Biztonságos Internet Nap 2021
A Biztonságos Internet Nap – Safer Internet Day (SID) – célja, hogy az Európai Unió Safer Internet Program (SIP) akciótervének keretein belül több mint 150 országban minden évben ugyanazon a napon hívja fel a figyelmet az internet előnyeire és veszélyeire, lehetőséget teremtsen és buzdítsa a gyerekeket olyan pozitív tartalmak létrehozására, melyeket később a családban, iskolában, barátokkal is tudnak használni.
A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat, mint a Safer Internet Program (SIP) magyarországi konzorciumvezetője, minden évben igyekszik változatos formában kedvet csinálni és ösztönözni a gyerekeket és fiatalokat, hogy kreatív módon fejezzék ki elképzelésüket az olyan internetről, ahol biztonságban érzik magukat.
A 2021-es Biztonságosabb Internet Nap alkalmából a Gyermekmentő Szolgálat KÉPREGÉNY-KÉSZÍTŐ, MÉMKÉSZÍTŐ és HŐSÉPÍTŐ versenyt hirdet általános és középiskolások számára.
Verseny leírása
1. Képregénypályázat
Feladat: Készíts képregényt fiktív vagy megtörtént eset alapján!
Téma: Tanulságos történetek, netes kalandok – gyerekektől gyerekeknek.
Egyéni munkával lehet pályázni, egy pályázó akár több képregényt is beküldhet.
A játék szövegét és grafikáját is a gyerekeknek kell megírniuk, megtervezniük, megrajzolniuk. A rajzok készülhetnek hagyományos vagy digitális technikával, fekete-fehérben vagy színesben.
Terjedelem: min. 2 oldal (A4)
Beküldési mód: postán (1066 Budapest, Teréz krt. 24. I/1) vagy elektronikusan (minden oldalát befotózva/szkennelve) a SID2021@gyermekmento.hu e-mail címre.
Beküldési / postára adási határidő: 2021. január 25., éjfél
2. Az internet Hőse – Építsd meg a Hősödet legóból vagy bármilyen más anyagból!
Feladat: Építsd meg kedvenc legódból vagy bármilyen más anyagból az internet Hősét, aki mindig segít neked, ha elakadsz a világhálón. Örökítsd meg time-lapse videón, ahogy elkészül a hősöd, és küldd be a videót egy rövid leírással, hogy milyen szuperképességei vannak.
Terjedelem: a videó max. 90 másodperces legyen, a hős rövid bemutatása max. 1 oldal (A4).
Ajánlott time-lapse ingyenes applikációk:
- Lapse It
- Frames lapse: Time Lapse camera, Fast Motion Videos
-Time Lapse Slow Motion Video Editor Pro
Beküldési mód: a videókat és a rövid leírást a SID2021@gyermekmento.hu e-mail címre várjuk.
Beküldési határidő: 2021. január 25., éjfél
3. Mémkészítő verseny
Feladat: Készíts vicces mémet
Téma: Szabadon választható
Egyéni munkával lehet pályázni, egy pályázó akár több mémet is beküldhet.
A mémek készülhetnek szabad kézzel vagy digitális technikával (mémgenerátorral is!), fekete-fehérben vagy színesben.
Beküldési mód: Elektronikusan, a SID2021@gyermekmento.hu e-mail címre.
Beküldési határidő: 2021. január 25., éjfél
Kik jelentkezhetnek?
1. Általános iskola alsó tagozatos tanulói (1-4. évfolyam)
2. Általános iskola felső tagozatos tanulói (5-8. évfolyam)
3. Középiskolai tanulók (9-12. évfolyam)
Díjazás: A beérkezett munkákat szakmai zsűri bírálja el. A győztesek pénzjutalomban részesülnek és értékes nyereményeket kapnak, valamint meghívást a Biztonságosabb Internet Nap online rendezvényére, ahol egy interaktív internetbiztonsági előadáson is részt vehetnek. Ekkor fogják kihirdetni a verseny végeredményét is! Az online rendezvény időpontja 2021. február 9. A részletekről a győzteseket időben értesíteni fogják!
Képregény és hősépítés kategóriákban korcsoportonként díjazzák a pályamunkákat.
I. díj: 50.000 Ft
II. díj: 40.000 Ft
III. díj: 30.000 Ft
IV- VII. díj: 10.000-10.000 Ft
A mémkészítő verseny pályamunkáit korcsoportonként díjazzák.
