Már 60%-os a Jelly Bean elterjedtsége
Sokáig a Gingerbread volt a legnépszerűbb Android verzió, ám az idő előrehaladtával a Jelly Bean felülkerekedett rajta. A második helyet, azonban még a „puszedli” birtokolja, bár egyre nagyobb teret hódít magának a trónfosztó. Néhány hónap alatt a KitKat elterjedsége is növekedett.
Bár a Gingerbread nem közvetlenül a Jelly Bean elődje, a felhasználók egy része még mindig ezt használja (20%), többen, mint a 4.0-ás Ice Cream Sandwich verziót, ezzel még a dobogó második fokán áll.
Már tavaly októberben is a Jelly Bean elterjedtsége volt nagyobb, pedig sokáig nehéz volt letaszítani a trónról a Gingerbreadet. Úgy tűnik, a Jelly Bean különféle verziói egyre nagyobb szeletet hasítanak ki maguknak a tortából: október óta 8, 6%-kal nőtt a népszerűsége, míg a 2.3-as verzióé 6,3%-kal csökkent.
2013. október
Azóta a KitKat is belépett a képbe, amely már egy hónap után 1,1%-ot harapott ki a tortából. Azóta tovább nőtt a részesedése, a legfrissebb adatok szerint 1,8%-ra.
2013. november
A Jelly Bean különböző verziói közötti különbség is érdekes képet mutat. Míg a 4.1x veszített népszerűségéből – 37,3%-ról 35,5%-ra esett vissza –, addig a 4.3-as elterjedtsége folyamatosan nő. Novemberben még csak a készülékek 2,3%-án futott ez a verzió, mostanra azonban 8,9%-on áll. Ez részben annak is köszönhető, hogy számos készülék kapott az utóbbi időben 4.3-as frissítést. Összességében a készülékek 60,7%-án fut jelenleg valamilyen Jelly Bean verzió, amellyel abszolút többséget élvez Android fronton.
Legfrissebb adatok – 2014. február
Forrás: Übergizmo.com
Kapcsolódó cikkek
- Amerikában az Apple uralja az okostelefon piacot
- Az Android készülékek több mint felén már Jelly Bean fut
- USA: a felhasználók közel fele iOS-t használ
- A Jelly Bean leelőzte a Gingerbreadet
- Még mindig a Gingerbread vezet
- A Windows Phone lekörözte a BlackBerryt
- Mire tervezték eredetileg az Androidot?
- Jelly Bean frissítés az LG Optimus 4X HD és Optimus L7 okostelefonokra is
- A BlackBerry visszaesése kedvezett a Windows Phone-nak
- A Facebook is az okostelefonpiacon próbál szerencsét?
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.