Új utakon jár a Széchenyi-egyetem a mérnökképzésben
Megjelent az Alumni Talk podcast legfrissebb adása, amelyben a műszaki tudományok területén élen járó Széchenyi István Egyetem modern tehetséggondozási módszereiről beszélgetünk. A nemrégiben megtartott Lányok Napja kapcsán az is szóba kerül, hogy a mérnöki pálya korántsem csak a férfiakat várja, ez a karrier a hölgyek számára is egyre inkább vonzó. Az Audi Hungaria Járműmérnöki Kar és a mérnökképzés múltjáról, jelenéről és jövőjéről dr. Feszty Dániel tanszékvezető egyetemi tanárral és Pokker Ivett logisztikai mérnök alumnival beszélgetünk.
Az epizód hallgatói jobban megismerhetik a Széchenyi István Egyetem Audi Hungária Járműmérnöki Karát, amely országos és nemzetközi szinten is versenyképes és értékes diplomát kínál. A hallgatók számára a világ egyik vezető autógyártója, az Audi Hungaria Zrt. és a Széchenyi István Egyetem szoros együttműködése garantálja, hogy a képzések erősen kötődnek az ipar valós szükségleteihez.
„A klasszikus oktatás önmagában már nem elég alternatíva a fiatalok számára. Az egyetem ezt felismerve hallgatói versenycsapatok működését támogatja, ezekből a szellemi műhelyekből pedig olyan gyakorlati tapasztalatokkal és mérnöki tudással felvértezett innovátorok kerülnek ki, akikre a világkiállításokon is felfigyelnek. A Széchenyin felismertük, hogy a projektalapú oktatás mellett ez a legjobb módja a tehetséggondozásnak” – fejtette ki az epizódban dr. Feszty Dániel. A kar tanszékvezető egyetemi tanára hozzátette: látható, hogy az így képzett tehetségek a legjobbaknak számítanak a munkaerőpiacon.
A podcast vendégei: dr. Feszty Dániel és Pokker Ivett. (Fotók: Májer Csaba József
A kanadai Carleton Egyetemen is oktató Feszty Dániel az epizódban többek között még arról is beszélt, hogyan segíti közvetlenül a széchenyis hallgatókat a világ egyik legnagyobb motorgyártójával kötött szoros partnerség és az interkulturális, mégis családias környezet, amivel a győri egyetemen részük lehet.
Pokker Ivett, a Széchenyi-egyetem logisztikai mérnök alumnija pedig arról beszélt az epizódban, hogy a kontinensen egyedülálló Csomagolás és Környezetállósági Vizsgálólaboratóriumban eltöltött szakmai gyakorlat és az alma materben köttetett barátságok milyen hatással voltak karrierjére. A fiatal mérnöknő felhívta a figyelmet arra is, hogy a női szemléletnek helye van a szakmában. Mint mondta, egy percre sem bánta meg, hogy ezt a pályát választotta, s boldog, amikor látja, milyen természetességgel fogadják a hölgyeket a többségében még ma is férfiakból álló kollégái.
Tudta?
Az Audi Hungaria Járműmérnöki Karon, illetve Győrben világviszonylatban is kimagasló színvonalú járműipari kutatásokat jegyeznek, a hallgatók számára vonzerőt jelent, hogy az autonóm járművekkel, elektromos járműhajtással kapcsolatos győri kutatások és fejlesztések már a ZalaZONE autóipari tesztpályán is kipróbálhatók.
Kapcsolódó cikkek
- A legmodernebb autóipari fejlesztéseibe engedett bepillantást a Széchenyi-egyetem és az Audi Hungaria
- Mi kell a sikeres vállalkozáshoz? Erre adott a választ a Széchenyi-egyetem Spinoff Klubja
- Életmentő és kárfelmérő robotot tökéletesít a SZE mérnöke
- Drónkutatás a győri Széchenyi-egyetemen
- Gyakorlati tudást és munkatapasztalatot kínálnak a Széchenyi István Egyetem duális képzései
- A hallgatók számára is előnyös a Széchenyi István Egyetem egyre erősebb jelenléte a ZalaZONE parkban
- Rekordszámú résztvevő és a jövő technológiája a Széchenyi-egyetem innovációs kiállításán
- Partneri nap és tehetségbörze
- Elkezdődött Gépészeti Szakterületek Nemzetközi Hallgatói Konferenciája
- Együttműködik a Széchenyi István Egyetem, az Audi és a Szegedi Tudományegyetem
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ipar 4.0 szakmai díjjal ismerték el a Széchenyi István Egyetem ipari digitalizációs vállalati megoldásait
A győri Széchenyi István Egyetem Digitális Fejlesztési Központja nyerte el idén az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) által alapított Ipar 4.0 szakmai díjat az oktatási, képzési programot, illetve kutatást, fejlesztést, innovációt megvalósító szervezet kategóriájában. Az elismerés jelzi, hogy az egyetemen magas színvonalú kutatás-fejlesztési tevékenység zajlik az ipari digitalizáció témakörében is, amely nagymértékben hozzájárul a térség versenyképességének erősítéséhez.
Felelősséggel lép a következő évtizedbe a Raben Group
Kilencvenéves évforduló, új akvizíciók, 14 ország 10 000 munkavállalójára vonatkozó statisztikák, a klímaváltozás elleni küzdelem és társadalmi tevékenységek – sok más mellett ezeket is tartalmazza a Raben Group új fenntarthatósági jelentése. A 2021-es évről szóló kiadványban a logisztikai szolgáltató a hosszú távú programjai és azok hatásai mellett egyszeri, gyakran nem csupán a vállalat, hanem az egész iparág szempontjából úttörőnek számító projektjeit is bemutatja.