Kartellgyanúba keveredett az LG és a Samsung is

A Japanese Fair Trade Commission (JFTC) közleménye szerint további LCD-képernyőt gyártó cégeket is be fognak majd idézni meghallgatásra.
Az LG.Philips szóvivői bejelentették, hogy készek együttműködni a hatóságokkal, a Samsung viszont még nem hozta nyilvánosságra az üggyel kapcsolatos állásfoglalását.
Kapcsolódó cikk: Mesterségesen tartotta magasan az árakat az ATI és az Nvidia?
Kapcsolódó cikkek
- Amerikai vizsgálat a Magyar Telekom ellen
- A Samsung Electronics első negyedéve: 15 százalékkal csökkent a profit
- Szlovákia 600 millió dollárost szerződést írt alá a Samsunggal
- Ezúttal a Microsoft nyert pert az Alcatel-Lucent ellen
- Egymillió forintos bírsággal sújtotta a tőzsde az MTelekomot
- Továbbra is veszteség az LG Philipsnél
- Kereszt-licencelési megállapodás zárja le a Sony-Kodak pert
- Perelik a Nokiát, a Samsungot és a Panasonicot a Bluetooth miatt
- Akár egymilliárd dolláros pénzbüntetést is kaphatnak a kartellgyanúba keveredett LCD-gyártók
- Mesterségesen tartotta magasan az árakat az ATI és az Nvidia?
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Mobil Iroda szolgáltatás a Telekomtól
Az üzlet nem tart szünetet, a gyorsan átalakuló világ felértékeli a mobilitást, a rugalmasságot, a skálázhatóságot és a biztonságot - olyan új megoldásokra van szükség, amelyek minden körülmények között képessé tesznek a hatékony munkavégzésre. A Telekom Mobil Iroda szoftveres és hardveres technológiái házon kívül, utazás, akár mozgás közben is biztosítják a teljeskörű, irodai munkakörnyezetet mindazoknak, akik szeretnének felkészülni a jövő kihívásaira.
Tudásmegosztó platformot mutatott be az LG és az Element AI
A CES 2021 kiállításon az LG Electronics (LG) elnöke és technológiai vezetője, Dr. I.P. Park és az Element AI vezérigazgatója, Jean-François Gagné bemutatták az AIX Exchange nevű projektet: a digitális platform a mesterséges intelligencia (MI) és a felhasználói élmény jövőjébe nyújt betekintést. A digitális felület az MI, a fogyasztóvédelem, a dizájn és az üzleti tervezés vezető szakértőivel készült mélyinterjúkat gyűjti össze. Az AIX Exchange a 2020-as CES-en bemutatott AIX (Artificial Intelligence Experience) keretrendszerre épít, célja pedig a fogyasztói MI-fejlesztésekkel kapcsolatos közös gondolkodás, melynek fókuszában továbbra is az emberközpontú dizájnt áll.
Öt egészségügyi fejlesztés, amelyre érdemes figyelni 2021-ben
Az EIT Health minden évben több mint 120 olyan csapatot támogat Európa-szerte, amelyek progresszív eredményeket érnek el az egészségügyi innováció területén Európa fejlődő régióiban, többek között Magyarországon is. Öt olyan innovációt mutatunk most be, amelyek az elkövetkező években nagy hatással lehetnek majd az orvostudomány és az egészségügy jövőjére.
A magyar startup felhasználói 100 milliót kerestek az elmúlt évben
Minden bizonnyal sokakban felmerül a kérdés, hogy pontosan mit is takar az, hogy egy vállalkozás „startup”-nak minősül. Alapvetően egy mikro- vagy kisvállalkozásként induló cégforma, amely tőke befektetőkre vár, melyből megvalósíthatja önálló és nagyratörő terveit. Egy startup cég esetében az egyik legszembetűnőbb képessége, az az innováció. A startup világban folyamatos az újra törekvés, az újítás jellemzi, legyen szó termékről, szolgáltatásról de nem utolsó sorban egy módszerről. Leginkább ami meghatározó, az az a mentalitás, hogy valami olyan értéket közvetítsen és adjon, amely eddig nem volt jellemző, elérhető.
Felértékelődött az informatikai vezetők szerepe
A statikus stratégiák ma már gyakran csalódást okoznak, versenyhátrányt jelentenek egy vállalat számára. Míg egyensúlyt kell teremteni az agilitás és stabilitás között, a módszerek és megoldások, informatikai eszközök olyan támogatást adnak, amit a cégvezetésnek ki kell aknázni a sikerhez. Ebben egyre nagyobb szerepet kapnak az informatikai vezetők, áll a Deloitte Tech Trends 2021 kiadványban, amely a sikeres végrehajtást szolgáló együttműködés 6 alappillérét is lefekteti.