A Schneider Electric is segített a digitális oktatásban
Számítógépekkel támogatott több oktatási intézményt a Schneider Electric a digitális tanításra történő átállás során. A Schneider Electric Alapítvány elindított egy globális programot a pandémia hatásainak enyhítésére: a Tomorrow Rising Fund kezdeményezés keretében több mint 60 országban indultak projektek, amelyek már több mint egymillió ember életét segítették valamilyen módon.
Több magyar oktatási intézménynek is segítséget nyújtott a digitális tanításra történő átálláshoz a Schneider Electric. A vállalat összesen kilenc számítógépet juttatott el a zalaegerszegi Eötvös József Általásnos Iskola, a Hallássérültek Óvodája, Általános Iskolája, Szakiskolája, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézménye és Kollégiuma számára.
A Schneider Electric emellett saját munkatársait is támogatta abban, hogy gyermekeik részt tudjanak venni a digitális oktatásban, a cég 15 számítógépet osztott ki azon munkavállalói számára, akik igényelték ezt.
A Schneider Electric nem csak itthon, de globális szinten is aktív szerepet vállal a Covid19-járvány következményeinek enyhítésében, valamint a gazdaság és a társadalom talpraállásának elősegítésében. Ennek érdekében a Schneider Electric Alapítvány létrehozta a Tomorrow Rising Fund kezdeményezést, ami adománygyűjtéssel, hasznos ismeretek átadásával segíti a leginkább rászorulókat.
A program keretében eddig több mint 60 országban 70-nél is több projekt indult el, amelyek különböző módokon, több mint egymillió ember életét tették jobbá. Az áprilisban rajtolt kezdeményezés a jövőben is folytatódik, és főként az oktatásra, képzési programokra helyezik majd a hangsúlyt.
A Tomorrow Rising Fund keretében a Schneider Electric munkatársai – köztük a magyarországi kollégák is - „digitális önkéntesként” segítik azokat a kezdeményezéseket, amelyek célja, hogy hasznos ismereteket adjanak át a gyerekeknek, illetve a fiatal felnőtteknek, illetve ez utóbbi csoportot minél tovább bent tartsák a digitális oktatásban.
Kapcsolódó cikkek
- Energiamegtakarítással törhetne Budapest az élre
- Az elitben a Schneider Electric a Gartner rangsorában
- Testre szabott élményekkel és hatékony üzemeltetéssel pöröghetnek fel a szállodák
- 3 hetet nyert a Föld - augusztus 22-én lesz a Túlfogyasztás Világnapja
- A digitális oktatásban segít az Ericsson új programja
- Lezárult a HiperSuli tananyag-fejlesztő pályázat első szakasza!
- Okos megoldásokkal javíthatnak helyzetükön az irodaüzemeltetők
- 228 új tabletet ad a Pöttyös Túró Rudi gyártója iskolásoknak
- Megoldotta a digitális képzést az E.ON a gyakorlati oktatásban is
- A digitális oktatással kapcsolatos első tapasztalatok
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A diákmunkában elindult a nyári szezon
A Prohuman Diákmunka tapasztalatai alapján az átlagos órabérek 1700 és 2000 forint között alakulnak idén, de a kiemelt területeken akár 4000 forintos órabért is kézhez kaphat egy diákmunkás.
Mesterséges intelligencia ír hirdetéseket egy ingatlanirodának
Az ingatlanpiac olyan szektor, ahol az ügynököknek gyakran szembe kell nézniük a mindennapi teendők mellett nagy mennyiségű adminisztrációs feladatokkal is. Egy forradalmi innováció azonban egészen új távlatokat nyit a szakmában: egy magyarországi ingatlanos hálózatnál már a mesterséges intelligencia (MI) generálja a hirdetési szövegeket.
Irodát nyit Budapesten az Amazon Web Services
Az Amazon Web Services 2023. június 5-én nyitja meg az első budapesti irodáját, ami része az AWS folyamatos közép-kelet-európai bővülésének a növekvő számú régiós ügyfelek, partnerek kiszolgálásához. Az új magyarországi központ révén a munkatársak még több támogatást adhatnak az AWS felhőszolgáltatásaira való átálláshoz a különböző méretű magyarországi szervezetek, köztük induló vállalkozások, startup-ok, vállalatok, valamint a közszféra szervezetei számára.
A Széchenyi István Egyetem újabb 32 fiatal kutatója nyerte el az Új Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíját
A győri Széchenyi István Egyetem újabb 32 hallgatója és oktatója nyerte el a Kulturális és Innovációs Minisztérium által meghirdetett Új Nemzeti Kiválósági Program (ÚNKP) ösztöndíját, akik idén is kétnapos konferencián mutatták be az általuk vizsgált témákat. A pilóta nélküli járművektől a kis- és középvállalkozások helyzetén át egészen az egészséges csokoládé előállításáig számos érdekes kutatás hangzott el a rendezvényen.