A technológia mentheti meg a kiskereskedőket
Öt év alatt közel 20 ezerrel csökkent a hazai kiskereskedelmi üzletek száma a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint. A sarki boltok megszűnésével járó folyamatot lelassíthatja a Schneider Electric és a Scale Computing új, közös megoldása.
Míg 2014 június végén még közel 140 ezer kiskereskedelmi boltban vásárolhattak a magyar fogyasztók, addig tavaly június végén mintegy 20 ezerrel kevesebb, valamivel több mint 120 ezer üzlet volt az országban a KSH adatai alapján. Az internetes vásárlás növekvő népszerűsége, az egyre kiélezettebb árverseny és a rendkívül nehéz munkaerőpiaci helyzet egyaránt kihívást jelent a nagy üzletláncoknak, illetve a kis- és közepes kereskedelmi vállalkozásoknak.
A technológia azonban segítséget kínálhat ebben a helyzetben, a Schneider Electric és a Scale Computing új megoldása ugyanis elviszi az üzletekbe a hatékonyabb működéshez szükséges számítási kapacitást és képességet. A Scale Computing HC3 Edge virtualizációs platformja, illetve a Schneider Electric EcoStruxure Micro Data Centers kombinációja segít a kiskereskedőknek az áruházon belüli feladatok elvégzésének optimalizálásában, illetve a vásárlók jobb kiszolgálásában.
Az integrált, gyorsan telepíthető megoldás átfogó és biztonságos informatikai infrastruktúrát biztosít, aminek köszönhetően az egyes, a központtól távol lévő üzletekben mini adatközpontok működtethetők, támogatva ezzel a gyors döntéshozatalt, legyen szó akár az árukészlet összeállításáról, vagy az aktuális fogyasztói igényekhez való alkalmazkodásról.
A Scale Computing és a Schneider Electric közös megoldása a dolgok internete (IoT) kínálta opciók kiaknázására is lehetőséget kínál a kereskedőknek, hiszen a készletgazdálkodás mellett az épületmenedzsment, az eszközök kezelése is egyetlen platformról irányítható.
A HC3 Edge gyorsan telepíthető, webes böngészőn keresztül biztosít elérhetőséget a távoli rendszerekhez és a tárolóegységek, valamint a virtuális gépek kezelés egyetlen felületről oldható meg. A megerősített biztonságot kínáló rendszer szabványosított megoldásainak köszönhetően gyorsan és költséghatékonyan bevethető. A HC3 Edge szoftvert választó kiskereskedelmi cégeknek nem kell rejtett költségektől tartaniuk, és a termék árában a biztonsági mentés és helyreállítás is benne van.
Kapcsolódó cikkek
- A Siemens az okos épületek vezető IoT platform szolgáltatója
- Itt az összekapcsolt jövő: ez várható idén az IoT-eszközök terén
- Önmagában az IoT nem elég
- A Samsung ismertette emberközpontú fejlesztéseit és kísérleti projektjeit
- CES 2020 – Bosch: Fókuszban a mesterséges intelligencia
- Sportversenyeken edzi az SAP a jövő üzleti alkalmazásait
- Mesterséges intelligencia és gépi tanulás oldhatja meg az élelmezési problémákat
- Különleges fejlesztéssel hódíthatnak az MI-megoldások
- A Tettek hálózatán biztonságban tudhatod azokat, akik igazán fontosak
- Magyar siker a zöld innovációs versenyen
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
K&H: Kate ellenáll a hódolók ostromának
Egyre többen veszik igénybe Kate, a K&H személyes digitális asszisztensének segítségét. Bár vannak, akik bolondoznak Kate-tel, őt ez sem zavarja: kedvesen kitér az oda nem illő kérdések elől. Németh Balázs, a K&H innovációs vezetője szerint a mesterséges intelligencián alapuló személyes digitális asszisztens bevált, az ügyfelek megszerették, és Kate is minden nap tanul tőlük valamit.
Okosotthon: megoldás az energiatakarékosság és a kényelem jegyében
Alighogy hozzászoktunk az okoseszközök használatához, máris beszivárgott a mindennapokba az okosotthon kifejezés is. Kovács István Péter, az A1 Solar műszaki vezetője válaszolt azokra a kérdésekre, hogy hogyan kapcsolható össze az okosotthon funkciók használata az energiatakarékosságos szándékkal és miért érdemes intelligens és integrált megoldásokban gondolkozni azoknak, akik napelemes rendszeren keresztül termelik – vagy tervezik megtermelni – a villamosenergiát.
Innovatív Járműtechnológiák Kompetencia Központot adtak át Budapesten
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Karán átadták a Bosch innovációs ökoszisztémájának részét képező Innovatív Járműtechnológiák Kompetencia Központot. Az új központ eszközei és szimulációs rendszerei egyedülállóak a hazai műszaki felsőoktatásban. Segítségükkel a hallgatók az elmélet mellett naprakész gyakorlati tudásra tehetnek szert, illeszkedve a hazai és nemzetközi iparági trendekhez, igényekhez. A Műegyetem kampuszán megvalósult fejlesztés – a BME KJK képzéseihez kapcsolódóan – évente 60-80 egyetemi hallgató mellett a kar oktatói számára is korszerű teret biztosít szakmai munkájuk támogatásához.
Új funkcióval bővült a magyar építőipari szereplők életét megkönnyítő szoftver
Európa egyik meghatározó építőipari szoftvergyártója, a bécsi székhelyű PlanRadar kifejezetten az ügyfelek, köztük a magyar felhasználók visszajelzései, kérései alapján fejlesztette ki azt az új dokumentumkezelési megoldást, amelynek köszönhetően a megrendelők, a tervezők, a kivitelezők, valamint a létesítmények üzemeltetői a korábbinál is áttekinthetőbb módon ellenőrizhetik, követhetik a projektek alakulását.