energetika kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: energetika

2023-as energiagazdálkodási trendek az építőipari szektorban
Energiagazdálkodási szempontból számos nehézséget hozott a 2022-es év, és egyes problémákkal továbbra is szembe kell néznie a piacnak. De melyek lehetnek a legoptimálisabb megoldások, és milyen nemzetközi piaci trendek határozzák meg idén a témában a kereskedelmi, ipari és lakóépületek ágazatát? Az Eaton globális energiagazdálkodási vállalat honi leányvállalatának szakembere legfrissebb elemzésében felvázolja a legfontosabb irányvonalakat.

A számlák alapján követhetetlen a cégek energiafogyasztása
A vállalkozások életében a működés közben felmerülő energiaköltségek rendezése mind ez idáig egy rutinszerűen teljesítendő kötelesség volt, azonban a mai, megnövekedett energiaárak mellett ez a hozzáállás már meglehetősen luxusnak számít. Nem lehet nem foglalkozni annak vizsgálatával, hogy a számlánk végösszege pontosan milyen tételekből adódik össze, ahogy azzal sem, hogy milyen lépéseket tehetünk meg a gazdaságosabb üzemeltetés érdekében. Ezek megállapításához már egy magyar fejlesztésű, automatizált energetikai tanácsadó szoftver is rendelkezésünkre áll.

A jelenlegi 2-3-szorosára kellene gyorsítani az épületfelújítások ütemét Európában
A klímavédelem érdekében a beruházási prioritások sürgős átgondolására és határozottabb közös fellépésre szólítja fel a Világgazdasági Fórum (WEF) napokban zajló davosi találkozóján a résztvevőket a Schneider Electric. Az energiamendzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat Fenntarthatósági Kutatóintézetének friss elemzése szerint a jelenlegi 2-3-szorosára kellene gyorsítani az épületfelújítások ütemét Európában, hogy sikerüljön elérni a Párizsi Megállapodásban megfogalmazott célokat.

Energia átállást sürget a Santander
Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) égisze alatt működő EIT InnoEnergy hosszú távú stratégiai megállapodást írt alá a Banco Santander (Santander) vállalattal, amely a világ vezető megújulóenergia-projektfinanszírozási szolgáltatójaként a zöld energiával kapcsolatos fejlesztéseket támogatja.

Energetikai korszerűsítés valósult meg a MATE kutatóhelyein
720 millió forint támogatással valósult meg az a beruházás, mellyel csökkenteni lehetett a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) szarvasi, ceglédi és gödöllői kutatóépületeinek energiafelhasználását. A szarvasi épületet ünnepélyes szalagátvágással avatták fel Dankó Béla országgyűlési képviselő jelenlétében.

Forradalmasítja a lakossági energetikai felújításokat a RenoPont
Magyarországon jelenleg a lakások kétharmada, mintegy 3 millió ingatlan, energiafelhasználás szempontjából korszerűtlen. Optimista forgatókönyvek alapján, ha mindenhol megtörténne a fűtési rendszer, a szigetelés és a nyílászárók modernizálása, az ország éves energiafogyasztásának akár 15%-át is meg lehetne takarítani, ami környezetvédelmi szempontból is óriási előrelépés lenne. Egy elismert szakmai szervezetek által életre hívott, nonprofit kezdeményezés most célul tűzte ki, hogy egy számos országban már bevált megoldás meghonosításával segítse a hazai felújítani vágyókat a döntés meghozatalától a komplett kivitelezésig.

Ingyenes energetikai tanácsadás a lakosságnak és a vállalkozásoknak
Már elérhető a Magyar Mérnöki Kamara legújabb szolgáltatása, a lakosságot és a vállalkozásokat segítő országos energetikai tanácsadás. Az érdeklődők az energetikai szakértőktől tanácsot kérhetnek a lakások, családi házak energetikai korszerűsítési lehetőségeiről, vagy a lakásvásárlással és lakásépítéssel összefüggő műszaki-energetikai, pénzügyi és pályázati kérdésekről. A vállalkozók érdeklődhetnek a vállalkozások számára lényeges – például üzemeltetési vagy gyártástechnológiai - energiamegtakarítási lehetőségekről is.

