Az Allee-ban mutatkozott be a Galaxy S4
Tegnap nyitotta meg kapuit a legújabb Samsung prémium márkabolt az Alle bevásárlóközpont első emeletén, ahol egy díszvendég – a Galaxy S4 – is tiszteletét tette. Élőben követhettük végig, mire képes a masina, mennyire hozza a tőle elvárt szintet.
A prémium telefonhoz prémium helyszín dukál – a Galaxy S4 méltó környezetben mutatkozott be a magyar nagyközönségnek. Bár még nem kapható hazánkban a készülék, de itt, Samsung Experience Store-ban juthatnak majd hozzá először a vásárlók.
Tényleg nem rossz kis üzlet, már csak a kínálatot nézve sem, de tegnap több tucat újságíró és fotós özönlötte el, és a 105 m2 mégsem tűnt olyan nagynak. Hiába a sok prémium termék, mindenki az új belépőre volt kíváncsi, amely a vállalat szerint előbb érkezhet hazánkba, mint ahogy remélték. Nagyjából egy hónap múlva, április utolsó heteiben már az itthoni felhasználók is a kezükben foghatják.
Néhány kulcsfunkció működését élőben reprezentálták. A Dual-Camera például vicces, bár hasznosnak nem mondanám. A 2 megapixeles előlapi, és a 13 megapixeles hátlapi kamera egyszerre működik (lásd a képen), és nagyíthatjuk az előlapi kamera méretét, de szerintem inkább érdekes újdonság.
A Dual Camera funkció
A Drama Shotot – amely mozgó témáról készít time-lapse videót – is bemutatták, bár sajnos nem tapasztalhattuk teljesen a funkció nyújtotta előnyöket: túl sokan voltunk jelen ahhoz, hogy sikerüljön jól prezentálni.
Drama Shot élesben
Végig egy kivetítőn követhettük, mi is történik a telefonon (lásd a képeken), és mindezt egy vadonatúj Samsung üzletben. Persze ki is próbálhattuk a 130 grammos, Gorilla® Glass 3 borítású, fémkeretes készüléket, amelynek tapasztalatairól a videó árulkodik majd.
Elöljáróban csak annyit, hogy méretének, vastagságának köszönhetően jó fogása van, és a megnövekedett képátló a 441 ppi pixelsűrűséggel, valamint az AMOLED technológiájú Full HD kijelző pedig élőben is bizonyított, valóban szép képet nyújt.
A Galaxy S4 támogatja az érintésnélküli vezérlést – Air View –, vagyis a levegőben leírt gesztusokkal, vagy a képernyő fölött tartott ujjal is kezelhető, lapozható, illetve a készülék házának döntésével lehet görgetni rajta a tartalmakat. Ha pedig szemünket a képernyő aljára irányítjuk, a telefon érzékeli, hogy elolvastuk az adott tartalmat, és elkezdi lefele görgetni az oldalt. Csak bírjuk megállítani :)
Íme, a mi tapasztalataink!
Kapcsolódó cikkek
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Innovációs versenyen méretik meg magukat a világ egyetemistái
A Red Bull Basement kezdeményezés a bolygó ifjú koponyáinak ad lehetőséget, hogy kibontakoztassák ötleteiket, ezzel pozitív hatást gyakorolva világunkra. Az egyetemista versenyzők idén a mesterséges intelligenciát is segítségül hívhatják kiemelkedő innovációik megvalósítása érdekében.
Országos kutatásból netezési körkép: a magyarok többségének élete elképzelhetetlen net nélkül
Rengeteget internetezünk, leginkább okostelefonon, és minden második fiatal napi 2-3 órát tölt el chateléssel – derül ki a Yettel országos, reprezentatív kutatásából. Bár minél fiatalabb valaki, annál valószínűbb, hogy gyakrabban használja mobilon az internetet, de még az X generáció 85 százaléka is naponta többször felmegy a netre. A legnépszerűbb közösségi platform továbbra is a Facebook, de a Z generációsok körében a TikTok és az Instagram is hódít.
Éppen most robban a hazai előfizetéses e-kereskedelem
Idén nyáron a hazai webshopok 4 százaléka kínált valamilyen terméket előfizetéses formában, azonban az adatok szerint ez az arány két-három éven belül várhatóan 23 százalékra nő. Az, hogy közel ötszörösére nőhet az előfizetéses vásárlást kínáló webáruházak száma, jól mutatja a piacon zajló jelentős változásokat – ismertette a Visa támogatásával készült friss kutatásának* eredményeit a Shoprenter.
Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban
Két szemeszteren keresztül kísérelték meg matematikai kurzusaikon ChatGPT-szerű mesterséges intelligencia használatát a Corvinus oktatói: diákjaik mindvégig szabadon használhatták feladataik elkészítéséhez, sőt, vizsgáikhoz is a MI-t. Az eredmény a két oktatót is meglepte: csökkent a hallgatók motivációja és a csoport általános tudásszintje, valamint jobban kiéleződtek a hallgatók közötti társadalmi egyenlőtlenségek is.
Techóriások özönlöttek a Városligetbe
Az AI Summit 2024 grandiózus eseményként vonzotta a mesterséges intelligencia iránt érdeklődőket a Városligetbe szeptember 9-én és 10-én. Az Indamedia kiadó által szervezett konferenciára a jegyek már az indulást megelőző napokban elfogytak – a rendezvény két napjára közel 3000-ren léptek be. Itt az AI-t gyakorlatilag minden aspektusból megközelítették, és olyan nemzetközi technológiai nagyágyúk is képviseltették magukat, mint a Microsoft, az Amazon, a Google, de még a Financial Times is.