Szakmai előadások és workshop a háromdimenziós nyomtatásról
Szakmai előadások és workshop is várja az érdeklődőket a Budapest 3D Printing Days eseménysorozaton május 14. és 16. között a Design Terminál épületében és az Akvárium Klubban.
Harmadik alkalommal rendezi meg a Design Terminál a régió legnagyobb 3D nyomtatással foglalkozó fórumát. A budapesti Akvárium Klubban huszonöt cég mutatja be innovációit, valamint vezető nemzetközi szakértők tartanak szakmai előadásokat. Az érdeklődőknek lehetőségük lesz felfedezni és kipróbálni a legújabb fejlesztésű 3D nyomtatókat és szoftvereket is.
Az eseményen mutatja be legújabb fejlesztését a magyar diákok által alapított DO3D, amely saját technológiájú 3D nyomtatójával már a nemzetközi piacot célozza meg. A vállalkozás idén a Design Terminál mentorprogramjába is felvételt nyert.
A Budapest 3D Printing Days a közép-európai térség egyik legjelentősebb rendezvénye a 3D nyomtatás területén. Célja, hogy összehozza a régió háromdimenziós nyomtatási piacának szereplőit, valamint, hogy megismertesse a nagyközönséggel is ezt a dinamikusan fejlődő technológiát.
A 3D nyomtatás piaca világszinten évi mintegy hárommilliárd dollárral nő. Az egyre olcsóbbá és hatékonyabbá váló technológia a következő évtizedben várhatóan egész iparágakat alakít át, a formatervezéstől a tömegtermelésig - írták a tájékoztatóban.
Kapcsolódó cikkek
- Hamarosan jön Az Év Honlapja Workshopja
- Hamarosan jön Az Év Honlapja Workshopja
- Sugárhajtómű 3D nyomtatással
- Sugárhajtómű 3D nyomtatással
- Először nyomtattak sugárhajtóművet
- Először nyomtattak sugárhajtóművet
- Pályázat háromdimenziós nyomtatási technológiával készülő műalkotásokra
- Pályázat háromdimenziós nyomtatási technológiával készülő műalkotásokra
- 3D nyomtatott lábat kapott egy kiskacsa
- 3D nyomtatott lábat kapott egy kiskacsa
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.