Már nem latin karakterekkel is hozhatunk létre Gmail-fiókot
Számos olyan nyelv van a világon, melyek nem latin betűket használnak. Ám eddig a Gmailnél csak a latin ábécében használatos betűk voltak elfogadottak. A Google azonban most változtatott ezen.
A Google mostantól a nem latin karaktereket is elfogadja levelezőrendszerében. Ez azt jelenti, hogy a felhasználók az e-mail címüket bármilyen, a világon használatos betűvel létrehozhatják.
A változást Pedro Chaparro Monferrer, a Google szoftvermérnöke jelentette be blogposztban, aki azt is hozzátette, hogy a változást a The Internet Engineering Task Force által létrehozott e-mail sztenderddel összhangban hajtják végre, és remélik, hogy más szolgáltatók is csatlakoznak a sorba, és végül univerzális szabvány lesz.
Szerinte ahhoz, hogy valami szabvánnyá váljon, valakinek meg kell tennie az első lépést. Elsőként a Gmailben hajtanak végre változtatásokat, de a jövőben a naptárban is terveznek új karaktereket bevezetni. Úgy véli, a nyelv soha nem lehet akadály a másokhoz való kapcsolódás során.
Forrás: Mashable.com
Kapcsolódó cikkek
- A Gmaillel bukott le egy szexuális zaklató
- Jobb Drive integrációval bővült a Gmail iOS appja
- Már 71 nyelven érhető el a Gmail
- Több mint 1 milliárd alkalommal telepítették a Gmail Android verzióját
- Internetkapcsolat nélkül is használhatók a Google Now kártyák
- 10 éves a Gmail
- Titkosítja leveleinket a Gmail
- Gyorsabb lett a Gmail iOS változata
- Megszabadulhatunk a promóciós e-mailektől a Gmailben
- Levelezési és naptáradatainkat is menthetjük a Google Takeouttal
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
27. Év Menedzsere Díjátadó Gála
A Menedzserszövetség május 21-én, immáron 27. alkalommal rendezte meg legfontosabb és legkülönlegesebb eseményét, az Év Menedzsere Díjátadó Gálát, a magyar vállalatvezetők Oscar-ját, ahol a 2021-es év legkiválóbb vezetőit díjazták 8 kategóriában.
Az ABB Robotics bemutatta a visszanyert tengeri műanyagot felhasználó kiskereskedelem jövőjét
A kiskereskedelem jövőjébe egy izgalmas 3D nyomtatási bemutatón keresztül nyerhettek bepillantást az érdeklődők egy ABB robot segítségével London egyik legjelentősebb áruházában, a Selfridgesben, az Oxford Streeten. A bemutatót áprilisban, egy kirakatban tekinthették meg a vásárlók, ahol láthatták azokat a különféle személyre szabott dizájntárgyakat, melyek egy ABB robot segítségével 3D nyomtatással készültek Parley Ocean Plastic-ból, azaz a Parley globális tisztítóhálózatából összegyűjtött tengeri műanyaghulladékból.
Innovatív képzési programban vehetnek részt a hallgatók a Széchenyi István Egyetemen
Második alkalommal rendezi meg a győri Széchenyi István Egyetem innovatív járműipari képzési programját, az Audi Development Campet az Audi AG és az Audi Hungaria támogatásával. A július 3-án kezdődő négyhetes, angol nyelvű táborban a hallgatók nemzetközi szaktekintélyektől, mentoroktól tanulhatnak, miközben valós ipari problémát oldanak meg, és akár karrierlehetőséget is nyerhetnek. Az érdeklődők május 31-ig jelentkezhetnek.
A klasszikusokat idézi a Huawei új, prémium okosórája
Három új viselhető okoseszközt mutatott be Magyarországon a Huawei. A klasszikus órák kialakítását idéző, prémium anyagokból készült WATCH GT 3 Pro amellett, hogy stílusos divatkiegészítő, számos egészségkövető funkciója között EKG-adatok mérését is lehetővé teheti a jövőben. A HUAWEI WATCH FIT 2 fejlett pulzusfigyelő technológiával, 97 edzésmóddal és offline zenelejátszással támogatja a sportolni vágyókat, míg a HUAWEI Band 7, a gyártó minden eddiginél vékonyabb okoskarkötője hasznos társa lehet az egészségtudatos életmód elkötelezett híveinek.
Hivatalos szakma lett a növényvédelmi drónpilóta
A technika fejlődése újabb szakmákat hívott életre Magyarországon. A drónok egyre többféleképpen hasznosíthatóak, már nemcsak a filmiparban, hanem az agrárszektorban is. Ezt felismervén a Nébih kezdeményezésére új képzés indult: a növényvédelmi drónpilóta alapképzés. Magyarországon elsőként az ABZ Drone Kft. szerezte meg a jogot, hogy megszervezhesse és elindíthassa az oktatást.