Közös Schneider Electric - Autodesk projekt az épületinformációs modellezés terén

forrás: Prím Online, 2015. január 30. 11:20

A Schneider Electric és az Autodesk bejelentették együttműködési megállapodásukat. A partnerség célja az épületek jelenlegi életciklus-menedzsment gyakorlatának épületinformációs modellezés (BIM) alapján történő fejlesztése. Az együttműködés részeként a két vállalat olyan új módszerekkel kísérletezik, amelyek hatékonyabbá teszik az épületek energiafelhasználását a tervezéstől, az építkezésen és az üzemeltetésen át egészen az életciklus végéig. A közös munka keretében új megoldásokat és szolgáltatásokat dolgoznak ki az energiamenedzsment, az épületautomatika és -felügyelet, valamint a munkaterület-menedzsment vonatkozásában.

Napjainkban az épületek felelősek a globális energiafogyasztás 40%-áért, a vízfelhasználás 25%-áért, az erőforrások felhasználásának 40%-áért, valamint az üvegházhatású gázok kibocsátásának körülbelül egyharmadáért. A világméretű villamosáram-felhasználás mintegy 60%-át pedig a lakóépületek és a kereskedelmi célú ingatlanok fogyasztása teszi ki. Mindezek ellenére mégis az épületek rejtik a legnagyobb lehetőséget az üvegházhatású gázok kibocsátásának jelentős mértékű csökkentésére. A digitális BIM folyamatok előnye pedig, hogy hosszú távú fenntarthatóságot biztosítanak, ezáltal hatékonyabb energiafelhasználású otthonok és épületek hozhatók létre.

 



A partnerséggel a két vállalat terve, hogy a Schneider Electric energiaelosztás terén mutatott szakértelmét, illetve energia- és épületfelügyeleti megoldásait összekapcsolják az Autodesk BIM-alapú tervezési és kivitelezési szoftvereivel, például az Autodesk Revit és az Autodesk BIM 360 szoftverekkel. A BIM folyamata egy intelligens 3D modell megalkotásával kezdődik, amely lehetővé teszi az épületek tervezési, kivitelezési és működési adatainak rögzítését, felderítését és kezelését. A létrehozott információs modell elemei a projekt során összehangoltak maradnak, ezáltal támogatják a megfontoltabb döntéseket segítő szimulációt, elemzést és együttműködést.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket

Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében. 

2024. november 2. 15:26

Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon

Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során. 

2024. november 2. 11:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59