A Siemens munkahelyeket teremt magyarországi zöldberuházással
A Siemens két környezetbarát, kombinált (gáz-gőz) ciklusú erőmű beruházásfejlesztésében vesz részt Brandenburgban és Magyarországon – összesen kerek 1,5 milliárd eurós projektértékben. A magyar erőmű hároméves építése alatt a hazai beszállítások mintegy 1000 fő foglalkoztatását teszik lehetővé Szegeden. Az üzemeltetés mintegy 50 állandó, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremt majd.
A Siemens Project Ventures az erőműprojekt fejlesztésének keretében 50%-ban társult az Advanced Power AG építésért felelős projektvállalataiban. A szegedi erőmű építése 2012-ben kezdődik, 2015-ig kell elkészülnie, és az emisszió tekintetében a legszigorúbb környezeti szabványoknak kell megfelelnie. A szegedi erőmű, amely teljes kiépítettségében 880 MW teljesítményű lesz, nagyságrendileg 150 milliárd forintos beruházást jelent.
Kapcsolódó cikkek
- Rendkívüli fizetésemelés a Google-nál
- GmBH-vá alakul a Siemens IT Solutions and Services (SIS)
- Új elnök-vezérigazgató a Siemens Zrt. élén
- Eric Spiegel a Siemens USA új vezérigazgatója
- Siemens-SAP együttműködés erőművek IT rendszereiben
- Regionális vállalatirányítási vezető a Siemens Zrt.-nél
- A Siemens komplett integrált repülőtéri rendszert szállít Turkménisztánba
- Egymilliárdot fizet a Siemens a megvesztegetésekért
- Új Siemens-cég az üzleti kommunikációban
- Vegyes vállalatot hozott létre a Gores Group és a Siemens AG
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Continental nyerte „Az év K+F beruházója” díjat a HIPA-tól
A technológiai cégcsoport magyarországi leányvállalatának, a Continental Automotive Hungary Kft-nek tavaly megvalósult beruházásait, vidéki bővülését, valamint a K+F területen nyújtott, folyamatosan kimagasló teljesítményét díjazta a Nemzeti Befektetési Ügynökség.
Magyar makettező cég innovatív 3D-s megoldásai a gyártás területén
Az utóbbi években a 3D nyomtatás és a hozzá kapcsolódó modell előállítási folyamatok a mindennapok részei lettek. A technológiával már városrészt, orvostechnikai eszközöket és ékszereket is készítenek, de van, ahol az általános iskolai oktatásban és a háztartásokban is használják. Nem létező, vagy sérült elemeket alkotnak virtuálisan újra, majd állítják elő ismét, hogy azok az eredetivel azonos módon működhessenek felhasználási területükön. Egy magyar cég a makettezés mellett úttörőnek számító területeken is használja a file to factory és a reverse engineering megoldásokat.
Az autóipar megmutatja, hogyan kell a gyártást digitalizálni
A gyártási folyamatok digitalizációjának sikerességét négy tényező befolyásolja – ez derült ki a Roland Berger „Az Ipar 4.0 jelenlegi helyzete” című tanulmányából. A kutatás autóipari OEM-ek és top beszállítók tapasztalataira támaszkodva mutatja be a digitális gyártás sikertényezőit. A német hátterű tanácsadócég szerint a folyamatos priorizálás, a dedikált csapatok, az összehangolt céltérképek és a munkavállalók folyamatos képzése a legfontosabb.
Kis és közepes méretű épületek intelligensebb és egyszerűbb kezelése
A most bejelentett Connect Box nyílt és könnyen kezelhető IoT-megoldást ad kis- és középméretű épületek felügyeletéhez. A teljesítmény felhasználóbarát monitorozásával és optimalizálásával lehetővé teszi az energiahatékonyság akár 30 százalékos növelését, valamint a beltéri levegőminőség jelentős javítását olyan létesítményekben, mint az iskolák, kiskereskedelmi üzletek, lakások és kis irodák.
A VISZ tisztújító közgyűlése bizalmat szavazott az eddigi vezetésének
Megtartotta idei tisztújító közgyűlését a Magyarországi Vezető Informatikus Szövetsége. A szervezet vezetésébe egy új ember érkezett Pocsai Zsolt személyében.