Nemzetközi konferencia az elektronikus személyazonosításról Budapesten
Nemzetközi konferencia kezdődött hétfőn délelőtt Budapesten az elektronikus személyazonosításról. A találkozón 40 ország 30 előadója és mintegy 200 szakértője vesz részt. Az eID konferencia hatodik alkalommal kerül megrendezésre: tavaly Berlin, 2012-ben pedig Kuala Lumpur volt a rendezvény helyszíne.
Az eID konferenciát hat évvel ezelőtt a svéd PrimeKey és a portugál Multicert alapította. Dalos Mihály, a hazánkat idén társszervezőként is képviselő Microsec Zrt. igazgatósági tagja szerint a világháló legnagyobb biztonsági kockázatát jelenleg a felhasználók valós beazonosíthatóságának hiánya jelenti. Az elektronikusaláírás-technológia terjedése jelentős mértékben csökkenti a pénzünkre, adatainkra, gyermekeinkre leselkedő veszélyeket, ezért nagyon fontos cél a hazai használat folyamatos bővítése. Az elektronikus aláírás iránti bizalom növelése érdekében komoly előrelépés történt 2013 novemberében, ekkor indult el ugyanis a kormányzat hitelesítési szolgáltatása. Az állam szerepvállalása jelentős lendületet adhat Magyarországon is a megoldás elterjedésének. A szakértő az eredmények terén Észtországot tekinti követendő példának, ahol a lakosság 98 százaléka rendelkezik elektronikus aláírással, így ott a hivatalos ügyintézés ma már szinte teljes mértékben az ügyfelek biztonságos azonosításával, a világhálón zajlik.
Kapcsolódó cikkek
- Internet Hungary: bárkiből lehet milliomos a digitális forradalom korában
- Infokommunikáció szakmapolitikai szemmel
- Gyermekek az interneten: tiltás vagy megértés?
- A Netflix biztonsági igazgatója és a Kaspersky Lab biztonsági kutatója a 11. Hacktivityn
- A kormány ötödik harctere az informatikai felhő
- A függésekről szól a 7. Fenntarthatósági Nap
- Szegeden tartották a 8. IT STAR nemzetközi konferenciát
- 2014-ben is ITBN: ingyenes regisztrációval
- Internet Hungary: újrahuzalozza világunkat a digitális ipari forradalom
- Tervezzük együtt a jövő évet az Országos Marketing Konferencián
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.