G DATA kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: G DATA

A gyerekeknek idő- és tartalomkorlátokra van szükségük
„Együtt egy jobb internetért” mottóval idén is megrendezésre kerül a Biztonságos Internet Napja 2023. február 7-én. Különösen a gyerekek és a fiatalok vannak kitéve számtalan veszélynek, ezért számukra az internethasználat korlátai ugyanolyan fontosak, mint az offline szabályok. A nemzetközi naphoz kapcsolódóan a G DATA Cyber Defense biztonsági tippeket ad a szülőknek arra vonatkozóan, hogyan hívják gyermekeik figyelmét az online biztonságra, és hol szükséges elhelyezni a korlátokat.

Okosabb támadások fenyegetik a képzetlen munkavállalókat
Az idei évben is számos kibertámadás és e-mailes átverés vár mind a vállalatokra, mind pedig a lakossági internetezőkre. Célkeresztbe kerülnek az iPhone-tulajdonosok, terjednek a Zoom és Teams értekezletekre szóló hamis meghívók.

Így vernek át minket az interneten
Eddy Willems, a G DATA internetbiztonsági evangelistája szerint a kiberbűnözők a befolyásolás pszichológiai elveit kihasználva teremtik meg a kapcsolatot lehetséges áldozataikkal. Ha nem szeretnénk bedőlni, érdemes lehet ezeket megismernünk.

Business Superbrands díjat kapott a G DATA
Idén tizenötödik alkalommal ítélte oda a Superbrands Magyarország Szakértői Bizottsága a Business Superbrands díjakat, a G DATA 2014 után második alkalommal nyerte el az elismerést.

Mesterséges intelligencia teszi veszélyessé a kibertámadásokat 2022-ben
Az új évben sem maradnak el a vírus- és hackertámadások. A G DATA szakértői szerint a kiberbűnözők mesterséges intelligenciát és multi-zsarolóvírusos támadásokat vetnek be, hogy elérjék céljukat, emellett az androidos alkalmazások windowsos kipróbálásának lehetősége jelent majd új támadási felületet.

Így intézd biztonságosan a karácsonyi internetes vásárlásokat
Az ünnepi időszak lehetőséget biztosít a zavarosban halászó bűnözőknek, hogy egy kis extra bevételhez jussanak, ezért ilyenkor megszaporodnak az adathalász e-mailek és az átverős oldalak is – figyelmeztet a G DATA.

Az év legnagyobb kiberfenyegetései
A védekezés első lépése az ellenség megismerése, ezért a G DATA szakértőinek segítségével összeállítottuk az aktuális internetes veszélyek, csalások és kártevők toplistáját.

Jelentősen nőtt a kibertámadások száma
2020 második fél évében 85 százalékkal több támadást regisztráltak a G DATA szakemberei, mint az év első 6 hónapjában. A legtöbb támadásért az Emotet hálózat volt felelős, amelynek hatástalanítása után új kártevők megjelenésére számíthatunk.

Át kell vizsgálni az amerikai kongresszus számítógépes hálózatát
A G DATA szakértője szerint a Capitolium elleni támadás során akár megfertőződhetett az Egyesült Államok Kongresszusának számítógépes hálózata is.

Átverés lehet a netes könnyű munka
A könnyű, otthon végezhető munka álcája alatt az internetes bűnözők úgynevezett pénzöszvéreket képeznek ki, akik általában tudtukon kívül segítenek az illegálisan szerzett pénzek tisztára mosásában. A G DATA arra figyelmeztet, hogy ne dőljünk be a könnyű pénzkeresés ígéretének!

Jövőre agresszívabb és okosabb kibertámadások várnak ránk
A kártevők folyamatos átalakításával a bűnözők még pontosabb, személyre szabott támadásokat indíthatnak, amelyeket olyan aktuális trendekre fűznek fel, mint a koronavírus-világjárvány.

