Jól szerepeltek a magyar diákok a juniorok informatikai diákolimpiáján
A világ harminc országának legfeljebb 15 és fél éves diákjai számára meghirdetett Európai Junior Informatikai Diákolimpiát (eJOI) idén Ukrajna rendezte meg – virtuálisan. A magyar diákolimpikonok a Neumann Társaság tehetséggondozási programja keretében, a Nemzeti Tehetség Program támogatásával készültek fel az eJOI-ra, amelyen két ezüstérmet és öt bronzérmet szereztek.
Az Ukrajnában zajló háború miatt a 2022-es Európai Junior Informatikai Diákolimpia teljes egészében online zajlott – a magyar diákolimpikonok a Debreceni Egyetem gépterméből vettek részt rajta szeptember 19. és 25. között, a szervezésben a Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium is közreműködött.
Idén összesen nyolc magyar diák vett részt a megmérettetésen, egy hivatalos és egy nem hivatalos csapatban. Mindannyiukat a Neumann Társaság tehetséggondozási szakosztályának munkatársai készítették fel a versenyre.
A szervezők a hivatalos versenyzők pontszáma alapján alakították ki az éremhatárokat, utána sorolták be és adtak érmet a nem hivatalos versenyzőknek is – a hivatalos versenyzők által elért határok szerint. Az erős mezőnyű versenyen összesen 172 diák indult Európából és számos Európán kívüli országból. A mezőny felső fele kapott érmeket, ebbe a szegmensbe heten is bekerültek a magyar delegáltak közül.
Kiszely Ildikó (kísérőtanár, Debreceni Fazekas Gimnázium), Horváth Győző (csapatvezető, ELTE IK), Tusnády Sámuel, Horváth-Varga Márton, Keresztély Zsófia, Vámosi Bendegúz, Sánta Gergely, Bertók Csanád (csapatvehető-helyettes, Debreceni Egyetem IK), Czanik Pál, Szilágyi Balázs, Simon Gyula (kísérőtanár, Debreceni Fazekas Gimnázium) és Görömbey Tamás.
Ezüstérmet szerzett:
● Czanik Pál (Budapest, Fazekas Mihály Gimnázium)
● Vámosi Bendegúz (Debrecen, Fazekas Mihály Gimnázium)
Bronzérmet szerzett:
● Horváth-Varga Márton (Szentendre, Ferences Gimnázium)
● Szilágyi Balázs (Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium)
● Görömbey Tamás (Debrecen, Fazekas Mihály Gimnázium)
● Keresztély Zsófia (Budapest, Szent István Gimnázium)
● Sánta Gergely (Budapest, Fazekas Mihály Gimnázium)
Az eJOI a tizenöt és fél éves vagy annál fiatalabb diákok versenyprogramozási megmérettetése – jó eséllyel sokuk nevével találkozhatunk a következő évek programozási versenyein is.
Kapcsolódó cikkek
- Rendszerváltozások: az átláthatatlan vállalati informatika az innovációt is megöli
- Új lendületet kap az informatikatanárok továbbképzése
- Az informatikusok elárulták, mi tartaná itthon őket
- Kipróbálható a legendás kibernetikai készlet a Kutatók éjszakáján
- Az energiakrízis ellenére ragaszkodnak a home office-hoz a munkavállalók
- Ötödször várják a középiskolás lányokat a Smartiz programra
- 30 éves hazánk neves informatikai könyvkiadója
- Informatikusok, valójában mit szeretnétek?
- Oxfordba vitte a Neumann Társaság a híres robotkaticát
- Miért érdemes robotikát tanítani a magyar iskolákban?
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Hivatalosan is megnyílt Közép-Kelet-Európa egyedülálló LEDVANCE bemutatóterme
Hivatalosan is megnyílt a LEDVANCE igazi kuriózumként létrejött, első közép-kelet-európai bemutatóterme, egy egyedülálló, inspiráló, okos stúdiólakás, mely a legkorszerűbb SMART+ fényforrások és lámpák világába vezeti be a budaörsi Haluxvill villamossági szaküzletbe érkező ügyfeleket, lakberendezőket és vásárlókat egyaránt, környezettudatos, gazdaságos és ízléses világítási megoldásokon keresztül.
Európa legjobb 400 egyeteme közé került a Széchenyi-egyetem a QS ranglistáján
A top 400 között szerepel a győri Széchenyi István Egyetem a Quacquarelli Symonds (QS) nemzetközi felsőoktatási minősítő szervezet friss, szeptember 20-án közzétett európai ranglistáján. Az intézmény sikerét elsősorban kiváló vállalati megítélésének és a részidős képzések iránti magas nemzetközi hallgatói érdeklődésnek köszönheti.
Az LG ThinQ okosotthon-platformról hamarosan több márka termékeit is irányíthatjuk
Az LG Electronics (LG) hamarosan elérhetővé teszi a Home Connectivity Alliance HCA 1.0 specifikációjának első kereskedelmi implementációját, amely az LG ThinQ okosplatformon keresztül lehetővé teszi a különféle márkájú készülékek összekapcsolását. Ez év végére a felhasználók az LG ThinQ alkalmazáson keresztül többek közt olyan márkák eszközeit is vezérelhetik majd, mint a Samsung vagy a Vestel, így kényelmesen kezelhető, teljeskörűen összekapcsolt okosotthon-ökoszisztémát alakíthatnak ki.
ERP2U Trendriport: 5 javaslat szoftver választáshoz középvállalatoknak
Az elmúlt évek turbulens gazdasági folyamatai előtérbe hoztak egy új szempontot a közepes méretű cégek számára: az ellenálló képességet. Olyan döntéseket kell meghozniuk, amelyek rövid és hosszú távon is biztosítják a stabilitást és a növekedést, mindezt a versenyképesség megtartása mellett. Ezek között természetesen ott vannak a digitalizációs fejlesztések is.
5 tipp a produktivitásért a Samsung Galaxy Tab S9 szériával
Az egyetemi évek mozgalmasak és élvezetesek, miközben rendkívül intenzív és feszített tempót diktálnak, különösen a vizsgaidőszakban. Kihívást jelenthet az állandó egyensúlyozás az egyetemi feladatok, a társas összejövetelek, hobbik, szakmai gyakorlat és akár a munka között. Az új Samsung Galaxy Tab S9 széria ötvözi a táblagépek könnyű hordozhatóságát és a laptopok erőteljes teljesítményét, így akkor is szárnyalhat a kreativitásod és dolgozhatsz iskolai projekteken, ha éppen úton vagy.