Afrikára. Közvetlen felettese az HBO Max International vezetője, Johannes Larcher lesz.
Az év információbiztonsági újságírója 2021
Az idén már tizenhatodik alkalommal hirdetnek pályázatot a cím elnyerésére, melyre bármely magyarországi médiában (elektronikus vagy nyomtatott sajtó) információ- és adatvédelem, információbiztonság témában publikáló újságíró jelentkezhet.