A Snapchaten elküldött selfie buktatta le a tini gyilkost
Egy tinédzser gyilkost buktatott le a Snapchat. A népszerű szolgáltatással önmegsemmisítő üzeneteket küldhetünk, azonban néhány másodperc is elegendő egy képernyőfotó, vagyis másolat készítésére.
Maxwell Marion Morton, egy 16 éves tinédzser megölte szintén 16 éves társát, Ryan Mangant. A rendőrségnek hamar sikerült kézrekerítenie az elkövetőt, ugyanis a fiú saját magát buktatta le.
A gyilkosság elkövetése után közvetlenül a fiú egy selfie-t készített, amelyen a mellette fekvő, meglőtt fiú is látszik, és a fotót elküldte egyik barátjának. A megosztáshoz a Snapchatet használta, amelynek jellegzetessége, hogy a küldött tartalmakat megsemmisíti néhány másodperccel a küldés után.
Azonban még így sem volt elég óvatos, ugyanis a fiú, akinek szánta, gyorsan egy screenshotot (képernyőfelvétel) készített róla, amely a rendőrséghez is eljutott. A fiú ugyanis megmutatta édesanyjának a képet, aki ezután felvette a kapcsolatot a rendőrökkel.
A képen jól látszott az áldozat, ahogy ül a háttérben egy széken egy lőtt sebbel az arcán. A fiú, aki a selfie-t készítette, pedig arccal a kamerába nézett. A barátjának egy üzenetet is küldött, amelyben az állt, hogy „nem Ryan volt az utolsó”.
A nyomozók később Morton otthonában egy 9 milliméteres pisztolyt találtak. Ilyen fegyverrel lőtték le Ryan Mangant is. A fiú beismerte a gyilkosságot, miután megtalálták a fegyvert a lakásán. Mortont felnőttként kezelik majd a bíróságon, és vádat emeltek ellene emberölés és lőfegyver birtoklása miatt.
Forrás: Mashable.com
Kapcsolódó cikkek
- Múzeumba került az internet
- 5-ből 4 netező vásárol online
- Az okostelefonos fizetés és a drónok éve vár ránk
- Dél-Amerikával indul az ingyenes internet
- Cápák rágják a tengeralatti kommunikációt
- Rendőrt riaszt, mentőt küld azonnal a Xerox üzleti intelligencia fejlesztése
- A titkosított üzenetek betiltását szorgalmazná az Egyesült Királyság miniszterelnöke
- 71 milliárdos forgalommal zárta a Reddit a 2014-es évet
- Közzétették a Philae landolásának első képét
- Beperelnék az AdBlock Plus gyártóját
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.