Online konferenciát tartott az Okos Jövő Innovációs Klaszter
A tavaszi sikeres együttműködés folytatásaként november 25-én újabb közös konferenciát tartott a budapesti Brit Nagykövetség, az Innovációs és Technológiai Minisztérium és az Okos Jövő Innovációs Klaszter. Az esemény egyedülálló lehetőséget kínált a brit energetikai ökoszisztéma megismerésére, a résztvevők első kézből értesülhettek a hidrogén területét érintő legújabb technológiai fejlesztésekről, valamint az innovatív megoldások közlekedésben történő alkalmazásáról.

Jelentős napenergia céggel bővült a Bravogroup portfóliója
Magyarország egyik legnagyobb magyar magántulajdonban lévő infokommunikációs vállalatcsoportja lezárta azt a portfólióbővítési tranzakciót, amelynek keretében 50%-os tulajdonrészt vásárolt a miskolci székhelyű PV Napenergia Kft.-ben. A cég jelentős szereplő a lakossági-, vállalati-, valamint a naperőmű piacon, továbbá az AEG szolártermékek hivatalos magyarországi forgalmazója.

Ismét lehet pályázni az ABB Női Mentorprogramjára
Az ABB Kft. idén is meghirdeti az „ABB mentorprogram női hallgatóknak” elnevezésű programját műszaki egyetemi és főiskolai női hallgatók számára. A program során maximum tíz fő női hallgatót választanak ki pályázat útján az energetika és automatizálás területéről. A pályázat beadási határideje 2020. november 13. A pályázatokat az „ABB Női Mentorprogram”-ra történő jelentkezés formájában várja a vállalat.

Online konferenciát tartott az Okos Jövő Innovációs Klaszter
A brit energetikai ökoszisztémáról, a legújabb technológiai fejlesztésekről, valamint a különféle fintech és digitális megoldásokról tartottak online konferenciát a budapesti Brit Nagykövetség, az Innovációs és Technológiai Minisztérium, valamint az Okos Jövő Innovációs Klaszter szervezésében. Az esemény egyedülálló lehetőséget kínált az Egyesült Királyság meghatározó innovátorainak megismerésére is.

A műanyagokat lebontó mikrobákat fejlesztő Poliloop lett az év magyar startupja
Április 28-án, online rendezték meg a legnagyobb közép-és kelet-európai energetikai startup verseny, a PowerUp hazai döntőjét, amelyet a magyar fejlesztőkből álló Poliloop győzelmével zárult. Ezzel a szennyező műanyagok környezetbarát eltüntetésére megoldó csapat lett az Év magyar startupja is, valamint ők képviselhetik az országot az energiahatékonyság, energiatárolás, mobilitás, körforgásos gazdaság, az okostechnológiák és az okosvárosok területét érintő újításokra fókuszáló versenysorozat nemzetközi fináléjában.

A koronavírus miatt online tartják meg a PowerUp! döntőjét
A közép-kelet-európai régió 24 országának 425 kezdeti fázisban működő vállalkozása adta be a jelentkezését ebben az évben az EIT InnoEnergy szervezésében létrejött PowerUp! versenyre. Köztük 360 startup, amelyek automatikusan elindulnak a 65 ezer euró összdíjazású Év Startup-vállalkozása címért a megmérettetés keretein belül.

MI-alapú energetikai szolgáltatással lép piacra az eNET
Az eNET Adatbányászati és inkubációs üzletágának Electrigence nevű innovatív adatautomatizálási szolgáltatása új perspektívát kínál az európai villamosenergia-piac szereplőinek.

