Újra lesz Ericsson Alkalmazásverseny
Az Ericsson már ötödik alkalommal hirdeti meg az Ericsson Alkalmazásversenyt. A vállalat a világ minden részéről, így Magyarországról is várja diákok, kis- és középvállalatok Android és iOS alkalmazásait "Alkalmazások a munkavégzéshez" témában.
Az okostelefonok piaca robbanásszerűen növekszik. Az infokommunikációs iparág vezető vállalatainak tisztában kell lennie azzal, hogy miként alkalmazzák a felhasználók kommunikációs eszközeiket, szolgáltatásaikat. Erről szól ez a verseny is, amely lehetőséget biztosít a kreatív tervezők, tervezőcsapatok számára, hogy megvessék a lábukat az alkalmazások iparágában, miközben elismerést is kapnak, illetve kapcsolatot építhetnek a távközlési iparágban.
A versenyt két kategóriában rendezik diákok, illetve 100 főnél kevesebbet foglalkoztató kis- és középvállalatok kategóriájában. A verseny első díja 25 000 Euro, a második díja 10 000 Euro.
A 2014-es verseny témája az Alkalmazások munkavégzéshez (Apps for Working Life), összhangban az Ericsson hálózatba kapcsolt társadalomra vonatkozó jövőképével, ahol – a mobilitás, a szélessáv, a számítási felhő, az alkalmazások és szolgáltatások révén – bármi és minden csatlakoztatva lesz. Hogyan segíthetnek az alkalmazások bennünket a mindennapi munkánk során, most és a jövőben? Hogyan járulunk hozzá ahhoz a következő generációs munkavégzéshez, ahol az emberek hatékonyabban tudnak majd innovatív tevékenységet végezni, együttműködni, és egyensúlyban tartani a munkát és a magánéletüket? Többek között ezekre a kérdésekre kell a versenyzők alkalmazásainak választ adni.
A hálózatba kapcsolt társadalomban az Ericsson a „Technology for Good” (Technológiával egy jobb világért) kezdeményezés vezető támogatója, és ösztönzi a fenntarthatósági kihívásoknak való megfelelést elősegítő innovatív tevékenységet. Az Ericsson alkalmazásversenyének (EAA, Ericsson Application Awards) 2014-es Technology for Good díja az ezen a területen elért eredményt díjazza majd.
A 2013-as döntősök
2013-ban a diák kategória nyertese a portugál GreenSpark volt, amely energiahatékonyságon alapuló, valóban globális jelentőségű megoldást kínált a házi napelemek vezérlésére. Akkor összesen 192 csapat vett részt, a világ 52 országából.
Kapcsolódó cikkek
- Élvezd a Szigetet HD-ben mobilodon!
- WWDC: az iOS sikerei számokban
- Mobilalkalmazás az Olcsobbat.hu-tól
- Appra magyar! néven alkalmazásfejlesztő kampányt indít az IVSZ
- Megújult Quickoffice Androidon és iOS-en
- Késik a BBM
- A Chrome 29 elérhető iOS-re
- Lemaradásban az Android az alkalmazások terén
- Megújult a Facebook iOS verziója
- USA: a felhasználók közel fele iOS-t használ
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.