Az ABB együttműködik a Microsofttal az energiahatékonyság terén

forrás: Prím Online, 2022. augusztus 1. 12:20

Az ABB bejelentette, hogy a Microsoft csatlakozott az ABB által kezdeményezett Energiahatékonysági Mozgalomhoz (Energy Efficiency Movement)

Az ABB által 2021 márciusában indított #energyefficiencymovement több érdekelt felet tömörítő kezdeményezés, amelynek célja a figyelemfelkeltés és a cselekvés ösztönzése az energiafogyasztás és a szén-dioxid-kibocsátás csökkentése, valamint az éghajlatváltozás elleni küzdelem érdekében. Az ABB felkéri a vállalatokat, hogy csatlakozzanak a mozgalomhoz, és tegyenek nyilvános, másokat is cselekvésre ösztönző kötelezettségvállalást. A Microsoft az egyik legnagyobb vállalati partner, amely eddig csatlakozott a kezdeményezéshez. 

 

Az iparban egyre sürgetőbbé válik az energiahatékonyság kérdése, mivel a vállalatok – a növekvő energiaköltségek, valamint az ügyfelek, a munkavállalók és a kormányok által a fenntarthatóság érdekében kifejtett nyomás hatására – a dekarbonizáció lehetőségeit keresik. Az ABB megbízásából nemrégiben készült felmérés szerint az energiahatékonyság világszerte az első helyen áll a vállalati vezetők által kitűzött célok listáján. A felmérésből kiderült, hogy a megkérdezett ipari vállalati vezetők 89 százaléka a következő öt évben növelni kívánja a működésük energiahatékonyságának javítását célzó beruházások volumenét, 54 százalékuk pedig a nettó nulla kibocsátás elérését tűzte ki célul ebben az időszakban. 

 

 

„A legzöldebb energia az az energia, amelyet soha nem használunk fel” – nyilatkozta Tarak Mehta, az ABB Hajtások üzletágának vezetője. „Mivel a világon előállított villamos energiának a 45 százalékát az épületekben és az iparban alkalmazott villanymotorok meghajtására használják, az energiahatékonyság javítása alapvető stratégiai cél az éghajlatváltozás elleni küzdelemben. A digitálisan összekapcsolt, energiahatékony megoldások kulcsfontosságú szerepet játszanak abban, hogy felgyorsítsuk a haladás ütemét az energiahatékonyság javítása terén, ezért nagy örömömre szolgál, hogy a Microsoft és az ABB közösen törekszik arra, hogy nagyobb energiahatékonyságot tegyenek lehetővé a saját és az ügyfeleink működésében.”   

 

„A Microsoft csatlakozik az ABB által kezdeményezett „Energiahatékonysági Mozgalomhoz”, hogy ezáltal is világszerte hozzájáruljon az energiahatékonyság növeléséhez, illetve a szén-dioxid-kibocsátás csökkentéséhez” – nyilatkozta Elisabeth Brinton, a Microsoft fenntarthatósági ügyekért felelős alelnöke. „A Microsoft elkötelezte magát amellett, hogy 2030-ra karbon-negatívvá válik, és 2025-re kizárólag 100 százalékban megújuló villamos energiát használ, amely célok jól illeszkednek mind az ABB, mind az Energiahatékonysági Mozgalom célkitűzésihez. Mindez további támogatást jelent a már meglévő együttműködésünk számára, és célunk segíteni a gyártási, a közlekedési és a városfejlesztési ágazatokban működő ügyfeleinket, hogy működési területükön jobb döntéseket hozzanak, és jelentős hatékonyságnövekedést érjenek el.” 

 

Az ABB a maga részéről 2021-ben mintegy 28 százalékkal csökkentette a működéséből származó üvegházhatású gázok kibocsátását az előző évhez képest. Az ABB 2030-ig szóló átfogó fenntarthatósági stratégiájában megerősítette, hogy az évtized végére eléri a szén-dioxid-semlegességet. Saját tevékenységére vonatkozó célokon túl az ABB azt is vállalta: támogatni kívánja az ügyfeleit abban, hogy 2030-ig, évente legalább 100 megatonnával csökkentsék CO2-kibocsátásukat, ami 30 millió belső égésű autó közúti forgalomból való kivonásának felel meg. A partnerekkel, köztük a Microsofttal, a Deutsche Post DHL Grouppal és az Alfa Lavallal folytatott együttműködés révén, az ABB az Energiahatékonysági Mozgalom keretében azzal a céllal fogja össze a hasonlóan gondolkodó iparági vezetőket, hogy felgyorsítsa a dekarbonizációra irányuló erőfeszítések ütemét. 

