5 milliárddal nagyobb árbevételt vár 2021-22-es üzleti évére a Delta Technologies Nyrt.
A Budapesti Értéktőzsdéhez ma eljuttatott kibocsátói közleményében a Delta Technologies Nyrt. arról számolt be, hogy a cég 17,2 milliárd forintról 22-26 milliárd forintra emelte éves árbevételi várakozásait.
Legalább 22 milliárd forintos éves árbevételt vár 2022. június 30-án záródó üzleti évére a Delta Technologies Nyrt. igazgatósága, ugyanakkor ez a szám akár 26 milliárdra is nőhet, ha még ebben az időszakban teljesítésre és kiszámlázásra kerülnek a nemrégiben elnyert közbeszerzési és egyéb nagy vevői rendelések.
Természetesen a megugró árbevétellel párhuzamosan a nettó eredmény tekintetében is javulást prognosztizál a Delta, noha féléves gyorsjelentésben még 323 millió forintos veszteségről kellett számot adni. A nettó eredmény az üzleti év végével már pozitívba fordulhat: legalább 720 millió forintos, de akár 1,030 milliárd forintos célkitűzés is teljesülhet.
Ez a frissen meghirdetett, csoportszintű árbevételi célsáv a bázisra vetítve 28-51 százalékkal magasabb, mint a korábbi 17,2 milliárd forintos várakozás, melyet még 2020 nyarán fogalmazott meg a 2021-22-es üzleti évre vonatkozóan a cég vezetése. Az új célszámok azt is jelentik, hogy a korábban vázolt növekedési stratégiában csak 2024-25-re tervezett éves árbevétel már a most végződő 2021-22-es üzleti évben teljesülhet. Arról azonban, hogy a több évre előre tekintő célszámokat módosítsák-e felfele, és milyen mértékben, egyelőre nem döntött a társaság. Ezt attól teszik függővé, hogy a jelenlegi bizonytalansági tényezők – az orosz-ukrán háború, az inflációs folyamatok, a gazdasági növekedést befolyásoló egyéb faktorok – előre jelezhetősége hogyan alakul.
Kapcsolódó cikkek
- Elismert szakemberekkel újította meg menedzsmentjét a Unisys
- A Magyar Telekom 2022. első negyedéves eredményei
- 20 éves a Wagner Solar
- A Bosch eurómilliárdokat fordít a klímasemleges technológiákra
- A Schneider Electric lett a Jövő vállalata!
- Közel két és fél milliárdért kaphatnak új laptopokat az általános iskolások és tanáraik
- A Seco Zöld Alapja már több mint egy évtizede ér el fenntarthatósági célokat
- A DACHSER először érte el a 7 milliárdos árbevételt
- Fokozza a termelést a Skeleton
- A Microsofttól igazolt új kereskedelmi és marketingigazgatót a ViVeTech
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Okos rendszerekkel tizedére eshet az energiafelhasználás
A globális CO2-kibocsátás közel feléért az épített környezetünk felel, ezért kulcsfontosságú, hogy minél energiahatékonyabb legyen az épületeink üzemeltetése. A Schneider Electric grenoble-i IntenCity létesítményének példája azt mutatja, hogy intelligens rendszerekkel akár tizedére is csökkenthető az energiaigény, a nettó zéró kibocsátás elérését pedig megújuló energiaforrásokkal lehet támogatni.
A felhőalapú rendszerek is lehetnek energiatakarékosak
Egyre intenzívebben tapasztaljuk a klímaváltozás környezeti hatását, mely nem csak az élő szervezetet viseli meg, de az infokommunikációs eszközök és adatközpontok megfelelő működését is nehezíti. A tech cégeket, különösen a felhőszolgáltatókat a fokozódó energiahiány mellett az adatok ökológiai lábnyomának enyhítése is kihívások elé állítja, miközben évről évre emelkedik az internethasználók száma.
K&H: a hatékony távmunka érdekében fejleszt a legtöbb cég
A rövid távú innovációk kerültek fókuszba a magyar vállalkozások körében, míg a hosszabb távra szóló fejlesztések háttérbe szorultak. A járvány következtében bevezetett home office miatt a vállalatok legnagyobb része, 37 százaléka az elmúlt két évben a legtöbb fejlesztést annak érdekében végezte, hogy az informatikai rendszereket felkészítsék a biztonságos és hatékony távmunkára – derült ki a K&H innovációs indexből.