Thaiföld Ipar 4.0-val kapcsolatos céljait segíti az ABB és az Ericsson
Az ABB Thailand és az Ericsson Thailand bejelentette: a két vállalat az ázsiai csendes-óceániai térségben létrehozta az első partneri együttműködését, amelynek célja, hogy az Ericsson 5G megoldásaival támogassa Thaiföldön az ABB ügyfeleit és a vállalkozásokat.
A bejelentés része a két vállalat 2019-ben aláírt globális stratégiai partnerségének, amely közös jövőképet és együttműködést irányoz elő a két fél számra a jövőbeni rugalmas gyártás terén, amelyet a negyedik ipari forradalom (Ipar 4.0) és a digitalizálás keretein belül automatizálási rendszerekkel és vezeték nélküli kommunikációval kívánnak elősegíteni.
A most aláírt megállapodásnak köszönhetően az Ericsson az ABB „Preferred Connectivity Partner”-e („kiemelt hálózati kapcsolat-fejlesztési partnere”) lesz Thaiföldön. A megállapodás keretet és lehetőséget nyújt az ABB és az Ericsson számára, hogy együtt felgyorsítsák a digitális átalakulási folyamatot a Thaiföldön működő különböző vállalkozásoknál, és az 5G hálózati kapcsolódási lehetőségekkel kapcsolatos szaktudással tovább erősítsék az ABB ügyfeleinek támogatását.
A partneri együttműködés kiemelt területei az ABB Robotika és Gyártásautomatizálás, az Ipari automatizálás és a Hajtások üzletágai, valamint az ABB Ability Platformhoz kapcsolódó szolgáltatások. Az együttműködés – az Ericsson kommunikációs szolgáltató partnerei és az IoT-Accelerator platformja segítségével – többek között kiterjed a gyártási környezetekre kifejlesztett távoli üzembe helyezésnél alkalmazható 5G-alapú Augmented Reality Lenses-re (kiterjesztett valóságú lencsék), valamint a keskenysávú dolgok internetére (NB-IoT-ra) csatlakozó motorokra és hajtásokra is.
„Az ABB és az Ericsson már hosszú ideje partnerként vesz részt olyan európai projektekben, amelyek keretében az 5G lehetséges szerepét és előnyeit tanulmányozzák a rugalmas automatizálásban és gyártásban. A nagy, 5G technológiával támogatott, autonóm gépparkok és robotflották telepítése és üzemeltetése napjainkban lassan valóra válik. A thaiföldi partneri együttműködésünk keretében azon dolgozunk majd, hogy az ipari gyártásban felgyorsítsuk az 5G-ben rejlő lehetőségek valóra váltását, és a digitalizálás kínálta új lehetőségek feltárásával támogassuk Thaiföld Ipar 4.0-val kapcsolatos céljainak elérését,” – nyilatkozta Gianandrea Bruzzone, az ABB Thailand ügyvezető igazgatója.
Az ABB azóta vesz részt a thaiföldi közüzemi és ipari ágazatok fejlesztésében, hogy 1913-ban motorokat szállított a SIAM Cement vállalatnak. Az 1988-ban fúzió révén létrejövő ABB két jogelődje, az ASEA és a BBC 1978-ban, illetve 1982-ben hozta létre thaiföldi leányvállalatát. „Az ABB Thailand már közel négy évtizede együttműködik a közüzemi és ipari ágazatokban, valamint az épületek, illetve a közlekedési és infrastrukturális szektorokban működő vállalatokkal, hatóságokkal és szervezetekkel, és hatékonyan támogatja a thaiföldi gazdaság növekedését,” – nyilatkozta Bruzzone.
Nadine Allen, az Ericsson Thailand vezetője elmondta: „Az ABB-vel folytatott partneri együttműködésnek köszönhetően az ötödik generációs (5G) mobilhálózati technológia előnyeit kínálhatjuk a vállalkozásoknak az ipar teljes spektrumában, így a gyártásban, a légi és tengeri kikötőkben, az olaj és gáz szektorban, valamint a bányászatban is. Az 5G hálózatok a jövőben olyan fontosak lesznek az ipari vállalatok számára, mint amennyire nélkülözhetetlenné vált a 4G az okostelefonok felhasználói számára. Sokak számára az 5G közvetlen, azonnali értékét nem is annyira annak nagy sebessége és alacsony késleltetése jelenti majd. E helyett a megbízhatóságra, a valós idejű pozícionálásra, a biztonságra és az adatvédelemre vonatkozó követelmények számítanak majd a legtöbbet.”
