Vezetés közben is a telefont nyomkodjuk
Tudjuk jól, hogy a vezetés közbeni telefonálás nem csak tilos, hanem egyenesen veszélyes is. Az Ipsos nemzetközi felmérése azonban rávilágít, hogy mindez mit sem zavarja a vezetőket.
Megdöbbentő adat, de az Ipsos felmérése szerint az autóvezetők több mint egyötöde (22%) vallotta be, hogy bizony nem lapul a táska mélyén telefonja, miközben a kormányt fogja. Sokan írnak SMS-t egy-egy piros lámpánál, elsőbbségadás táblánál.
Perzse nem csak a hagyományos mobilkommunikáció veszi el a vezetők figyelmét, sokan e-maileznek is, valamint a közösségi oldalakon szörföznek.
A felmérésből az is kiderült, hogy a fiatalabbak sokkal meggondolatlanabbak ezen a téren, mint a 35 évnél idősebb korosztály. Ez alatt az életkor alatt ez az arány 31%-re emelkedik.
Szerencsére náluk óvatosabbak a vezetők, ami jó hír. Itt csupán 9%-uk vallott arról, hogy telefonját nyomkodja, miközben vezet, és a fiatalabb korosztály is megfontoltabb ezen a téren (17%).
Persze, mindebből nem lehet messzemenő következtetéseket levonni, hiszen nem tudhatjuk biztosan, hogy az adatok teljes mértékben a valóságot tükrözik-e, vagy a magyarok nem ismerik be „függőségüket”.
Korábban bemutattunk egy rendhagyó autós játékot, amely a vezetés közbeni SMS-ezés veszélyeire hívja fel a figyelmet. Azoknak, akik a felmérés adataiból magukra ismernek, lehet, nem ártana beleolvasni a cikkbe.
Kapcsolódó cikkek
- A netezők szeretnek nyerni
- A neten tájékozódunk
- Az egészségügyi problémáknak is a neten nézünk utána
- Fejlődünk – egyre jobbak vagyunk az online bankolásban
- Nálunk is tör előre a tablet
- Az amerikaiak átlagosan egy órát lógnak telefonjukon
- Te ki szoktad kapcsolni a mobilod?
- A felhasználók a kicsire és mobilisra szavaznak
- Hogy zajlik nálunk a mobilköltés?
- Mi ösztönzi az online követőket?
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.