 

Miután a két fél a közelmúltban ünnepelte az ABB Ability, azaz az ABB digitális megoldások portfóliójának keretében folytatott  ötéves, sikeres együttműködésüket, az Energiahatékonysági Mozgalomra vonatkozó mostani bejelentés tovább erősíti a Microsoft és az ABB azon közös, a technológia határait kitoló erőfeszítéseit, amelyek elősegítik az ügyfelek számára a fenntarthatóság kérdésének megoldását. A Microsoft Azure platformszolgáltatási képességet, valamint a mesterséges intelligencián és a gépi tanuláson alapuló analitikát, a felhőalapú számítástechnikát és a peremhálózati („edge”) technológiákat használva az ABB Ability megoldásai számos olyan ipari felhasználási esetet támogatnak, amelyek segítenek a vállalatoknak optimalizálni az energia felhasználását a hajtásláncokban, a létesítményekben és más fizikai eszközökben. Az ABB új fehér könyvében (white paper) rávilágít néhány lehetőségre, amelyeket a digitalizáció és az ipari dolgok internete (IIoT) kínál az energiahatékonyabb működés megvalósításában. 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

K&H: Kate ellenáll a hódolók ostromának

Egyre többen veszik igénybe Kate, a K&H személyes digitális asszisztensének segítségét. Bár vannak, akik bolondoznak Kate-tel, őt ez sem zavarja: kedvesen kitér az oda nem illő kérdések elől. Németh Balázs, a K&H innovációs vezetője szerint a mesterséges intelligencián alapuló személyes digitális asszisztens bevált, az ügyfelek megszerették, és Kate is minden nap tanul tőlük valamit.

2023. április 1. 16:20

Okosotthon: megoldás az energiatakarékosság és a kényelem jegyében

Alighogy hozzászoktunk az okoseszközök használatához, máris beszivárgott a mindennapokba az okosotthon kifejezés is. Kovács István Péter, az A1 Solar műszaki vezetője válaszolt azokra a kérdésekre, hogy hogyan kapcsolható össze az okosotthon funkciók használata az energiatakarékosságos szándékkal és miért érdemes intelligens és integrált megoldásokban gondolkozni azoknak, akik napelemes rendszeren keresztül termelik – vagy tervezik megtermelni – a villamosenergiát.

2023. április 1. 13:44

Innovatív Járműtechnológiák Kompetencia Központot adtak át Budapesten

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Karán átadták a Bosch innovációs ökoszisztémájának részét képező Innovatív Járműtechnológiák Kompetencia Központot. Az új központ eszközei és szimulációs rendszerei egyedülállóak a hazai műszaki felsőoktatásban. Segítségükkel a hallgatók az elmélet mellett naprakész gyakorlati tudásra tehetnek szert, illeszkedve a hazai és nemzetközi iparági trendekhez, igényekhez. A Műegyetem kampuszán megvalósult fejlesztés – a BME KJK képzéseihez kapcsolódóan – évente 60-80 egyetemi hallgató mellett a kar oktatói számára is korszerű teret biztosít szakmai munkájuk támogatásához.

2023. április 1. 11:53

Új funkcióval bővült a magyar építőipari szereplők életét megkönnyítő szoftver

Európa egyik meghatározó építőipari szoftvergyártója, a bécsi székhelyű PlanRadar kifejezetten az ügyfelek, köztük a magyar felhasználók visszajelzései, kérései alapján fejlesztette ki azt az új dokumentumkezelési megoldást, amelynek köszönhetően a megrendelők, a tervezők, a kivitelezők, valamint a létesítmények üzemeltetői a korábbinál is áttekinthetőbb módon ellenőrizhetik, követhetik a projektek alakulását. 

2023. március 31. 20:27

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak a digitális marketingről szóló legjobb szakdolgozatok

2023. március 27. 12:43

Az Alzánál egyszerűbb lett az áruvisszaküldés és a reklamáció

2023. március 21. 09:59

Töretlennek tűnik a csaló e-mailek és SMS-ek terjedése – van megoldás

2023. március 14. 20:32

IT Akadémiát indított a BME VIK és a Qualysoft

2023. március 9. 14:08