Mobilalkalmazás segít, hogy csak azt olvasd, ami érdekel!
Okostelefonunk személyes tárggyá vált. Gyakran olvasunk híreket, keresünk információt, de sok esetben szelektálnunk kell. A telefonon ez túl sok időt vesz igénybe. Vajon megtaníthatjuk telefonunkat arra, hogy mi érdekel bennünket? Lehetséges az, hogy megfelelő alkalmazással csak a bennünket érdeklő híreket lássuk, és jelentős időt takarítsunk meg a szelektálással? Erre a feladatra javarészt elméleti munkák születtek, a feladat összetett természete miatt.
Az Invigor Informatika Kft. az Alkalmazás Fejlesztési Fórum Kft.-vel együttműködve arra vállalkozott, hogy tanuló alkalmazások segítségével ilyen és hasonló problémákra kényelmes megoldást nyújtson. Mától mindenki számára elérhető a „Tudtad?” mobil alkalmazás iPhone és Android változata. Az alkalmazás egy népszerű Facebook oldal tartalmát kínálja, mely tele van érdekességekkel. Mindenki kiválaszthatja saját érdeklődési területét, sőt küldhet is be saját híreket. A telefon állapotának elemzésével olyan mintákat, algoritmusokat keresünk, melyek jól jellemzik a használó érdeklődését. Miközben a felhasználók számára élményt nyújtunk, a tanulási folyamat pontosítása is a célunk. Egy későbbi lépésben a telefon már önállóan szűrni tudja a felhasználónak az érdekes híreket.
A módszer alkalmazási területeinek listája hosszú. A mobiltelefon használójáról többet megtudva lehetőség nyílik viselkedésének előrejelzésére, így a környezettudatosság elemzése, vagy baleseti valószínűség jóslása lehetővé válik. Nem csak a felhasználóra, hanem azok sokaságára, a környezetünkre is értékes és új következtetések állíthatók elő. A környezetszennyezés, vagy forgalmi helyzetek jobb megismerése is célja a most indult kutatás-fejlesztésnek.
„Tudtad?” alkalmazás elérhetőségei:
iPhone: https://itunes.apple.com/us/app/tudtad/id871822184?mt=8
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aff.tudtade
Kapcsolódó cikkek
- Iránymutatást fogadott el az Európai Unió az internetes szólásszabadságról
- D-Link Wi-Fi Smart Plug: elektromos eszközeink távoli kezelésére
- Használják, de nem értik igazán a Facebookot a kkv-k
- UV-figyelmeztetés a telefonunkon
- Szélessávú körzethálózati fejlesztések Nógrád megyében
- Az elszabadult BYOD - Hogyan tovább?
- Idegen nyelvre tanít telefonunk záróképernyője
- Esélyegyenlőség - Kerekasztal a digitális akadálymentesítésről
- Media Hungary 2014: van élet a felhőn kívül?
- A netnyelv a téma a magyar érettségin
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.