Idén újabb rekordot ért el az e-Hód informatikai verseny
A Neumann Társaság Közoktatási Szakosztálya és az ELTE Informatikai Kar szervezésében zajlott e-Hód idén is rekordot döntött a résztvevők számában: 283 iskola 37 350 diákja mérette meg magát az az informatikai gondolkodáshoz a diákoknak kedvet csináló online versenyen.
November 7-25. között a tizenkettedik alkalommal szervezte meg Magyarországon a BEBRAS (nemzetközi informatikai és számítógép-készség-verseny) nemzetközi versenymozgalom részeként az e-Hód versenyt a Neumann Társaság és az ELTE Informatikai Kara.
Mivel a 45 perces időtartamú, tanórai keretek közt zajló e-Hódon nem klasszikus programozási feladatok vártak a versenyzőkre, a részvételhez informatikai előképzettségre nincs, ám a feladatok megoldásához strukturált és logikus gondolkodásra van szükség. Az online zajló, versenybe öt korcsoportban kapcsolódhattak be az érdeklődő diákok a 3-4. osztályos „kishód”-októl a 11-13. osztályos seniorokig.
A tizenegy évvel előbbi hazai bevezetésekor, mindössze mintegy kétezer diák vett részt az e-Hódon, 2018 óta azonban már folyamatosan 20 ezer fölött van a versenyzők száma, és sorra dőlnek meg a részvételi rekordok: idén 283 iskola összesen 37 350 diákja vett részt a megmérettetésen, vagyis 3883-mal többen, mint 2021-ben.
Így nőtt az évek során az e-Hód versenyen részt vevő diákok száma
“A verseny sikeressége azoknak a lelkes tanároknak is köszönhető, akik benevezik diákjaikat és akár a versenyen kívül is felhasználják az e-Hód-feladatokat arra, hogy sokszínűvé, motiválóvá tegyék vele az informatikatanulást. Köszönjük nekik, hogy idén is csatlakoztak a kezdeményezéshez” – mondta Pluhár Zsuzsa, a Neumann Társaság Közoktatási Szakosztályának elnöke, az ELTE IK kutatója és a verseny főszervezője.
2022-ben az életkori csoportok közül a 9-10. osztályos tanulók körében volt a legnépszerűbb az e-Hód, az ebbe a korcsoportba tartozó juniorok közül a több, mint 13 ezren oldották meg a feladatokat.
„Jövőre Neumann János születésének 120-adik évfordulóját ünnepli majd a Neumann Társaság: 2023-ban is nagyon fontos lesz, hogy az informatikai gondolkodáshoz való általános kedvcsinálással ne csak a csúcstehetségeket találjuk meg, de szélesebb társadalmi közösség tagjai számára is biztosítsuk, hogy alkotó részesei lehessenek annak az informatikai világnak, melynek alapjait Neumann és kortársai fektették le” – kommentálta az e-Hód idei részvételi rekordját dr. Beck György, a Neumann Társaság elnöke.
További információk a versenyről az e-hod.elte.hu hivatalos honlapon találhatók.
Ezen az interaktív térképen az e-Hódon résztvevő iskolákat lehet megtekinteni.
Kapcsolódó cikkek
- Nekem 8(bit) – új helyszínen a legendás retrógépek tárlata
- Tizenhat szakember vehette át a Neumann Társaság idei díjait
- A Nemzetközi Informatikai Diákolimpiáról is elhoztak két érmet a magyar diákok
- A magyar csapat minden versenyzője érmet hozott a Diákolimpiáról
- MI és mi: a mesterséges intelligencia hatása a mindennapi életünkre
- Mindkét magyar csapat bronzérmes lett a Nemzetközi Informatikai Csapat Diákolimpián
- Témanapot tart a Neumann Társaság az úttörő magyar számítógépépítőről
- A Neumann-géptől az MI-ig: a magyar informatika mérföldkövei az Álmok Álmodói 20 kiállításon
- Ma van a Magyar Informatika Napja
- Újranézhetők a Neumann Társaság DEEP IT konferenciájának előadásai
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ezek a magyarországi diplomák érik most a legtöbbet
Pályakezdőként a Szegedi Tudományegyetem volt hallgatói várják el a legalacsonyabb induló fizetést és a Szent István Egyetemről kikerülők a legtöbbet, azonban 10 év tapasztalattal már a Nyíregyházi Egyetem és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem áll a skála két végén. Idén február 15-e az egyetemi képzésekre való jelentkezések határideje. A tanulók magabiztos döntését segíti a Profession.hu saját, 104 000 fős mintáján alapuló trendelemzése.
Médiatanács: idén már a streamingszolgáltatók által közzétett tartalmakat is korhatárkarikákkal kell ellátni
A streamingszolgáltatók médiatartalmait is el kell látni a televíziós műsorokhoz hasonló korhatár-besorolással, amit a műsor előtt vagy a programkatalógusban kell jelezni – hangzott el a Médiatanács legutóbbi ülésén, ahol az M1 és a Szeged Televízió szolgáltatóival szemben indított eljárás eredményéről is döntött a testület.
A Nemzeti dal repkedő lapjait is elfoghatjuk az új Petőfis VR-játékban
Hogyan függ össze Petőfi Sándor és a virtuális valóság (angol: virtual reality, vagyis a VR)? 2023. január 1-jén ünnepeltük hazánk legnagyobb költőjének és Bács-Kiskun vármegye legjelentősebb alakjának, Petőfi Sándor születésének 200. évfordulóját. A magyar történelem egyik legfontosabb szereplője bár a múltban élt, alakja annyira valós, hogy a VR-technológia segítségével a nyomába eredhetünk a Pilvax kávéháztól kezdve egészen a Landerer nyomdáig.
MIT LinQ Catalyst Europe program a Széchenyi István Egyetemen
A győri Széchenyi István Egyetem a házigazdája annak az MIT LinQ Catalyst Europe program keretében megvalósuló workshopnak, amelynek fókusza az egészségügyi kutatási projektek feltárása, támogatása. Az eseményre a GE Healthcare-rel együttműködésben kerül sor január 25–27. között. A program célja, hogy egészségügyi innovációs projekten dolgozó kutatók számára bemutassa az MIT LinQ Catalyst Europe program középpontjában álló módszertani elemeket.
Átszervezi IT és telekommunikációs szolgáltatásait a Telekom
Február 1-től egy kézből nyújt új, IT és telekommunikációs szolgáltatásokat közép- és nagyvállalati ügyfelei számára a Magyar Telekom.