FBI: hatalmas kihívás az állami kibernetikai bűnözés elleni harc
Hatalmas feladatnak nevezte az államilag támogatott kibernetikai bűncselekmények megakadályozását szerdai szenátusi meghallgatásán James Comey, a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) igazgatója.
"Kétfajta nagyvállalat van az Egyesült Államokban: az egyikbe már betörtek a kínai hackerek, a másik pedig még nem tudja, hogy kínai hackerek törtek be hozzá" - mondta az FBI igazgatója.
Comey szerint a probléma elhárításán az amerikai kormányzat több szerve dolgozik. Kijelentette, hogy az FBI-nak új műszaki szakemberekre van szüksége. Az igazgató ugyanakkor kitartott a szövetségi bűnüldöző hatóság azon előírása mellett, amely kizárja az olyan jelentkezők felvételét, akik az elmúlt három év alatt marihuánát szívtak.
A szerdai The Washington Post egyébként arról írt, hogy a külföldi jelhírszerzésre szakosodott amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) számára az állami tulajdonú olajvállatok ugyanannyira izgalmas célpontok, mint a kínaiak számára az amerikai magánvállalatok. A lap úgy értesült, hogy az NSA gyakori célpontjai voltak a szaúdi, az afrikai, az iráni, a mexikói és a brazil olajcégek.
A cikk orosz olajvállalatokat nem nevezett meg, de kitért arra is, hogy amerikaiak megfigyelték a China Telecomot, a Huaweit és Juaquin Almuniát, az EU trösztellenes biztosát is.
A témában a lap által megszólaltatott amerikai kormányzati illetékesek ugyanakkor kiemelték, hogy Washington - Pekinggel ellentétben - a hírszerzés által megszerzett gazdasági értesüléseket sohasem szolgáltatja ki a magáncégeknek azok versenyhelyzetének javítása érdekében, hanem diplomáciai és biztonsági célokra használja fel azokat.
Kapcsolódó cikkek
- Washington kínai katonai hackereket gyanúsított meg üzleti kiberkémkedéssel
- Kibertámadás érte a belga külügy informatikai rendszerét
- Symantec éves összefoglaló: virágzik a kiberbűnözés
- Magyarországon ezres nagyságrendű weboldalt érint a feltárt biztonsági rés
- Az amerikai kormány figyelmeztetése a Heartbleed programhibával kapcsolatban
- Egy archívumkezelő szoftver sérülékenységére figyelmeztet a Kormányzati Eseménykezelő Központ
- Kaspersky Lab: a TOR-hálózat valóban biztonságos és nem feltétlenül rossz
- Hackerek ostromolják a Kreml és az orosz jegybank honlapját
- Az internet árnyoldala: a Kaspersky Lab 900 rejtett szolgáltatást azonosított
- Orosz kémprogram vadászik katonai adatokra