Innováció a mozgássérülteknek – fejjel irányítható kerekesszékek
Pár éven belül világszerte elterjedhetnek
A világon több mint 7,5 millió nyaktól lefelé bénult ember életét könnyítheti meg a NowTechnologies fejlesztése, a GyroSet. Az innováció lényege, hogy a mozgássérült emberek fejük mozgatásával tudják irányítani kerekes széküket.
A GyroSet a NowTechnologies által fejlesztett szerkezet, amellyel a mozgássérültek a fejük mozgásával irányíthatják kerekesszéküket. Ez a startup egyik legígéretesebb fejlesztése, és nem utolsósorban számos nyaktól lefele bénult ember mindennapjait könnyítheti meg a jövőben.
Az innováció számos olyan további lehetőséget rejt magában, amelyek még jobban segíthetik a rászorulókat: a headsetből, Android alkalmazásból és az operációs rendszerrel kompatibilis eszközből álló találmány lehetővé teszi a headset egérként való alkalmazását, így viselőjük képessé válik a számítógép használatra.
Ennek köszönhetően a mozgásukban korlátozott emberek akár önálló munkavégzésre is képesek lesznek, valamint olyan kommunikációs és navigációs alkalmazások is hozzáférhetővé válnak, mint: videótelefon, globális helymeghatározás, hangalapú webkeresés, képernyőbillentyűzet és hangszintézis. A gondozók a saját okostelefonjuk segítségével távolról elérhetik a szék műszaki paramétereit, fogadhatnak riasztásokat és készüléküket másodlagos joystickként használhatják a kerekes székek irányítására.
A GyroSetből már elkészült a prototípus, a tesztelés jelenleg is folyik a Mozgássérült Emberek Rehabilitációs Központjában. A 100 millió forintos befektetés célja, hogy minél hamarabb végfelhasználók számára is elérhető áron megvásárolható legyen a termék. A tervek szerint az AVEC teljes körű menedzsment és marketing támogatásának segítségével a NowTechnologies három éven belül véglegesíti a fejlesztést, kiépíti a gyártási és nemzetközi értékesítési hálózatát.
A GyroSetben rejlő lehetőségeket jól mutatja, hogy az Egyesült Királyságban működő, gerincsérült betegeket tömörítő, Sir Frank Williams által is támogatott ernyőszervezet, a Spinal Injuries Association egyetlen hivatalosan támogatott projektje a NowTechnologies fejlesztése, amelybe most 100 millió forintot fektet az AVEC Csoporthoz tartozó OTP – Day One Magvető Tőkealap.
Kapcsolódó cikkek
- Mobil szegmensre fókuszáló startup seregszemle a Smartmobil ’13-on
- Mobilappokra optimalizált szoftverfejlesztő csomag – Liferay SDK
- Android mobilokra és iPhone-ra is ingyenes a Microsoft Office
- Microsoft Office – iOS és Android rendszerre is
- GE: az elérhetetlen tenger alatti olaj- és földgázkészletek is feltárhatók
- Mobilböngészés – Android vs. iOS
- Google Now – már asztali verzióban is
- A Telekom az idén is meghirdeti nemzetközi innovációs pályázatát
- Plüssmackóba épített szenzor győzött a női startup versenyen
- Magyar startup hódítaná meg a globális hajóbérlési piacot
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.