Európa legjobbja a magyar informatikus csapat
Az október 2-4. között Franciaországban lezajlott szakmai Európa bajnokságon a magyar informatikus csapat magabiztos teljesítménnyel nyerte meg az aranyérmet. A 25 ország részvételével 41 különböző szakmában zajló EuroSkills 2014 versenyen az informatikusok a magyar küldöttség legjobb teljesítményét nyújtották, így a „nemzet legjobbja” kitüntetést is ők kapták.
Az EuroSkills verseny
Az EuroSkills a legrangosabb európai szakmai verseny, amit minden második évben rendeznek meg. Magyarország májusban nyerte el a 2018-as verseny rendezési jogát, az idei seregszemle a franciaországi Lille-ben zajlott, több mint 450 versenyző részvételével. A magyar küldöttség 15 szakmában képviseltette magát, és végül 4 arany, 2 ezüst és 5 bronzéremmel térhetett haza. A nemzetek rangsorában ez a nagyon előkelő hatodik helyet eredményezte. A csapat tagjait idén is elkísérte a versenyre Czomba Sándor munkaerőpiaci és képzési államtitkár és Parragh László a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.
Az informatikus csapat sikere
A három magyar informatikus még a debreceni Mechwart Szakközépiskola diákjaként határozta el, hogy indulnak a HTTP Alapítvány által szervezett, az IT Services Hungary, a Cisco Magyarország, a Microsoft Magyarország, a Profession.hu, a T-Systems Magyarország, a Lufthansa Systems és az SRV Monitoring által támogatott magyarországi válogatón.
Bora László, Pető Roland és Varga Ákos, akik a hálózati informatikával a Cisco Hálózati Akadémia keretében ismerkedtek meg, közel másfél éves intenzív felkészítés után mérték össze tudásukat és felkészültségüket Európa legjobbjaival. A háromnapos verseny során egy összetett informatikai hálózat felépítése és beállítása volt a feladat, de a zsűri a rendszer biztonsági beállításait is részletesen tesztelte. A magyar fiúk mindhárom napon a legmagasabb pontot érték el a mezőnyben, így teljesen megérdemelten állhattak fel a dobogó legmagasabb fokára.
A magyar csapat felkészítését vezető és a zsűri tagjaként a helyszínen is közreműködő Sisák Zoltán kiemelte, hogy László, Roland és Ákos elképesztő mennyiségű munkát végzett a felkészítés során, ami végül meghozta a gyümölcsét. „A verseny során nyújtott teljesítményük alapján kétség sem fért hozzá, hogy jelenleg ez a három fiatalember Európa legjobbja.” – tette hozzá a HTTP Alapítvány vezetője.
„A magyar IT-szakemberek kinevelését, felfedezését célzó programok hátterében mindig ott áll az ITSH is. Ez nem véletlen. Biztosítanunk kell a cégen belüli utánpótlást - méghozzá a legjobbak közül! Ezért működünk együtt több magyar egyetemmel és ezért támogattuk ezt a versenyt is. Az ITSH-nak és a fiatal tehetségeknek tehát kölcsönösen szüksége van egymásra: nekik az induláshoz, nekünk a folytatáshoz, a versenyelőnyünk megőrzéséhez...” – mondta Bőthe Csaba, az IT Services Hungary ügyvezető igazgatója.
A magyarországi válogatóverseny és a felkészülés további támogatói voltak a NetAcademia, a 3in1 Hosting, az Alföld Szakképző, a Samsung Electronics és a Modern Iskola.
Az EuroSkills versenyt jegyző WorldSkills Europe szervezetben Magyarországot hivatalosan képviselő szervezet, valamint a SkillsHungary válogatóverseny, továbbá a versenyfelkészítés központi szervezője a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar különdíjas az EU Fiatal Tudósok Versenyén
- Mr. Klausz nyerte a Ki Mit Tube versenyt
- Ismét indul a Nikon Photo Contest verseny
- Európai infokommunikációs ötletverseny indult
- Dübörög a Ki Mit Tube virtuális színpada
- A Kaspersky Lab és a Mensa elindítja első közös megmérettetését
- Előadókat keres a YouTube tehetségkutató versenye
- Tizenöt ország mérnökhallgatóinak versenyautói a Formula Student Hungaryn
- Díjazták a legjobb vloggereket
- Fiatal magyar fejlesztők sikere az Imagine Cupon
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.