Már népszerűbb a Windows Phone 8.1 elődjénél
Az év közepén kiadott a Windows Phone 8.1 már nagyobb részesedéssel bír a piacon, mint elődje, a Windows Phone 8. A friss rendszerverzió jelenléte majdnem eléri az 50%-ot a platformon belül, vagyis szinte minden második WP mobilon – amelyek zöme egyébként Nokia – azt használjuk világszerte.
Bár a Microsoft mobil platformja elég csúnya zsákutcákat hagyott maga után fejlődés közben – elég csak a Windows Phone 7 modellekre gondolni, melyek szoftveres támogatása egyszerűen lezárult a WP7.8 megjelenésével –, a szoftveróriásnak sosem esett igazán nehezére a szoftverfrissítések széles körű és gyors elterjesztése. Ennek bizonyítéka az év közepén kiadott Windows Phone 8.1, ami mára dominánsabbá vált a piacon, mint az előtte megjelent Windows Phone 8.
Ahogy az alábbi tortadiagramon (a bal oldali) látható, a WP8.1 megtalálható a Windows Phone modellek 46,3 százalékán, a 8.0-s verzió pedig már csak 36,8 százalékban van jelen. Érdekesség, hogy a platform evolúciós előrehaladása közben „lecsatolt” WP7.x verziók továbbra is használatban vannak, méghozzá 16,6 százalékos részesedéssel bírnak.
A jobb oldalon látható torta a készülékek megoszlását mutatja a platformon belül, gyártók szerint. Szinte hátborzongató a Nokia fölénye a többiekkel szemben, s a helyzet vélhetően nem változik számottevő mértékben a közeljövőben sem – igaz már nem Nokia, hanem Microsoft Lumia néven emlegethetjük az ide tartozó modelleket. A 94,99 százalékos Nokia uralom megtörését naivság volna a 3 százalékban jelenlévő HTC-től, vagy az 1,15 százalékos részesedést magáénak tudó Samsungtól várni, bár némi esély azért van a piac felbolydulására, hiszen a Microsoft akciója jóvoltából egyre több új cég jelenik meg a platformon.
A WP-alapú modellek megoszlásáról is készült egy kimutatás, amiben természetesen a Nokia készülékei a főszereplők. Megkérdőjelezhetetlen a pénztárcabarát Lumia 520 erős dominanciája (26,9%). A belépőszintű készüléket a nagyobb, de nem sokkal okosabb Lumia 625 követi a sorban (7,2%-kal), majd a 630 (6,4%) és az egykori zászlóshajó, a PureView kamerával megáldott Lumia 920 (5,8%) következik. Meglepő, de máig az egyik legnépszerűbb mobil a Windows Phone 7.8 alapú Lumia 800, amit a Lumia sorozat első képviselőjeként tartunk számon.
[Forrás: GSM Arena]
Kapcsolódó cikkek
- Jól fogynak a Huawei közép- és felsőkategóriás okostelefonjai
- Bár az Android vezet Amerikában, mégis az Apple áll az élen
- Hazánkba érkezett a Lumia 830
- Hazánkban is kapható a Lumia 530 okostelefon
- Jól muzsikált a Huawei a második negyedévben
- Megfizethető Windows Phone mobil – Lumia 530
- Jövő héttől hazánkba is megérkezik a Lumia 930
- A vártnál kisebb nyereség a Samsungnál
- Több mint 26 millió Xiaomi mobil talált gazdára 2014-ben
- Megérkezett Magyarországra az első Windows Phone 8.1-es mobil
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.