Újra lesz Ericsson Alkalmazásverseny
Az Ericsson már ötödik alkalommal hirdeti meg az Ericsson Alkalmazásversenyt. A vállalat a világ minden részéről, így Magyarországról is várja diákok, kis- és középvállalatok Android és iOS alkalmazásait "Alkalmazások a munkavégzéshez" témában.
Az okostelefonok piaca robbanásszerűen növekszik. Az infokommunikációs iparág vezető vállalatainak tisztában kell lennie azzal, hogy miként alkalmazzák a felhasználók kommunikációs eszközeiket, szolgáltatásaikat. Erről szól ez a verseny is, amely lehetőséget biztosít a kreatív tervezők, tervezőcsapatok számára, hogy megvessék a lábukat az alkalmazások iparágában, miközben elismerést is kapnak, illetve kapcsolatot építhetnek a távközlési iparágban.
A versenyt két kategóriában rendezik diákok, illetve 100 főnél kevesebbet foglalkoztató kis- és középvállalatok kategóriájában. A verseny első díja 25 000 Euro, a második díja 10 000 Euro.
A 2014-es verseny témája az Alkalmazások munkavégzéshez (Apps for Working Life), összhangban az Ericsson hálózatba kapcsolt társadalomra vonatkozó jövőképével, ahol – a mobilitás, a szélessáv, a számítási felhő, az alkalmazások és szolgáltatások révén – bármi és minden csatlakoztatva lesz. Hogyan segíthetnek az alkalmazások bennünket a mindennapi munkánk során, most és a jövőben? Hogyan járulunk hozzá ahhoz a következő generációs munkavégzéshez, ahol az emberek hatékonyabban tudnak majd innovatív tevékenységet végezni, együttműködni, és egyensúlyban tartani a munkát és a magánéletüket? Többek között ezekre a kérdésekre kell a versenyzők alkalmazásainak választ adni.
A hálózatba kapcsolt társadalomban az Ericsson a „Technology for Good” (Technológiával egy jobb világért) kezdeményezés vezető támogatója, és ösztönzi a fenntarthatósági kihívásoknak való megfelelést elősegítő innovatív tevékenységet. Az Ericsson alkalmazásversenyének (EAA, Ericsson Application Awards) 2014-es Technology for Good díja az ezen a területen elért eredményt díjazza majd.
A 2013-as döntősök
2013-ban a diák kategória nyertese a portugál GreenSpark volt, amely energiahatékonyságon alapuló, valóban globális jelentőségű megoldást kínált a házi napelemek vezérlésére. Akkor összesen 192 csapat vett részt, a világ 52 országából.
Kapcsolódó cikkek
- Élvezd a Szigetet HD-ben mobilodon!
- WWDC: az iOS sikerei számokban
- Mobilalkalmazás az Olcsobbat.hu-tól
- Appra magyar! néven alkalmazásfejlesztő kampányt indít az IVSZ
- Megújult Quickoffice Androidon és iOS-en
- Késik a BBM
- A Chrome 29 elérhető iOS-re
- Lemaradásban az Android az alkalmazások terén
- Megújult a Facebook iOS verziója
- USA: a felhasználók közel fele iOS-t használ
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.