DIGI állásfoglalás a frekvenciatender kapcsán
A DIGI Csoport szeretné megköszönni annak a 100 000 embernek, akik aláírták a DIGI-t támogató petíciót, hogy a vállalat fair feltételek mellett versenyezhessen a 900 MHz-es és 1800 MHz-es frekvenciasávok használati jogáért, így biztosítva kedvező áron a lehető legszélesebb körben mobil szolgáltatásokat.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) által közzétett, a spektrum használatára vonatkozó frekvencia aukció olyan diszkriminatív kritériumokat tartalmazott, amelyek ellehetetlenítették a DIGI részvételét a tenderben. A DIGI elküldte észrevételeit a Hatóságnak, melyben a vállalat kérte a kritériumok hazai és európai szabályozás olyan alapelveivel való összehangolását, mint az átláthatóság, objektivitás, arányosság elve, és a verseny előmozdítása, melyek mind az ügyfelek érdekeit mind pedig a távközlési piac fejlődését szolgálják.
Azonban – dacára a vállalat erőfeszítéséinek – a tender végleges kiírásánál a DIGI észrevételeit nem vették figyelembe, ezzel lehetetlenné téve annak indulását.
A DIGI úgy véli, hogy a verseny akadályozásával és egy negyedik mobil szolgáltató spektrumhoz való hozzáférésének gátlásával az NMHH jelentősen csökkenti az előfizetők lehetőségeit arra, hogy versenyképes áron jussanak hozzá alapszolgáltatásokhoz.
Előfizetői támogatásának tudatában a DIGI Csoport a továbbiakban is fejleszti mobilhálózatát, így biztosítva magas színvonalú szolgáltatásait magyar előfizetőinek.
Kapcsolódó cikkek
- A bíróság szerint is jogszerű volt a DIGI kizárása az 5G-s frekvenciák értékesítési eljárásából
- További előnyök DIGIMobil előfizetőknek
- Magyar szoftver sikere Belgiumban
- Kezdődik a 900 MHz-es és az 1800 MHz-es frekvenciasávok értékesítése
- Újabb településeken érhető el a DIGIMobil szolgáltatás
- Ügyfélbarát tarifacsomagok rendkívül kedvező feltételekkel a DIGIMobiltól
- Magyar–román együttműködés a Mozi+ helytelen korhatárbesorolása miatt
- Újabb frekvenciaárverést készít elő az NMHH
- Közel 75 millió forintos támogatás rádiós műsorgyártásra
- A DIGI Communications N.V. Group pénzügyi eredményei
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Jelentősen megkönnyíti az alkalmazások HMS-rendszerre alakítását egy új megoldás
Jelentősen egyszerűbb lesz mostantól a GMS, vagyis a Google-alapú alkalmazások átültetése a Huawei saját, HMS-alapú rendszerébe. A bluesource alkalmazásfejlesztő SDK Choice névre keresztelt megoldása megkönnyíti a fejlesztők és a márkák számára, hogy a GMS- és a Firebase-keretrendszereken alapuló, már meglévő alkalmazásaikat HMS-en használhatókká alakítsák át. Ez jelentősen csökkenti az alkalmazásfejlesztők költségeit és a fejlesztés idejét, megkönnyíti az adaptációt és lehetővé teszi, hogy az appok még optimalizáltabban fussanak a Huawei-eszközökön.
Átképzési ösztöndíj: akár ingyen is tanulhatunk programozónak
A vírushelyzet sokak számára szakmai fordulópontot is jelent: az eddigi feltételek megváltoztak, a munkavégzés talán végérvényesen átalakult. Akadtak, akik a korábbi munkahelyüket voltak kénytelenek otthagyni, míg mások egyenesen karriert váltanának a viszontagságok miatt. Nekik nyújt most kivételes lehetőséget egy ösztöndíjprogram.
Közeli rokonságban áll ez a karóra a Forma-1-es autókkal
Szinte már nem telik el év anélkül, hogy a Casio ne mutatna be egy újdonságot a soron következő Forma-1-es szezon tiszteletére. A tradicionális japán óragyártó a fém kronográfokat magában foglaló Edifice termékcsaládot frissítette fel egy egészen különleges modellel, a EQB-1000AT típussal. „A száguldó cirkusz szerelmesei bizonyára felkapják a szemüket az óra láttán, ez ugyanis a Casio Edifice-szel hivatalos partneri kapcsolatot ápoló Scuderia AlphaTauri-val közös együttműködésben született meg” – hívta fel a figyelmet Nagy Sándor a Casio termékmenedzsere.
Közelharc az informatikusokért
Ha olyan szektort keresünk, amely a pandémiás időszakban is szédítő sebességgel bővült, valószínűleg az informatikai terület kerülne ki abszolút győztesként. A magyar munkaerőpiacról jelenleg közel 44 000 IT-szakember hiányzik. A COVID-hatás ráadásul jelentősen felpörgette a digitalizációt és az automatizációt is, így még inkább égető kérdés az utánpótlás a HR-szakemberek és cégvezetők körében.