Közös Schneider Electric - Autodesk projekt az épületinformációs modellezés terén
A Schneider Electric és az Autodesk bejelentették együttműködési megállapodásukat. A partnerség célja az épületek jelenlegi életciklus-menedzsment gyakorlatának épületinformációs modellezés (BIM) alapján történő fejlesztése. Az együttműködés részeként a két vállalat olyan új módszerekkel kísérletezik, amelyek hatékonyabbá teszik az épületek energiafelhasználását a tervezéstől, az építkezésen és az üzemeltetésen át egészen az életciklus végéig. A közös munka keretében új megoldásokat és szolgáltatásokat dolgoznak ki az energiamenedzsment, az épületautomatika és -felügyelet, valamint a munkaterület-menedzsment vonatkozásában.
Napjainkban az épületek felelősek a globális energiafogyasztás 40%-áért, a vízfelhasználás 25%-áért, az erőforrások felhasználásának 40%-áért, valamint az üvegházhatású gázok kibocsátásának körülbelül egyharmadáért. A világméretű villamosáram-felhasználás mintegy 60%-át pedig a lakóépületek és a kereskedelmi célú ingatlanok fogyasztása teszi ki. Mindezek ellenére mégis az épületek rejtik a legnagyobb lehetőséget az üvegházhatású gázok kibocsátásának jelentős mértékű csökkentésére. A digitális BIM folyamatok előnye pedig, hogy hosszú távú fenntarthatóságot biztosítanak, ezáltal hatékonyabb energiafelhasználású otthonok és épületek hozhatók létre.
A partnerséggel a két vállalat terve, hogy a Schneider Electric energiaelosztás terén mutatott szakértelmét, illetve energia- és épületfelügyeleti megoldásait összekapcsolják az Autodesk BIM-alapú tervezési és kivitelezési szoftvereivel, például az Autodesk Revit és az Autodesk BIM 360 szoftverekkel. A BIM folyamata egy intelligens 3D modell megalkotásával kezdődik, amely lehetővé teszi az épületek tervezési, kivitelezési és működési adatainak rögzítését, felderítését és kezelését. A létrehozott információs modell elemei a projekt során összehangoltak maradnak, ezáltal támogatják a megfontoltabb döntéseket segítő szimulációt, elemzést és együttműködést.
Kapcsolódó cikkek
- APC Mobile Power Pack: külső aksi mobil kütyüinkhez
- Bill Gates ürülékből gyárt ivóvízet
- Három új Xerox-megoldás a papírmentes irodáért
- LED fényben pompázik a Szent István Bazilika
- Magyar Fenntarthatósági Csúcs 2014
- Ingyenes webalkalmazás a kkv-k energiahatékonyságának javítására
- Hamarosan jövőbe láthatnak az energiakereskedők
- Fenntarthatósági világranglistán dobogós a Telekom
- A függésekről szól a 7. Fenntarthatósági Nap
- Nyílt vizsganap CAD-felhasználók számára
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.