Nemzetközi szabvány lett a web-akadálymentesítési útmutató
A World Wide Web Konzorcium (W3C), a Nemzetközi Szabványügyi Szervezet és a Nemzetközi Elektrotechnikai Bizottság jóváhagyta a Web Akadálymentesítési Útmutató 2.0 (WCAG 2.0) szabvánnyá minősítését. A döntés jelentőségét az adja, hogy hatására felgyorsulhat a WCAG 2.0 használatának elterjedése, ezáltal csökkenhet a látássérült emberek internetes elszigetelődése.
Az ENSZ fogyatékkal élő emberek jogaira vonatkozó előírásainak betartása érdekében egyre több ország keresett olyan megoldásokat, amelyek elősegítik az infokommunikációs akadálymentesítést. A WCAG 2.0-t már a jóváhagyása előtt is számos kormány és szervezet alkalmazta vagy hivatkozási alapnak tekintette. A WCAG 2.0-t először 2011 októberében terjesztették elő a nyilvánosan hozzáférhető előírások közé történő felvételre.
Jeff Jaffe, a W3C ügyvezető igazgatója abban látja az útmutató szabvánnyá minősítésének jelentőségét, hogy mostantól az eddiginél is ismertebbé és a gyakorlati alkalmazásban elterjedtebbé válik ez a rendkívül fontos dokumentum.
A szabvánnyá válás új utakat nyit az akadálymentesítési technológiák és útmutatók alkalmazásában – mondta Judy Brewer, a Webes Akadálymentesítés Kezdeményezés (Web Accessibility Initiative -WAI) igazgatója. – Több országban az az előírás, hogy az államigazgatásban használt technikai szabványoknak ISO/IEC által minősítetteknek kell lenniük. A döntés gyorsítja a WCAG 2.0 használatának elterjedését, csökkenti a fogyatékkal élők internetes elszigetelődését, és elősegíti az együttműködést a világháló összes használója között. Bízunk abban, hogy Magyarországon is egyre több intézmény és szervezet követi a 2012-es Nemzetközi Fehér Bot napján szabvánnyá minősített WCAG 2.0 előírásait honlapjának megtervezésekor.
Kapcsolódó cikkek
- Akkor most mi van jogilag a kommentekkel?
- Tóth Attila a legfanatikusabb vaterás
- Táblagép kalauzolhatja a kolostor látogatóit
- Intelligens városokat rangsorolt az Ericsson
- Vállalatok számítógépeit figyelnék Kínában
- Emelkedik a szlovák informatikai piac forgalma
- Századvég: a felnőtt lakosság háromnegyede már internetezett
- A Twitter elszabadította a tiltakozást a szaúdi királyságban
- Táblagépre készült, díjnyertes interaktív tankönyvekből tanulhatnak a diákok
- Táncoló robotok segítenek az autista gyerekeknek a tanulásban
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új Xiaomi AIoT eszközök a nemzetközi piacokon
A Xiaomi bemutatta legújabb csúcstechnológiás okoseszközeit, köztük a Xiaomi Watch 2 Pro okosórát és a Xiaomi Smart Band 8 okoskarkötőt. Az új eszközöket úgy tervezték, hogy könnyen összekapcsolhatók legyenek a nemrégiben bemutatott okostelefon-termékcsalád, a Xiaomi 13T készülékeivel. Az új, innovatív termékek az egészségi állapot és a sportteljesítmény folyamatos nyomonkövetésével, változatos kényelmi és hatékonyságnövelő szolgáltatásokkal épülnek be felhasználóik mindennapjaiba.
Joule – az irodai munka új mértékegysége
Az SAP walldorfi főhadiszállásán tartott konferencia csúcspontjaként bemutatkozott Joule, a természetes nyelvet használó, generatív mesterséges intelligencia alapú irodai asszisztens, amellyel végérvényesen megváltoznak az üzletviteli folyamatok. A Joule beágyazódik az SAP felhőalapú vállalati portfóliójába, és képes lesz proaktívan betekintést adni a vállalati adatok mélységébe, nem csak az SAP teljes szoftverportfólióján, hanem akár harmadik féltől származó forrásokat is feldolgozva.
Megérkezett a nemzetközi piacra szánt Xiaomi 13T telefoncsalád
A Xiaomi bemutatta a legújabb 13T okostelefon sorozatát, a Xiaomi 13T-t és a Xiaomi 13T Pro-t, amely a képalkotást művészi fokon űző felhasználók körében tehet szert majd a legtöbb rajongóra. A Leicával közösen fejlesztett, professzionális optika került a készülékekbe, így a Xiaomi 13T sorozat a Leica kamerák esszenciáját megragadó Authentic Leica Imagery szolgáltatásokkal büszkélkedhet. A telefonok teljesítményét optimalizálták, üzemidejüket még jobban kitolták, a kijelzőjük pedig kristály tisztán, nagy részletgazdagsággal jeleníti meg a tartalmakat – vagyis kivételesen jó képmegjelenítő tulajdonságokkal rendelkeznek és nagyszerű felvételek készülhetnek velük.
Így segít jobb döntéseket hozni a sakk az üzletben, a karrierben és a mindennapokban
Ahogy egy sakkjátszma, úgy az élet is döntések sorozata – az üzlet világában pedig gyakran még nagyobb tétje van egy-egy döntésnek, mint a táblánál. A sakk sok más készség fejlesztése mellett azért is hasznos, mert jobb döntéseket hozhatunk általa akár időkényszerben, bizonytalan, nehéz helyzetekben is – véli Fogarasi Norbert, a Polgár Judit Világsakkfesztivált ötödik éve támogató Morgan Stanley budapesti központjának vezetője, versenysakkozó.
Így támogatta a digitalizáció Varsó új ékességének felépítését
A Varso Tower, vagyis a Varsó Torony Lengyelország és az Európai Unió legmagasabb épülete, egyben a lengyel főváros legrangosabb építészeti projektje. A maga nemében egyedülálló felhőkarcoló szervesen illeszkedik abba a fejlesztési folyamatba, amelynek célja, hogy Varsót a nemzetközi üzleti élet egyik dinamikusan növekvő központjává emelje. A projekt megvalósításában meghatározó szerepe volt a digitalizációnak, így az épület nemcsak a magasságának, méreteinek, hanem az építésekor alkalmazott innovatív módszereknek köszönhetően is kiérdemli a figyelmet. A fejlesztést Európa egyik meghatározó ingatlanvállalata, a HB Reavis irányította, a kivitelezést a bécsi székhelyű PlanRadar Magyarországon is elérhető szoftvere támogatta.