Megnégyszereződik 2015-re a globális internet-forgalom
A Cisco közleménye szerint a hálózatokhoz csatlakoztatott eszközök száma 2015-re meghaladja a 15 milliárdot, ami mintegy kétszerese a világ népességének.
A Cisco számításai szerint 2015-re várhatóan megnégyszereződik a világ teljes internetforgalma, és így eléri az éves 966 exabájtot. A 2014-2015 közötti időszakban önmagában is 200 exabájtos növekedés várható, ez több, mint a 2010-ben világszerte generált összes internet-forgalom. A világ internet-forgalma 2015-re várhatóan megközelíti az 1 zettabájtot, azaz az ezertrillió bájtot vagy ezer milliárd gigabájtot.
Egy exabájt adatmennyiség körülbelül 19 milliárd DVD-lemeznek felel meg, és 75-szöröse a 2000-ben generált teljes - vezetékes és mobil - internetes adatforgalomnak.
A növekedés a Cisco szerint négy fő tényezőre vezethető vissza: a táblagépek, a mobiltelefonok, a hálózatra csatlakoztatott készülékek és egyéb intelligens gépek terjedése az első és legfontosabb oka a hálózati teljesítmény iránti növekvő igénynek.
Nő az internethasználók száma is, 2015-re közel 3 milliárd ember fogja használni az internetet, ami az akkorra várható népesség több mint 40 százalékát teszi majd ki.
Gyorsabbak lesznek a szélessávú kapcsolatok is: a szélessávú kapcsolatok átlagsebessége az előrejelzések szerint a 2010-es másodpercenként 7 megabitről 2015-re 28 megabitre nő majd. Csak az elmúlt egy évben ez az érték a duplájára, 3,5-ről 7 megabitre nőtt.
Nagyobb lesz a videoforgalom is: 2015-re 1 millió percnyi, azaz 674 teljes napnyi videoforgalom száguld majd a világhálón a nap minden egyes másodpercében.
A felmérés szerint 2010-2015 között Közép-Kelet-Európában ötszörösére nő az internet-forgalom, így 2015-re a régióban kétóránként nagyobb adatforgalom bonyolódik majd le, mint az eddig valaha készített mozifilmek gigabájtra átszámított összesített értéke.
Közép-Kelet-Európában 2015-re a teljes lakossági internet-forgalom 42 százalékát a videók adják majd, szemben a 2010-es 25 százalékos értékkel.
A kutatás szerint 2010-2015 között a régió mobil eszközeinek adatforgalma 42-szeresére nő, s várhatóan kétszeresére nő az üzleti internetes videokonferenciák által generált adatmennyiség is.
A Cisco szerint 2010 és 2015 között a világ mobilinternetes adatforgalma a 26-szorosára bővül, ezzel eléri a havi 6,3 exabájt értéket.
Kapcsolódó cikkek
- Tavaly novemberben is emelkedett a vezetékes szélessávú internet-előfizetések száma
- KSH: tovább nőtt az internet-előfizetések száma
- Több mint 2 millió vezetékes szélessávú internet-előfizetés Magyarországon
- Márciusban közel 1,97 millió szélessávúinternet-előfizető volt hazánkban
- Adatátviteli fejlesztést hajt végre az Invitel Szegeden
- Minden uniós polgár széles sávú hozzáférést kap 2020-ig
- Közel 2 millió szélessávú internet-előfizetés
- Egymillió háztartást lát el az új internetműhold
- A legtöbben internetszolgáltatót keresnek
- Nagyszabású hálózatfejlesztés újabb nyolc Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei településen
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Okos rendszerekkel tizedére eshet az energiafelhasználás
A globális CO2-kibocsátás közel feléért az épített környezetünk felel, ezért kulcsfontosságú, hogy minél energiahatékonyabb legyen az épületeink üzemeltetése. A Schneider Electric grenoble-i IntenCity létesítményének példája azt mutatja, hogy intelligens rendszerekkel akár tizedére is csökkenthető az energiaigény, a nettó zéró kibocsátás elérését pedig megújuló energiaforrásokkal lehet támogatni.
A Galaxy Z sorozat új tagjai megváltoztathatják az okostelefonokhoz való viszonyt
A Samsung bejelentette az összehajtható okostelefonok következő generációját: megérkezett a Galaxy Z Flip4 és a Galaxy Z Fold4. A készülékek testreszabható, elegáns külsővel és továbbfejlesztett teljesítménnyel érkeznek. A Galaxy Z sorozat, ahogy eddig is, szakít a hagyományokkal, a negyedik generációs készülékek új lehetőségeket hoznak el a mindennapi kapcsolattartásba.
A felhőalapú rendszerek is lehetnek energiatakarékosak
Egyre intenzívebben tapasztaljuk a klímaváltozás környezeti hatását, mely nem csak az élő szervezetet viseli meg, de az infokommunikációs eszközök és adatközpontok megfelelő működését is nehezíti. A tech cégeket, különösen a felhőszolgáltatókat a fokozódó energiahiány mellett az adatok ökológiai lábnyomának enyhítése is kihívások elé állítja, miközben évről évre emelkedik az internethasználók száma.
Digitális média trendek 2022: Elegendő a streaming videó a modern korban?
A Z-generáció és a millenniál generáció digitális szórakozása egyre inkább előtérbe kerül világszerte. Ma már a videós streaming szolgáltatásokkal fej fej mellett versenyez a közösségi média és a gaming a fogyasztók figyelméért – derül ki a Deloitte digitális médiapiaci kutatásából.
Magyar bootcamp tanítja programozni a régiót
A Green Fox Academy dinamikusan növekszik és mára erős nemzetközi vállalattá vált. Másfél év alatt felépítette a szlovák IT képzési piac legerősebb márkáját, az online oktatás átütő sikerére alapozva pedig idén nyáron megnyitotta második külföldi központját, Pozsonyban. A Magyarországról indult bootcamp látványos eredményeket ér el: Csehországban és Szlovákiában is piacvezető az állásgaranciás rövid ciklusú IT képzések terén, a felvett és a munkaerőpiacon elhelyezett hallgatók száma alapján. A cég eközben elindította eddigi legnagyobb létszámú, nemzetközi képzését és erősíti regionális szintű vállalati partnerségeit.