Újratervezte vállalati védelmét a G DATA
A német biztonsági gyártó termékei mostantól jobb teljesítményt nyújtanak a fájl nélküli kártevők felismerésében, kevesebb erőforrást igényelnek és megújult a kezelőfelületük is.

A világjárványt használják kártevők terjesztésére
A kiberbűnözők továbbra is próbálnak hasznot húzni a koronavírus-krízisből, folyamatosan növekszik az általuk indított támadások száma. Elsősorban az otthonról dolgozó munkavállalók kerültek a célkeresztjükbe.

Halloweenkor takarítsuk ki a zombikat a hálózatból
A G DATA szerint a nem frissített rendszerek komoly biztonsági kockázatot jelentenek. A vállalatoknál működő Windows XP rendszerek olyanok, mint a zombik. Nehéz megszabadulni tőlük, de a halloween erre remek alkalom.

Komolyan kell venni az androidos kártevőket
A G DATA adatai szerint 2020 első fél évében több mint kétmillió kártékony androidos alkalmazás látott napvilágot, azaz minden nyolcadik másodpercben megjelent egy új kártevő.

Harmadával nőttek a kibertámadások a koronavírus miatt
A kiberbűnözők gyorsan kihasználták az emberek félelmét és bizonytalanságát, amely a járványhelyzet kezdeti időszakában jelentkezett: 2020 első felében közel egyharmadával nőtt a támadások száma a G DATA adatai szerint.

Rekordszámú androidos kártevő
A G DATA szakértői több mint 4,18 millió új kártékony kódot regisztráltak tavaly a Google operációs rendszerén, vagyis naponta 11 500 új androidos kártevő jelent meg. Legtöbb közöttük adware, mely a hirdetések megjelenítése mellett személyes adatokat lop el, de egyre gyakoribb a kémkedő stalkerware is.

Bizalmas katonai adatok leselejtezett számítógépen
A G DATA szakértői többek között egy föld-levegő rakétarendszer felhasználói kézikönyvét is megtalálták a német hadsereg által leselejtezett notebookon, melyet az eBay-en vásároltak meg.

A fertőzést is visszafordítja
A G DATA vírusirtója mostantól egy saját fejlesztésű gráfadatbázis segítségével is feldolgozza, hogy a kártevők hogyan viselkednek a számítógépeken, és képes visszafordítani a kártékony változtatásokat.

A koronavírussal kapcsolatos félelmeket használják számítógépes kártevők terjesztésére
A G DATA arra figyelmeztet, hogy a kiberbűnözők a koronavírus kapcsán kialakult helyzetet kihasználva terjesztenek számítógépes kártevőket. Nem érdemes ezért például a koronavírus ellenszerét vagy megelőzését hirdető e-mailek csatolmányaira vagy linkjeire kattintani.
Kövess minket a Facebookon!
Cikkgyűjtő
További híreink
Hogyan lopják el adatainkat a hackerek és mire figyeljünk jelszókezelő vásárlásakor?
Egy 2022-es jelentés szerint 24 milliárd felhasználónév és jelszó kombináció kering a kiberbűnözői piacon, ami 65 százalékos növekedést jelent 2020-hoz képest. A felhasználók sajnos gyakran ugyanazokat a belépési adatokat adják meg kényelmi szempontok miatt, amit a hackerek ki is használnak úgy, hogy az ellopott jelszavakat minden népszerű online szolgáltatásban végigpróbálják, így egyszerre akár több fiókhoz is hozzáférhetnek. Kiemelten fontos tehát, hogy egyedi, erős jelszavakat használjunk minden egyes online fiókunk esetében. Egy jelszókezelő pedig remek megoldást nyújt ezek megjegyzésére és kényelmes előhívására. De hogyan válasszunk, hogy biztonságban legyenek az adataink? Az ESET szakértőinek tanácsai.
Itt a legnagyobb webáruházak rangsora
A GKID a Mastercard közreműködésével 2023-ban immár nyolcadik alkalommal publikálja a Magyarországon működő, legnagyobb forgalmú online kereskedők rangsorát.