SUSE OpenStack Cloud 5: továbbfejlesztett privátfelhő-felügyelet
A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy elérhetővé vált a SUSE OpenStack Cloud 5 (korábbi nevén: SUSE Cloud). A megoldás segítségével a vállalatok biztonságos és támogatott privátfelhő-környezeteket építhetnek ki, egyszerűen kihasználva az OpenStack előnyeit. Az OpenStack legújabb, Juno kiadására épülő SUSE OpenStack Cloud 5 integrálható a SUSE Linux Enterprise Server legutóbbi kiadásaival, illetve a vállalat nemrégiben bemutatott, szoftveralapú tárolási megoldásával, a SUSE Enterprise Storage rendszerrel. Emellett további fejlesztéseket tartalmaz a hálózati funkciók, a működési hatékonyság és a szolgáltatások üzembe helyezése terén.
„Egyre több vállalat ismeri fel a privát felhők előnyeit, amelyek a virtualizált környezetekhez képest alacsonyabb költségek mellett használhatók, a publikus felhőszolgáltatásokkal összevetve pedig nagyobb biztonságot és hatékonyságot kínálnak. A privát felhők kiépítésére alkalmas megoldások közül a nyílt forráskódú OpenStack kezdeményezés mögött áll a legszélesebb körű iparági támogatás, és a piaci elemzők is komoly jövőt jósolnak a platformnak. A Gartner egy nemrégiben megjelent elemzése szerint 2019-re az OpenStack elterjedtsége a tízszeresére nő a vállalatoknál a technológia kiforrottságának és a növekvő támogatói ökoszisztémának köszönhetően. A SUSE az OpenStack sokoldalú funkcióit továbbfejlesztve és vállalati szintű támogatással kiegészítve segíti a vállalatokat a felhőalapú környezetek kiépítésében” – foglalta össze Hargitai Zsolt, a Magyarországi Képviselet üzletfejlesztési vezetője.
A SUSE OpenStack Cloud 5 az alábbi előnyöket és képességeket biztosítja az ügyfelek számára:
· Továbbfejlesztett hálózati funkciók: A megoldás kibővített hálózati funkcionalitást és támogatást kínál harmadik fél által fejlesztett OpenStack hálózati csatolókhoz. Elosztott virtuális routing használatát teszi lehetővé, aminek köszönhetően az egyes számítási fürtökön külön-külön, illetve klaszterenként is kezelhetők a routing feladatok. Az elosztott virtuális routing a SUSE OpenStack Cloud telepítésének részeként konfigurálható, ezáltal a megoldás jobb méretezhetőséget, teljesítményt és rendelkezésre állást biztosít.
· Még hatékonyabb működés: A SUSE OpenStack Cloud telepítési keretrendszerének legújabb fejlesztése lehetővé teszi, hogy a privát felhőn kívül futó szervereket zökkenőmentesen áthelyezzék a felhőkörnyezetbe. A megoldás emellett a naplógyűjtést és -keresést is központosítja, így egyszerűen áttekinthető képet nyújt a felhő működéséről, valamint az esetleges problémák megoldását is felgyorsítja.
· Integráció egyéb SUSE termékekkel: A SUSE OpenStack Cloud 5 lehetővé teszi, hogy a felhőkörnyezeten belül virtualizációs hosztként használják a SUSE Linux Server 11 SP3 és 12 kiadását. A termék ezenkívül a nemrégiben bemutatott SUSE Enterprise Storage szoftveralapú tárolási megoldást is támogatja, továbbfejlesztett platformot kínálva az objektum-, blokk- és lemezkép-tárolásra a felhőkörnyezeten belül.
· Szolgáltatások egyszerűbb üzembe helyezése: Számos munkafolyamathoz van szükség további szolgáltatások futtatására, ezért az "as-a-service" modellben elérhető egységesítés leegyszerűsíti és felgyorsítja a telepítési folyamatokat, hiszen az ügyfeleknek nem kell külön felügyelniük és konfigurálniuk ezeket a szolgáltatásokat. A SUSE OpenStack Cloud 5 ezáltal megkönnyíti a kifejezetten fejlesztési, illetve big data elemzési célokra tervezett privát felhők kiépítését.
A SUSE OpenStack Cloud már elérhető. További információ: https://www.suse.com/products/suse-cloud/
Kapcsolódó cikkek
- Felhőben olcsóbbak és hatékonyabbak a kereskedelmi rendszerek
- Beruházás nélkül a felhőből
- Adattárolás új alapokon a SUSE-tól
- Négy tanács a hibridfelhők biztonságos használatához
- Megérkezett az Oracle Service Cloud új kiadása
- SUSE for SAP: minimális állásidő és maximális teljesítmény SAP rendszereken is
- 8000 felett a SUSE Linux Enterprise Server által támogatott processzormagok száma
- A SUSECon 2014 éves konferencián számos újdonságot bemutattak
- Így spórolhatnak milliókat a cégek az IT-költségeiken
- NetIQ CloudAccess 2.1: megújult, egypontos bejelentkezés a felhőszolgáltatásokba
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Így támogatta a digitalizáció Varsó új ékességének felépítését
A Varso Tower, vagyis a Varsó Torony Lengyelország és az Európai Unió legmagasabb épülete, egyben a lengyel főváros legrangosabb építészeti projektje. A maga nemében egyedülálló felhőkarcoló szervesen illeszkedik abba a fejlesztési folyamatba, amelynek célja, hogy Varsót a nemzetközi üzleti élet egyik dinamikusan növekvő központjává emelje. A projekt megvalósításában meghatározó szerepe volt a digitalizációnak, így az épület nemcsak a magasságának, méreteinek, hanem az építésekor alkalmazott innovatív módszereknek köszönhetően is kiérdemli a figyelmet. A fejlesztést Európa egyik meghatározó ingatlanvállalata, a HB Reavis irányította, a kivitelezést a bécsi székhelyű PlanRadar Magyarországon is elérhető szoftvere támogatta.
Műszaki kerámia és tiszta szilikon nyomtatás a Formlabs SLA nyomtatóival
Mostanra tárgyak ezrei készülnek naponta 3D nyomtatással, amelyhez kapcsolódóan rengeteg forrást fektettek az elmúlt évek során az ezeket előállító berendezések folyamatos fejlesztésébe. Azonban ez csak az egyenlet egyik oldala, az ipari felhasználást célzó gyártók a 3D nyomtatók mellett az alapanyagok fejlesztésébe is folyamatosan invesztálnak. A Formlabs éppen most újabb két termékkel, alumínium-oxid kerámiával és 100% tisztaságú szilikonnal bővítette már 40-nél is többféle nyomtatható műgyantát számláló SLA alapanyag-kínálatát. És ez nem minden!
Nem csak a nappaliban, hanem ipari csarnokokban is felbukkan majd az Apple Vision Pro
Közel négy hónapja mutatkozott be az Apple Vision Pro, és egyelőre nincs új hír a fejlesztés háza tájáról az akkor megismert paramétereken túl. A kiterjesztett és a virtuális valóság szemünk előtt való keverésére képes, fejen hordható eszköz szórakoztatóipari és irodai környezetben való felhasználásáról már sok szó esett, ugyanakkor az eszközben rejlő üzleti és ipari lehetőségekről egyelőre alig lehetett hallani. A Delta Systems Kft. fejlesztői összegyűjtöttek néhány olyan szemléletes példát, ahol nem csak látványosságként, hanem üzleti előnyt teremtő termelőeszközként is funkcionálhat a jövőben az Apple csodaszemüvege.