Tegyük együtt zöldebbé Budapestet, és óvjuk meg a jövő számára!
A Menedzserek Országos Szövetsége és partnerei 2021. november 8-án a FŐKERT Zrt. közreműködésével 1200 fát ültettek el a II. kerületi Szépvölgyi kiserdőben, mely terület a jövőben jelképesen a Menedzserszövetség Klímavédelmi Kiserdő nevet viseli.
Az eseményt Őrsi Gergely Polgármester Úr nyitotta meg, aki Kapitány István, a Menedzserek Országos Szövetségének elnöke, Désirée Bonis holland nagykövet asszony és Zakar András a BKM Budapesti Közművek Nonprofit Zrt. Főkert kertészeti divízió főigazgatójának hivatalos köszöntőit követően, velük együtt maga is részt vett a fák elültetésében.
A kezdeményezést a Menedzserszövetség 2021. február 18-án a Menedzserek a Társadalomért - Fókuszban a Jövő! Digitális konferenciáján hirdette meg és elindított egy adománygyűjtést, melynek célja, hogy 1000 fa elültetésével Budapestet élhetőbbé, zöldebbé tegye a jövő számára. A konferencia teljes részvételi díját a szövetség az őszi faültetési akcióra ajánlotta fel.
Az adománygyűjtés az elmúlt 9 hónapban a Menedzserszövetség számos eseményén (Jövő Menedzsere Summer Party, JEEP Akusztik Piknik, Dutcham-el közös After Holiday Party & Golf Kupa) tovább folytatódott, ennek köszönhetően a szövetség most az eredeti célt messze túlszárnyalva 1200 fát ültethetett el a Szépvölgyi kiserdőben tagjaival, támogatóival és partnerszervezeteivel közösen.
A Menedzserszövetség faültetési akciójában megközelítőleg 100 fő vett részt, köztük olyan multinacionális cégek vezetői is, mint az E.ON Hungária Zrt., Shell Hungary zRt., MetLife Magyarország, Knorr-Bremse Magyarország, a Foxconn csoport és a Fiat500, akik a program főtámogatói is voltak egyben. A faültető program szakmai támogatója a Water & Soil Kft.
Kapcsolódó cikkek
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Mi kell ahhoz, hogy itthon maradjanak az IT-szakemberek?
A HR Kopó Tanácsadó Csoport által szervezett IT Realitás Mozgalom célja az IT-szakemberek megismerése és párbeszéd elindítása az informatikusok, a munkaadók és a toborzók között.
K&H: megtriplázódott a villanyautók száma Magyarországon
Látványos bővülés vár a villanyautók piacára az uniós piacokon, a tervek szerint ugyanis 2035-től várhatóan csak elektromos autókat lehet értékesíteni. Magyarországon 2020 májusa óta megháromszorozódott a tisztán elektromos személyautók száma, igaz, a teljes autóparkhoz képest még marginális az arányuk – derül ki a K&H összeállításából. A pénzintézet pedig kedvező kamatozású lízingkonstrukciót nyújt a magyar cégeknek ahhoz, hogy villanyautóval bővítsék a flottájukat, ezzel is segítve a vállalkozások kiadásainak csökkentését, lendületet adva az elektromobilizációnak.
Véget ért a nagy okoszebra-szavazás
Hamarosan újabb magyar várost tesz biztonságosabbá a Generali a Biztonságért Alapítvány: a Generali alapítványa által indított és a Pearl Enterprises Kft. kivitelezésében megvalósuló SafeCross okoszebra projekt célja az volt, hogy 2022-ben egy olyan magyar város gazdagodjon okoszebrával, ahol eddig még nem volt ilyen berendezés, ám a rendőrség baleseti statisztikái szerint szükség lenne rá.
600 milliós száloptikai fejlesztés az oktatási intézmények számára
Az oktatási intézmények és az adatközpontok között exponenciálisan növekvő adatátviteli igények miatti fejlesztést nyert el a Delta Systems, a Delta Technologies Nyrt. 100 százalékos tulajdonú leányvállalata által vezetett konzorcium. A 637.8 millió forintos megbízás alapján az országos iskolai hálózatokhoz kapcsolódó új gerinchálózati csomópontokat látják el DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing) technológiával, annak érdekében, hogy a meglévő optikai kábelek bővítése, avagy újabbak bérlése nélkül tudják kielégíteni az intézmények adatátviteli igényeit.
Az ABB Red Dot-díjat nyert a FlexPacker ipari delta robotjáért
Az ABB ultragyors csomagolásra tervezett IRB 390 FlexPacker delta ipari robotját választották a Red Dot Product Design (Piros Pont terméktervezési) díjra; így az ABB-nek ez lesz a második olyan robotja, amely két egymást követő évben is elnyeri ezt a rangos díjat.