Egy kézben a MOM Park teljes energetikai rendszerének üzemeltetése
Az E.ON üzemelteti januártól a MOM Park komplex energetikai rendszerét. Az új megállapodásnak köszönhetően a bevásárló- és irodaközpont egy kézből kapja az áramot, a fűtést és a hűtést, de az épületegyüttes energetikai rendszerének üzemeltetését és karbantartását is az energiacég látja el. Az E.ON úgynevezett integrált energetikai megoldásának része, hogy a meglévő infrastruktúrát teljesen átvizsgálják és szükség esetén úgy alakítják át, hogy abban hangsúlyosan jelenjenek meg a fenntarthatósági szempontok.

Immár ötödik éve hirdeti meg az ABB egyetemi női mentorprogramját
Az ABB Kft. immáron az ötödik egymást követő évben hirdeti meg műszaki egyetemi és főiskolai női hallgatók számára az „ABB mentorprogram női hallgatóknak” elnevezésű programját. A projekt során a vállalat öt végzős hallgatót választ ki pályázat útján az energetika és automatizálás területéről. A pályázatra 2019. október 1. és november 11. között lehet jelentkezni.

Az ABB és a SUSI Partners együttműködik a mikrogrid- és az energiatárolási projektek megvalósításában
Az ABB, és a tiszta energia-infrastruktúrákra szakosodott befektetési szaktanácsadó, a SUSI Partners (SUSI) keretmegállapodást írt alá, amely szerint a két fél támogatni kívánja a mikrogridek és az energiatárolási megoldások telepítését.

VAKT: egy jól működő példa a blockchain alkalmazására az energetikában
Az Egyesült Királyságban tavaly decemberben a Deloitte közreműködésével létrejött a VAKT, egy blockchain-alapú kereskedési platform, amely hatékonyabbá teszi az energiatermékek kereskedelmét, és amely már tizenkét globális vállalatból áll. A szervezet fő missziója az energiaszektor ügyleteinek blokkláncra migrálása, az energiaszektorban elterjedt papíralapú dokumentáció okos szerződésekre cserélése, az adatminőség javítása, a biztonság növelése és az elszámolások gyorsítása, ezáltal csökkentve a szektor szereplőinek költségeit.

Már Londonban vannak a magyar diákok a Shell Eco-marathon versenyen
Második alkalommal tér vissza Londonba a Shell Eco-marathon, amelyet a Make the Future Live fesztivál részeként rendeznek meg május 25-28. között a Queen Elizabeth Olimpiai Parkban.

Az energiavállalatoknak új vetélytársakkal kell szembenézniük
Több kiemelt jelentőségű, az energetikai vállalatok működését alapvetően átalakító trend zajlik jelenleg a világban, amelyek már a közeljövőben jelentős kihívás elé állíthatják az energiaszektort. Ezen jelenségek közül négy fő trendre hívja fel a figyelmet a Deloitte szakértője: a villamosenergia termelés decentralizációjára, új piaci belépők megjelenésére, ügyféligények megváltozására, valamint a digitalizációra.
Kövess minket a Facebookon!
Cikkgyűjtő
További híreink
Megvannak a digitális marketingről szóló legjobb szakdolgozatok
Az IAB Hungary digitális reklámszakmai szervezet március 24-én a GroupM Akadémia bázisán adta át a 2022-es évi Legjobb szakdolgozat a digitális marketingről című pályázat nyerteseinek járó díjakat. Az elmúlt három évben kivétel nélkül (először, másodszor, harmadszor) a Budapesti Corvinus Egyetem diákjai nyertek a pályázaton, idén először azonban egy szegedi és egy debreceni egyetem hallgatója vihette haza a legjobb pályamunkáért járó díjat.
Az Alzánál egyszerűbb lett az áruvisszaküldés és a reklamáció
Az Alza.hu ügyfelei mostantól a reklamált termékeket az AlzaBoxokon keresztül is visszaküldhetik. A Magyarországon, Szlovákiában és Csehországban több mint 210 000 csomagautomatát működtető webáruház ismét egy újabb lépéssel közelebb került céljához, hogy hálózata a helyi közösségek számára minél hasznosabb legyen és kényelmesebbé tegye mindennapjaikat.