Magyarország legjobb szoftverfejlesztőit keresi a GE Healthcare
Online programozói versennyel toboroznak
A GE Healthcare, mely az elmúlt évek alatt hazánk egyik meghatározó innovációs központjává vált, a fejlesztők megkeresésében és toborzásban is egy rendhagyó megoldást választ: egy innovatív online programozói versennyel kívánja megtalálni Magyarország legjobb szoftverfejlesztőit.
Az Ipari Internet kifejlesztése a GE egy globális projektje, aminek egy jelentős része Magyarországon valósul meg hazai szakemberek bevonásával. Az Ipari Internet javítani fogja az egészségügy minőségét, szélesíteni az elérhetőségét és csökkenteni a költségét is, szerte a világon. Egyetlen százalék hatékonyságjavulás 63 milliárd dollár megtakarítást jelenthet a világegészségügy számára. Ez óriási kihívás, amihez a legjobbak szakemberekre van szükség.
A GE Healthcare, mely az elmúlt évek alatt hazánk egyik meghatározó innovációs központjává vált, a fejlesztők megkeresésében és toborzásban is egy rendhagyó megoldást választ: egy innovatív online programozói versennyel kívánja megtalálni Magyarország legjobb szoftverfejlesztőit.
A fejlesztői stratégiára és képességekre épülő Bitfection játék a JAVA programozáshoz értő szoftvermérnököket igyekszik bevonni a GE világába. A Bitfection egy rendkívül izgalmas optimalizációs probléma megoldására épül. A játékosoknak egy több tízezer pixelt tartalmazó fiktív orvosi leleten kell azonosítaniuk elváltozásokat, beteg pixelcsoportokat. A beteg területek megtalálása és megjelölése néhány tucat nanorobot feladata, melyek működését a játékosok által Java programnyelven megírt viselkedési logika irányítja.
A játék körökre osztott, minden robot egy akciót hajthat végre körönként: például mozoghat, szkennelheti a környezetét, vagy megjelölheti a beteg pixeleket. Az eltérő akciók eltérő energiaszükséglettel rendelkeznek. A kihívást a robotok rendelkezésére álló véges energia minél optimálisabb felhasználása jelenti, ugyanis ha elfogy egy robot rendelkezésére álló energia, akkor nincs lehetősége további akciók végrehajtására.
A játékosok öt különböző, egyre nehezedő pályán próbálhatják ki kódjukat, melyek közül az utolsókat már csak az igazán jó stratégiát használó nanorobotok tudják eredményesen megoldani. A fentiekből kitűnik, hogy a játékosok nem egy triviális problémával állnak szemben, hanem egy érdekes és elgondolkoztató feladattal, melynek nem csak egy jó megoldása lehet.
A pályák sikeres teljesítését követően a játék különböző paraméterek segítségével kiértékeli a játékos kódját és pontozza annak teljesítményét, ezáltal lehetőség nyílik annak összehasonlítására más játékosok eredményével. A legmagasabb pontszámot elérő játékosokkal a GE fel fogja venni a kapcsolatot és felkínálja egy állásinterjú lehetőségét. Természetesen a GE a pontszámon kívül a kódminőséget és a megoldás eleganciáját is figyelembe veszi majd az esetleges interjúk során.
A sikeres felvételin átjutott szoftverfejlesztők később nemcsak a világ egyik legizgalmasabb szoftverfejlesztői projektjében vehetnek majd részt, hanem saját területük legjobbjaival dolgozhatnak együtt egy inspiratív munkakörnyezetben, egy globális cég nemzetközi csapatában, ahol a kiemelkedő tehetségek számára a cég további tanulási és karrierfejlesztési lehetőséget is kínál.
A verseny március elején indul és egy kreatív kampány keretein belül online és offline csatornákon jut majd el a fejlesztőkhöz: nagy irodaházak menzatálcáin, óriásplakátokon, online folyóiratok felületén tűnnek majd fel a kis robotok és a játék weboldala. A játék a bitfection.com címen, míg a projektről bővebb információ a GE Healthcare microsite-ján, a minds.hu oldalon érhető el.
Kapcsolódó cikkek
- Békéscsabai informatikus indulhat a jövő évi szakmai világbajnokságon
- BeeSmarter: a Blackbone sikerével zárult a verseny
- Melyik lesz az ország legjobb IT-csapata?
- Ismét lesz BeeSmarter csapatverseny
- Challenge24 – idén is lesz 24 órás programozóverseny
- Véget ért a Bakonyi Bitfaragó Bajnokság
- Programozó verseny középiskolásoknak a Pannon Egyetemen
- Véget ért az NNG programozói versenye
- Több mint 160 nevezés érkezett az Appra magyar! versenyre
- Magyarország legjobb programozója kerestetik
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Okosérzékelők az otthon távoli felügyeletéhez és vezérléséhez
Az IKEA három új, VALLHORN, PARASOLL és BADRING névre keresztelt, a vízszivárgás- és mozgásérzékeléshez fejlesztett, megfizethető okosérzékelővel bővíti választékát. Az érzékelőket úgy tervezték, hogy a vásárlók számára nagyobb fokú felügyeleti lehetőséget és kényelmet biztosítsanak azáltal, hogy kapcsolatban maradhatnak az otthonukkal, még akkor is, ha távol vannak.
Karácsonyi levél- és csomagfeladás: ezekre figyeljünk
Az ünnepek előtti néhány hét kiemelten nagy küldeményforgalommal járó időszak a postai szolgáltatók számára. Ha szeretnénk, hogy a képeslapok és a csomagok rendben megérkezzenek, érdemes időben feladni a küldeményeket. Amennyiben a csomagfeladásnál a leggazdaságosabb szolgáltatót keressük, használjuk az Európai Bizottság csomagár-összehasonlító oldalát. A postafelügyeletet ellátó Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) összegyűjtötte a főbb tudnivalókat.
A Microsoft mesterséges intelligencia megoldásával növeli hatékonyságát a Schneider Electric
A generatív mesterséges intelligencia (MI) kínálta lehetőségeket is kihasználja a Schneider Electric, hogy hatékonyabbá tegye működését és az új megoldások kifejlesztését. A vállalat törekvéseit a Microsoft Azure OpenAI megoldásával támogatja.
Bemutatták a Széchenyi-egyetem és a Petz-kórház közös egészségtechnológiai fejlesztéseit
Szemmozgást detektáló diagnosztikai eszközt, telerehabilitációs szoftvert, műtéti közvetítő platformot, 3D és VR technológiai megoldásokat mutattak be a győri Széchenyi István Egyetem szakemberei a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórházban. A „Digitális megoldások az egészségügyben” című tudományos ülésen a kiterjesztett valóság és a mesterséges intelligencia orvostechnológiai felhasználása is előtérbe került.
Az AOC és a Philips Monitors rangos EPEAT Climate+ bajnokok lettek
Az elektronikai iparban a környezeti felelősségvállalás és az innováció felé tett jelentős lépésként az MMD, vezető technológiai vállalat és a Philips Monitors márka licencpartnere, valamint az AOC, egyike a vezető kijelzőgyártóknak büszkén jelenti be, hogy a közelmúltban elnyerték az EPEAT Climate+ tanúsítványt. Logójuk mostantól jól láthatóan szerepel az EPEAT weboldalán, jelezve fontos szerepüket és elismerésüket a környezettudatos technológia területén. Ez a minősítés aláhúzza a szigorú környezetvédelmi előírásoknak megfelelő, nagy teljesítményű termékek kifejlesztése iránti elkötelezettségüket.