Nemzetközi konferencia az elektronikus személyazonosításról Budapesten
Nemzetközi konferencia kezdődött hétfőn délelőtt Budapesten az elektronikus személyazonosításról. A találkozón 40 ország 30 előadója és mintegy 200 szakértője vesz részt. Az eID konferencia hatodik alkalommal kerül megrendezésre: tavaly Berlin, 2012-ben pedig Kuala Lumpur volt a rendezvény helyszíne.
Az eID konferenciát hat évvel ezelőtt a svéd PrimeKey és a portugál Multicert alapította. Dalos Mihály, a hazánkat idén társszervezőként is képviselő Microsec Zrt. igazgatósági tagja szerint a világháló legnagyobb biztonsági kockázatát jelenleg a felhasználók valós beazonosíthatóságának hiánya jelenti. Az elektronikusaláírás-technológia terjedése jelentős mértékben csökkenti a pénzünkre, adatainkra, gyermekeinkre leselkedő veszélyeket, ezért nagyon fontos cél a hazai használat folyamatos bővítése. Az elektronikus aláírás iránti bizalom növelése érdekében komoly előrelépés történt 2013 novemberében, ekkor indult el ugyanis a kormányzat hitelesítési szolgáltatása. Az állam szerepvállalása jelentős lendületet adhat Magyarországon is a megoldás elterjedésének. A szakértő az eredmények terén Észtországot tekinti követendő példának, ahol a lakosság 98 százaléka rendelkezik elektronikus aláírással, így ott a hivatalos ügyintézés ma már szinte teljes mértékben az ügyfelek biztonságos azonosításával, a világhálón zajlik.
Kapcsolódó cikkek
- Internet Hungary: bárkiből lehet milliomos a digitális forradalom korában
- Infokommunikáció szakmapolitikai szemmel
- Gyermekek az interneten: tiltás vagy megértés?
- A Netflix biztonsági igazgatója és a Kaspersky Lab biztonsági kutatója a 11. Hacktivityn
- A kormány ötödik harctere az informatikai felhő
- A függésekről szól a 7. Fenntarthatósági Nap
- Szegeden tartották a 8. IT STAR nemzetközi konferenciát
- 2014-ben is ITBN: ingyenes regisztrációval
- Internet Hungary: újrahuzalozza világunkat a digitális ipari forradalom
- Tervezzük együtt a jövő évet az Országos Marketing Konferencián
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.