Magyarországon is exponenciálisan terjed az ingyenes tartalomkezelő
Beszámoló a Drupal Hétvégéről
Nagy érdeklődés mellett zajlott az immáron 6. alkalommal megrendezett Drupal Hétvége, ahol a nyílt forráskódú, ingyenesen elérhető tartalomkezelő rendszer soron következő újdonságairól is szó esett. A Drupal rendszert becslések szerint Magyarországon több mint 7 ezer szervezet használja, a soron következő, 8-as verziószámú tartalomkezelő fejlesztésének irányításában magyar szakemberek is részt vesznek.
„Ma már nem kell magyarázni egy cégnek, hogy miért jó választás a Drupal” – hangzott el a Drupal Hétvége 2011 rendezvény üzleti kerekasztal beszélgetésén. Két-három évvel ezelőtt ez még kérdés volt, mára azonban a megrendelők úgy gondolják, hogy a Drupalra alapozva könnyen fejleszthető, fenntartható és minőségi megoldáshoz juthatnak, s hazánkban ez összesen több mint 7 ezer referenciát jelent.
A fejlesztőket és az érdeklődőket megcélzó hazai rendezvényen közel 200 résztvevő jelent meg, hogy megismerje a legújabb fejlesztési irányvonalakat és a legjobb gyakorlatokat. Az előadók így többek közt bemutatták a Drupal következő, 8-as verziójában várható újdonságokat. Jelentős változás várható például a jogosultságkezelésben, mely elsősorban a működési logika és az ergonómia javítását célozza. A nemzetközi szinten zajló munka oroszlánrészét egyébként magyar fejlesztő, Kléri Bálint végzi, akit Négyesi Károly mentorál.
Szintén hazai szakember, Hojtsy Gábor felügyelete mellett zajlik a nyelvkezelés továbbfejlesztése, ennek köszönhetően sokkal könnyebbé válik a többnyelvű oldalak létrehozása és működtetése. „A Drupal 8-ban ezen kívül alapértelmezetté válik a HTML 5-ös szabvány támogatása, az éles és fejlesztési verzió közötti átállást hatékonyan megvalósító konfigurációmenedzsment, valamint a mobileszközökre történő optimalizálás is” – ismertette a várható újdonságokat Palócz István, a Drupal Hétvége főszervezője, az Integral Vision Kft. tanácsadója.
Üzlet az ingyenességben, ingyenesség az üzletben
Idén első alkalommal került sor a nyílt forráskóddal és a Drupallal kapcsolatos üzleti lehetőségeket firtató kerekasztal beszélgetésre, Drupallal dolgozó, Drupalra fejlesztő magyar cégek részvételével. „A Drupal mellett nem pusztán a szabadon felhasználhatóság szól, hiszen egy biztonságos, modulárisan felépített, gyorsan bővíthető rendszerről van szó. A tartalomkezelő azért is népszerű, mert – szemben az egyedi megoldásokkal – nincs meg az a kockázat, hogy a fejlesztői csapat távozásával újra kell építeni mindent. A cégek azt is felismerték, hogy a Drupalhoz több ezer olyan kiegészítő érhető el, ami kész megoldást biztosít egy-egy konkrét problémára, így jelentősen csökkenhet a fejlesztési idő” – mondta a kerekasztal beszélgetést moderáló Kulcsár Zsolt, az Integral Vision ügyvezetője.
Hajas Tamás, a konferencia szóvivője hozzátette, a Drupal alapú webhelyek száma világszinten exponenciálisan növekszik, az Acquia adatai szerint 2010-ben a weboldalak 1, míg 2011-ben már 2 százalékát Drupal motor hajtotta. A növekedés egyébként Magyarországon is exponenciális, a kerekasztal résztvevői számára egyre több munkát ad a Drupal alapú weboldalak, webalkalmazások létrehozása, testre szabása és üzemeltetése. Ezért is érzi fontosnak a szervezőbizottság, hogy a soron következő nagyobb tavaszi rendezvényig is tartsanak havi rendszerességgel Budapesten és több vidéki városban is Drupal Használói Találkozókat, ezzel is segítve, hogy minél többen megismerhessék és kiaknázhassák a Drupal rendszerben rejlő lehetőségeket.
