Digitális könyvtár: uniós k+f konferencia Budapesten
A konferencia célja alapvetően a koordinálás, az anomáliák, nehézségek felderítése, s a felgyülemlett tapasztalatok megosztása az Európa különböző pontjain dolgozó munkacsoportok között. A konferencián többek között olyan nagyvállalatok képviseltetik magukat, mint a CERN, a német IPSI (Fraunhofer Institute Integrated Publication and Information Systems) a norvég FAST (Fast Search & Transfer) stb.
A projekt szerint 2007 végére teljes funkcionalitásában rendelkezésre fog állni az a keretrendszer, amelyre különböző tudományos és kereskedelmi web-service rendszerek építhetők fel. A projekttel párhuzamosan fejlesztenek két mintarendszert, hogy érzékelhető legyen, mennyire hatékonyan támogatja ez a grid alapú digitális könyvtár ezeket az alkalmazásokat. Az egyik ilyen rendszer a ESA (European Space Agency) rendszere, melyet a műholdfelvételek tárolására, részletekbe menő, bonyolult keresések futtatására használnak, a másik pedig a RAI (Radiotelvisione Italiana), az Olasz Rádió Televízió művészeti, irodalmi dokumentumainak, mozgóképeinek tárolására és ezen anyagok komplex keresésére szolgál.
A tesztelés eredményének függvényében már értékelhető a keretrendszer jelenlegi állapota, s megszülethetnek a javaslatok a további fejlesztési, tesztelési teendőkkel, módosításokkal, kiegészítésekkel s a platform disszeminációjával kapcsolatban. A tesztelés még nem zárult le, annyi mindenesetre máris bizonyos, hogy a magyar tulajdonban lévő 4D SOFT Kft. csúszás nélkül, a határidőket betartva végzi feladatát, s amennyiben az EU független szakértői is megfelelőnek értékelik az eredményeket, már 2007 végére elérhető lesz ez a keretrendszer.
Kapcsolódó cikkek
- A T-Mobile is idő előtt bevezeti az alacsonyabb roaming díjakat
- A Pannon határidő előtt bevezeti az EU új roaming-tarifáit
- Felére csökkenhetnek augusztustól a roaming tarifák
- Szeptember 17-én dől el a Microsoft-EU per
- 122 millió európai az interneten
- Növekvő net-populáció egész Európában
- Az EU hadat üzen a kiberbűnözésnek
- Európai kérdőjelek a Google adatfelhasználási gyakorlata körül
- Az Európai Parlament jóváhagyta, hogy csökkenjenek a roamingdíjak nyártól az EU-ban
- Roaming: augusztustól már felére csökkentett tarifák
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
A Huawei vezeti a globális okosórapiacot az IDC adatai szerint
A Huawei szállította a legtöbb okosórát világszerte az idei első három negyedévben az IDC friss jelentése szerint. A Huawei az egy évvel korábbi eladásaihoz képest 44,3 százalékkal több okosórát adott el, és 16,9 százalékos részesedéssel tartja piacvezető pozícióját az okosórák piacán. A gyártó idén több újdonsággal is megragadta a vásárlók figyelmét, köztük a HUAWEI WATCH FIT 3, a HUAWEI WATCH GT 5 és a HUAWEI WATCH D2 modellekkel.