Elektromobilitás konferencia lesz Budapesten
A Green eMotion Projekt az eddigi legnagyobb, az Európai Unió által négy évvel ezelőtt indított kezdeményezés, melynek célja az elektromobilitás európai elterjesztése. Az összesen 42 millió eurós költségvetésű projektet az Európai Unió 24 millió euróval támogatja.
A projekt fő célja egy határokon átnyúló "interoperábilis" rendszer létrehozása Európában, amely lehetővé teszi az elektromos autósok töltőinfrastruktúrához való könnyű és felhasználóbarát hozzáférését, elősegítve ez által az elektromos autók tömeges elterjedését. Ennek előfeltétele nemzetközileg elfogadott szabványok, folyamatok és informatikai megoldások alkalmazása.
A kiválasztott tíz európai modell-régióban kutatásokat végeztek és tapasztalatokat gyűjtöttek a figyelembe veendő műszaki, regionális és politikai szempontokra vonatkozóan, melyek alapján további fejlesztéseket hajtottak végre és egységes európai standardokat határoznak meg az elektromobilitás elterjesztésének előremozdítása érdekében.
A konferencián bemutatásra kerülnek a projekt négy éve során elért eredmények, amelyek lehetővé teszik az elektromobilitás Európa-szerte harmonizált platformjának kialakítását.
A Green eMotin (GeM) projekt kutatás-fejlesztési és tapasztalatgyűjtési fázisában Budapest, mint replikációs régió is jelentős szerepet kapott az ELMŰ német anyavállalatán, az RWE-n keresztül.
A projekt négyéves futamideje alatt, mintegy tízezer, az elektromos autók töltésére alkalmas töltőoszlop telepítését irányozták elő. A projekt keretében Budapesten 10 darab smart elektromos töltőoszlop került üzembe. Ezek a berendezések az európai rendszerekhez kapcsolódó, az e-kWh alkalmazáson keresztül okos telefonnal kezelhető intelligens töltőhálózatot alkotnak. Ezen töltőhálózaton, amely kapcsolódik az ELMŰ közterületi intelligens töltőhálózatához, a végrehajtott töltési tranzakciók gyakorlati információt biztosítanak a GeM projekt számára.
A Budapesti Elektromos Művek már 2010-től, az elektromos autózás magyarországi éllovasaként már a Green eMotion projektbe való bekapcsolódását megelőzően is kiemelt figyelmet fordított a környezetkímélő autózás magyarországi népszerűsítésére. Ezen tevékenysége keretében létrehozta az E-Mobility Network-öt, amelynek tagjai szintén tevőlegesen hozzájárultak az új infrastruktúra kialakításához Magyarországon.
Az ELMŰ és testvérvállalata, az ÉMÁSZ már összesen 43, az elektromos autók töltésére alkalmas, az európai szabványoknak megfelelő csatlakozóval felszerelt berendezést üzemeltet, amely a legnagyobb töltő-infrastruktúra ma Magyarországon.
Az ELMŰ-ÉMÁSZ Társaságcsoport kiemelten fontos feladatának tartja a környezetkímélő autózás minél szélesebb körben történő elterjesztését. Ennek keretében a közterületi töltőpontjain 2015-ben is ingyenes töltési lehetőséget biztosít a regisztrált magánfelhasználók számára.
MTI / OTS
Kapcsolódó cikkek
- Közös Schneider Electric - Autodesk projekt az épületinformációs modellezés terén
- Bill Gates ürülékből gyárt ivóvízet
- Három új Xerox-megoldás a papírmentes irodáért
- Magyar Fenntarthatósági Csúcs 2014
- Fenntarthatósági világranglistán dobogós a Telekom
- A függésekről szól a 7. Fenntarthatósági Nap
- Lebegő kristály hotel épül a norvég fjordoknál
- Megújuló energia kreatívan: napelemes napvirágok Seattle belvárosában
- Izzadságból termel energiát a tetoválásszerű bioelem
- Nem kérhetnek pénzt az elektronikai szemétért
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.