Energia átállást sürget a Santander
Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) égisze alatt működő EIT InnoEnergy hosszú távú stratégiai megállapodást írt alá a Banco Santander (Santander) vállalattal, amely a világ vezető megújulóenergia-projektfinanszírozási szolgáltatójaként a zöld energiával kapcsolatos fejlesztéseket támogatja.
A stratégiai partnerség célja, hogy a bank a beruházások ösztönzésével segítse az EIT InnoEnergy induló vállalkozásokból álló portfóliójának fejlesztését, csökkentse a szaktudásbeli különbségeket az iparágban és támogatást nyújtson a kreatív megoldások kifejlesztéséhez a fenntartható innovációk felkarolásával. A Santander többek közt a zöld hidrogént, az energiatárolást, a tiszta üzemanyagokat, illetve a megújuló energiát érintő fejlesztések mellé tanácsadóként és finanszírozóként állva szeretné még inkább előmozdítani az energetikai átállást Európában.
A Santander elkötelezte megát a nettó nulla kibocsátásra való áttérést lehetővé tevő technológiák mellett, és biztosítja azokat a tanácsadói és tőkepiaci megoldásokat, amelyekre az energetikai átállást kivitelező vállalatoknak szüksége lehet a növekedéshez. A vállalat 2030-ig 220 milliárd eurónyi zöld finanszírozást mozgósít ezen a téren, aminek az EIT InnoEnergy-vel kötött megállapodás az egyik fontos állomása.
Az EIT InnoEnergy portfóliójába tartozó 300 vállalat közül négy fejlesztésében már sikeresen működött közre a Santander. A bank stratégiai befektetők bevonásával, a növekedéshez szükséges pénzügyi források előteremtésével gyorsította a cégek gyarapodását.
Kapcsolódó cikkek
- Ez lesz a következő évtized hiányszakmája
- Energetikai korszerűsítés valósult meg a MATE kutatóhelyein
- Az uniós akkumulátor törvény késleltetése ellen tiltakoznak az iparág meghatározó vállalkozásai
- Tíz millió euró az akkumulátoripari szakképzés fejlesztésére
- Forradalmasítja a lakossági energetikai felújításokat a RenoPont
- A VW összefog az InnoEnergyvel a CO2 mentesítés érdekében
- Óriás akkumulátorgyár épül a magyar határhoz közel
- Startupokat és scaleup innovátorokat keresnek
- Az EIT új közösségi irodát nyitott Budapesten
- 2030-ra jelentős CO2 kibocsátást prognosztizálnak Európában
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az autóipar megmutatja, hogyan kell a gyártást digitalizálni
A gyártási folyamatok digitalizációjának sikerességét négy tényező befolyásolja – ez derült ki a Roland Berger „Az Ipar 4.0 jelenlegi helyzete” című tanulmányából. A kutatás autóipari OEM-ek és top beszállítók tapasztalataira támaszkodva mutatja be a digitális gyártás sikertényezőit. A német hátterű tanácsadócég szerint a folyamatos priorizálás, a dedikált csapatok, az összehangolt céltérképek és a munkavállalók folyamatos képzése a legfontosabb.
Kis és közepes méretű épületek intelligensebb és egyszerűbb kezelése
A most bejelentett Connect Box nyílt és könnyen kezelhető IoT-megoldást ad kis- és középméretű épületek felügyeletéhez. A teljesítmény felhasználóbarát monitorozásával és optimalizálásával lehetővé teszi az energiahatékonyság akár 30 százalékos növelését, valamint a beltéri levegőminőség jelentős javítását olyan létesítményekben, mint az iskolák, kiskereskedelmi üzletek, lakások és kis irodák.