Elektronikus információszabadság: részletes vita
Az elektronikus információszabadságról szóló törvény módosításának részletes vitáját folytatta le az Országgyűlés hétfőn délután.
A javaslat megteremti az egységes hivatalos lapot, mivel a Magyar Közlöny részévé teszi a Hivatalos Értesítő után a Határozatok Tárát is, illetve abban elrendeli, hogy abban tegyék közzé az eddig csak a szűk közönséghez eljutó tárcalapokban elhelyezett közleményeket.
A papíralapú kiadás lehetőségének fenntartása mellett a javaslat az egységes hivatalos lap, a Magyar Közlöny esetében az elérhető legmagasabb biztonsági szintű védelemmel ellátott elektronikus kiadást teszi hitelessé, illetve az elektronikusan rendelkezésre álló Magyar Közlöny számok, illetve a Törvények és Rendeletek Hivatalos Gyűjteményeinek korábbi számait is hitelesítve közzétenni rendeli.
Hankó Faragó Miklós (SZDSZ) meghatározó jelentőségűnek tartotta a javaslatot és támogatásra ajánlotta módosító indítványát, amely arról szól, hogy a jogszabályt egységes szerkezetben is meg kell jelentetni elektronikus formában, ha a módosítás a törvény jelentős részét érinti, mert jelenleg sokszor követhetetlenek a papíralapon megjelentetett jogszabályok.
Pettkó András (MDF) azt mondta, frakciója támogatja Hankó Faragó Miklós indítványait. A képviselő ötpárti tárgyalást javasolt, mivel a Fidesz és a KDNP jelenleg nem támogatja törvény módosítását.
Salamon László (KDNP) kifogásolta, hogy a törvény az elektronikus változatot tekinti hitelesnek a papíralapúval szemben, ami szerinte nem felel meg az egyenlő bánásmód követelményének, ugyanis a magyar társadalom kétharmada, amely sem számítógépes ismeretekkel, sem internet-hozzáféréssel nem rendelkezik, ki van zárva ebből a lehetőségből.
A vitában elhangzottakra reagáló Csizmár Gábor, a Miniszterelnöki Hivatal államtitkára azt mondta, a mai helyzet lényegesen diszkriminatívabb, hiszen ha valaki egy jogszabály hiteles változatához akar hozzájutni, akkor meg kell vásárolnia, vagy egy könyvtárban pénzért le kell fénymásolnia a Magyar Közlönyt, a módosítás eredményeképpen ugyanakkor sokkal többen és gyorsabban jutnak hozzá a hiteles változathoz.
Az elnöklő Világosi Gábor lezárta a részletes vitát, a módosító javaslatokról a következő ülésen döntenek.
Kapcsolódó cikkek
- A szoftverhonosítás lesz a következő téma a látássérültek informatikai klubjában
- eVITA: fórum az életvitelt segítő infokommunikációs technológiákról
- Négyszázmillió felett az internetezők száma Kínában
- Megölte testvérét a Playstation-ért
- Növekszik az internetfüggő felnőttek száma Dél-Koreában
- Internetfüggők az amerikai diákok
- Sms technológiát vásárol a Twitter
- Kisebb az igény felnőtt tartalmakra és online játékokra
- Multifunkciós egyetemi kártya lesz Debrecenben
- Napi 80 sms-t küldenek a tini-lányok
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.