Az internet, mint a tudomány új ága
A kutató egyébként most más tudósokkal együtt azon dolgozik, hogy kialakítson egy új tudományágat, amely az internettel foglalkozik: ez a komputertudomány, a fizika és az élettel foglalkozó tudományok örtvözete lenne.
A tudósok a "Creating a Science of the Web" címmel közölték cikküket a Science című tudományos magazinban. A cikkben a tudomány fogalmát a klasszikus természettudományos értelemben és a komputertudományok értelmében egyaránt használják, vagyis a makroszkopikus törvényszerűségeket és az új nyelvek és algoritmusok által létrejövő képességeket egyaránt figyelembe vevő új gondolkodásmódot sürgetnek.
A webtudomány célja az, hogy az ember megértse azokat az elveket, amelyek alapján fejlődik az Internet. Másrészt olyan hatékony és hatásos eszközöket kell megalkotni, amelyek révén a világháló még nagyobb teljesítményre képes. Ehhez kell az interdiszciplináris gondolkodás, amelynek révén új média, adatforrások és további kapcsolódási pontok alakíthatók ki.
Végső soron az egész társadalomnak élveznie kell az internet hasznát, megtartva az eredeti alapelveket, a szabadságot, az univerzalitást és az átláthatóságot - véli Berners-Lee és négy tudóstársa.
Kapcsolódó cikkek
- Innováció - És lőn világosság, vezeték nélkül
- Elektromos árammá alakítja a processzor-hőt egy új találmány
- Beszélő papírt fejlesztettek ki
- MTA és T-Mobile: újabb mobiltársadalom-kutatási kötet
- Xerox: Színmódosítás hangutasításra
- Múzeumban az ős-Dell
- Globális kutatóhálózatot indított az EMC
- Mind az 1,8 millió ismert fajt felsoroló internetes enciklopédia
- Xerox technológia számítógépes tartalmak egyszerűbb színkezeléséhez
- Sikerült számítógéppel modellezni egy agyféltekét
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!