Franciaország adókedvezményt ad a videojáték-fejlesztőknek

Milkovits Gábor, 2007. február 4. 12:04
A francia Kulturális Minisztérium bejelentette, hogy a kormány adókedvezményben részesíti azokat a szoftvercégeket, amelyek „kulturális tartalmú” videojátékokat fejlesztenek.
A hivatalos közlemény szerint a lépés hátterében az a felismerés áll, hogy a számítógépes és egyéb videojátékok egyre komolyabb kulturális hatást gyakorolnak a társadalomra. Az utóbbi időben ráadásul nemcsak a tizenéves fiúk, hanem a húszas-harmincas korosztály és a nők körében is egyre népszerűbb a szabadidő eltöltésének ez a módja: felmérések szerint csak Franciaországban mintegy 15 millióan játszanak rendszeresen videojátékokat.

A francia kormány kezdeményezésének híre eljutott már az Uniós illetékesekhez is, így az Európai Bizottság vizsgálja a lépés bevezetésének lehetőségeit a többi EU tagállamban. Az egyelőre nem tisztázott, hogy a kezdeményezés ötletgazdái pontosan mit is értenek kulturális tartalom alatt.
Kulcsszavak: kultúra trend videó játék

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak a digitális marketingről szóló legjobb szakdolgozatok

2023. március 27. 12:43

Az Alzánál egyszerűbb lett az áruvisszaküldés és a reklamáció

2023. március 21. 09:59

Töretlennek tűnik a csaló e-mailek és SMS-ek terjedése – van megoldás

2023. március 14. 20:32

IT Akadémiát indított a BME VIK és a Qualysoft

2023. március 9. 14:08