Az Ericsson már 114 éve van jelen Thaiföldön, a mobilhálózati technológia több generációját segítette már bevetni az országban. „Büszkék vagyunk rá, hogy támogatni tudjuk Thaiföldet a negyedik ipari forradalommal kapcsolatos törekvéseiben. A 61 működő hálózaton elvégzett 5G telepítés során szerzett tapasztalatainknak köszönhetően kellő felkészültséggel rendelkezünk ahhoz, hogy átalakítsuk és digitalizáljuk a helyi gyártók üzemeit,” – tette hozzá Allen.
A 2020 januárjában, a svájci Davosban tartott Világgazdasági Fórumon, az ABB és az Ericsson közös program keretében, először mutatta be, hogy az 5G valós idejű kommunikációs képességeinek alkalmazásával milyen könnyen és hatékonyan vezérelhetők a robotok nagy távolságból.
Kapcsolódó cikkek
- Bővíti budapesti 5G lefedettségét a Telekom
- Az Ericsson 190 millió 5G előfizetést jósol 2020 végére
- Az ABB és az IBM tovább erősíti az ipari tevékenységek kiberbiztonságát
- A MOL Csoport és az ABB hároméves együttműködési projektet indított el
- A járvány lassítja az 5G terjedését, de Magyarország jól áll a régióban
- Az ABB okos töltési technológiájával az e-járművek energiát tudnak visszatáplálni a hálózatba
- Így dolgozunk majd a jövőben?
- Az ABB harmadik negyedéves eredményei
- Szingapúrban az ABB robotjai gyorsítják a COVID-19 tesztek végrehajtását
- Az ABB töltési megoldásokat biztosít a Dongfeng Honda elektromos járműveihez
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Közel húszezer érdeklődő vett részt a Műegyetemi Állásbörzén
Több mint 150 kiállító négyezer állásajánlata közül válogathattak a hallgatók a tavaszi Műegyetemi Állásbörzén, ahol ismételten a villamosmérnökök iránt volt a legnagyobb kereslet. A K épületben a szakértői tanácsadás kapott új köntöst, a Q épületben pedig neves cégek tartottak előadásokat kiemelt szakmai témákban. A kétnapos eseményre közel húszezren látogattak ki, amely a külföldi diákok körében is egyre népszerűbb. Ezzel összehangban jól látható, hogy közülük egyre többen maradnának Magyarországon az egyetem elvégzése után is.
Újabb 180 általános iskolában lesz elérhető az élményszerű tanulás
A Delta Systems Kft. szállítja azt a 600 darab 3D nyomtatót és induló nyomtató anyagkészletet, amelyet hátrányos helyzetű térségek 180 általános iskolája kap a Klebelsberg Központ által indított nyílt uniós közbeszerzési eljárásban. A Budapesti Értéktőzsdén is jegyzett Delta Technologies 100%-os leányvállalata által megvalósuló nettó 346 millió forintos beruházás az Okostanterem 2 folytatásaként köznevelési intézményekben teremti meg a diákok élményszerű oktatásának lehetőségét modern eszközökkel, támogatva a műszaki érdeklődésüket.
Itt a kriptoról is mindent tudó ChatGPT és AI-képgenerátor
Kriptovilággal kapcsolatos, mesterséges intelligencián alapuló chatbotot és ingyenes AI-alapú képalkotó technológiát fejlesztett a Binance. A Bicasso nevű programban olyan alkotásokat hozhatunk létre a mesterséges intelligencia segítségével, amiket eddig inkább csak sci-fikben tudtunk elképzelni.
A Fujitsu európai partnerkapcsolatra lép a Nuixszal
A Fujitsu kibővítette partnerkapcsolatát a nyomozati analitikai és hírszerzési szoftvereket szállító Nuixszal az adatvédelmi, valamint a bűnözés és csalás elleni megoldások piacán. A Fujitsu európai portfóliójába felvett Nuix termékekkel az ügyfelek megbízhatóan értelmezni tudják működési területük bármilyen adatát.