I. díj: 5.000 Ft
II. díj: 4.000 Ft
III. díj: 3.000 Ft
IV- VII. díj: 1.000-1.000 Ft
A legjobb pályamunkákat később a Safer Internet Program keretében felvilágosító, figyelemfelkeltő céllal szeretnék használni, terjeszteni, erről beleegyező nyilatkozatot fognak aláíratni az alkotókkal.
A jelentkezési lapon kívül kérik, hogy minden pályázó küldje vissza a hozzájárulási nyomtatványt is!
Kapcsolódó cikkek
- Együtt egy jobb internetért
- Biztonságos Internethasználat Kérdőív
- Netezz biztonságosan Te is! – Pályázati felhívás
- Véget ért a VI. Internetkonferencia
- VI. Safer Internet konferencia
- Pályázati felhívást hirdetett a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat
- Nyári táborozás hátrányos helyzetű gyerekeknek
- Szülői felelősség és tanári elvárások az online oktatásban
- III. Internetbiztonsági kibeszélő
- Adatvédelem az online oktatási időszakban
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megérkezett a Redmi Note 10 széria!
A Xiaomi bejelentette, hogy tovább bővíti középkategóriás okostelefonjai választékát a Redmi Note 10 termékcsaláddal, melynek tagjai a Redmi Note 10 Pro, a Redmi Note 10S, a Redmi Note 10 és a Redmi Note 10 5G. A 108 MP-es “Hódító” és a 64 MP-es “Kalandor” kamerákkal, az AMOLED “Felfedező” kijelzővel és az “Úttörő” 5G technológiával a Xiaomi továbbra az innováció melletti elkötelezettségéről tesz tanúbizonyságot, újraértelmezve ezzel a középkategóriás okostelefonok iparági szegmensét.
Az életpályát is meghatározhatja, mivel játszik a gyerek
Hatalmas generációs szakadék van a szülők és a gyerekek között, ami napról napra mélyül, miközben a kicsik a digitális világ dzsungelében annak farkastörvényei szerint nevelkednek, erről beszélt Tóth Dániel, a Pszichológus Pasi az Üzlet & Utazás legújabb epizódjában. A szakember szerint a szülőknek ha nem is kell lekövetniük heti szinten is a technológiai újdonságokat, muszály követniük csemetéik online életét másként a gyermekeik egy útvesztőben találják magukat, ahol nem számíthatnak senkire, és ők maguk is elvadulnak. Mint mondta, a közösségi média a belső értékeinket kiüresíti, és számos veszély is leselkedik ezeken a platformokon a fiatalabbakra.
A járvány utáni világban kéz a kézben jár a környezetvédelem és a költséghatékonyság
Hosszú élettartam, energiahatékonyság és hulladékcsökkentés – ezek a munkavállalók és munkáltatók számára a legfontosabb tényezők a távmunkában használt irodai eszközök esetében, állapította meg egy, a világ 26 országában végzett felmérés. Az Epson több mint négyezer résztvevő körében végzett kutatásából az is kiderül, hogy miközben a megkérdezett cégvezetők a kontinens nyugati felén már a legfontosabb üzleti prioritások közé sorolják a környezeti és társadalmi szempontokat, ezek Kelet-Közép-Európában a pénzügyi, HR és üzleti kihívások által uralt fontossági sorrend végén kapnak csak helyet.
Újabb 7 millió eurós befektetést kap és tovább terjeszkedik a régióban a Codecool
Több mint 2,5 milliárd forintos tőkebefektetéshez jutott a Codecool, a közép-kelet-európai régió egyik vezető programozóiskolája és IT szakember közvetítő cége. Az IT szakemberek képzését megreformáló, 3-12 hónapos kurzusokat kínáló vállalat további terjeszkedésre és termékei fejlesztésére készül új partnere, az Integral Venture Partners, valamint korábbi befektetői, a Lead Ventures és a PortfoLion Capital Partners támogatásával. A programozóiskola még az év első felében újabb campust nyit a régióban.
A OnePlus két középkategóriás készüléke holnaptól a Telekomnál is elérhető
A OnePlus Nord N10 5G okostelefon 6,48”-es és 90 Hz-es kijelzője a kétoldali hangszóróval kiegészülve magával ragadó élményt nyújt filmezés vagy böngészés közben. A hosszú üzemidőről 4.300 mAh-s akkumulátor gondoskodik, és a Warp Charge 30T-nek köszönhetően fél óra alatt akár egy napra is elegendő töltést biztosít* . Az 5G képes készüléket Qualcomm Snapdragon 690 processzor hajtja, és 6 GB RAM-mal, valamint 128 GB belső tárhellyel érkezik, ami akár 512 GB-ig bővíthető.