Kapcsolódó webcím:
http://drupal.hu/konferencia/2011
Kapcsolódó cikkek
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Tovább bővül az Euronics – két új áruházzal és több mint 5 ezer átvevőponttal készültek
Jelentős fejlesztésekkel és új forgatókönyvvel fordul rá az ünnepi szezonra az Euronics. November közepéig két új áruház nyílt Dunaharasztiban és Kecskeméten, de jelentősen bővül az átvevőpontok száma is. A műszaki cikkeket, szórakoztatóelektronikai termékeket forgalmazó vállalatnak így összesen 67 üzlete és 5400 átvevő helye van, utóbbiak száma ráadásul jövőre már 8500-ra rúghat a Foxpost és a Packeta egyesülésének eredményeként.
Hogyan formálja át az AI az életünket, a munkánkat és a globális társadalmunkat?
Az AI fejlődése nemcsak technológiai szempontból hoz forradalmi változásokat, hanem társadalmi és gazdasági hatásai révén is alapjaiban formálja át mindennapi életünket, az emberi döntéshozataltól kezdve, az iparágak hatékonyságán át egészen a közvélemény (át)formálásáig. A Neuron Solutions által szervezett AI Night rendezvény célja az volt, hogy elismert szakértőkkel és a különböző iparágak képviselőivel egy kötetlen beszélgetés keretében tárja fel azokat a kihívásokat és lehetőségeket, amelyekkel az AI használata során a vállalatok, a munkavállalók és a társadalom egésze szembesül.
Rangos szabadalmi díjat nyert az LG innovatív megoldása
Valószínűleg minden autóvezető találkozott már azzal a szituációval, amikor egy komplex csomópontban, bonyolult kereszteződésnél, ismeretlen útvonalon a megszokottnál nagyobb kihívást jelent a tájékozódás, a továbbhaladáshoz szükséges távolságok vagy az irányok azonosítása. Az LG Electronics (LG) által kifejlesztett kiterjesztettvalóság-technológia (AR) éppen erre kínál megoldást, mégpedig úgy, hogy az autóba épített kijelzőn egyértelmű, az irányokat mutató, könnyen értelmezhető utasításokat, illetve különböző vezetési forgatókönyveket jelenít meg 3D-s grafikák generálásával.
A KPMG a Corvinus stratégiai partnere lett
Stratégia megállapodást kötött Magyarország első számú üzleti, gazdaság- és társadalomtudományi egyeteme, a Budapesti Corvinus Egyetem és a KPMG, hazánk egyik vezető könyvvizsgáló, adó- és üzleti tanácsadó cége. Az egyetem és a tanácsadó cég közötti együttműködés három alappilléren nyugszik; ezek az oktatás, a kölcsönös tudásátadás, valamint a tehetséggondozás-, tehetségek utánpótlása.
A Xiaomi bemutatta az alapvető kulcstechnológiákon alapuló fenntartható fejlődési stratégiáját
Az ENSZ Éghajlatváltozási Keretegyezményében résztvevő államok konferenciáján (COP29), mint az év legjelentősebb klímacsúcsán a Xiaomi Corporation (továbbiakban „Xiaomi” vagy a „Csoport”) – a fogyasztói elektronikai termékek és okoseszközök globális, vezető gyártója, amely az Internet of Things („IoT”) platform által összekapcsolt okostelefonokra és okoshardverekre épül – bemutatta a fenntartható fejlődést célzó stratégiáját, amely alapvető kulcstechnológiáin alapul. A vállalat emellett ismertette legújabb szén-dioxid-menedzsmenttel kapcsolatos fejlesztéseit a „Human x Car x Home” okos ökoszisztémájában, ami egy újabb stratégiai lépés a Xiaomi számára a klímakormányzás területén.