A világ első 3D nyomtatású irodaháza Dubaiban épül
Dubai bejelentette terveit a világ első teljes funkcionalitású, 3D nyomtatással készülő irodaházzal kapcsolatban. A nyomtatás, vagyis az építés rétegről rétegre történik majd.
Mohamed Al Gergawi, az Egyesült Arab Emirátusok miniszteri kabinetfőnöke, valamint a Nemzeti Innovációs Bizottság elnöke jelentette be kedden, hogy Dubaiban épül meg a világ első háromdimenziós nyomtatási eljárással készült irodaháza.
A prototípus épület nagyjából kétezer négyzetláb alapterületű lesz, a nyomtatást pedig rétegről rétegre haladva végzik majd egy húsz láb magas nyomtató segítségével.
Ez az újfajta megoldás nem csupán az eljárás miatt figyelemreméltó, hanem az is kiderült, hogy pénz és idő szempontjából is hatékony alternatívának bizonyul. Nagyjából felére csökkennek a költségek és a befektetett idő is, és az építési törmelék pedig 30-60%-kal lesz kevesebb.
A munkálatokat egy kínai 3D nyomtatással foglalkozó cég végzi majd, a Winsun Global. Nem idegenek számukra a 3D nyomtatással készült épületek, már korábban is alkottak hasonlót. Az ő terveik nyomán készült el egy szintén 3D nyomtatású hatemeletes apartman is.
Más fontos vállalatok is részt vesznek a Dubaiban zajló munkálatokban, többek között a Gensler, a Thronton Tomasetti és a Syska Hennyessy Group is. Egyelőre pontos dátumot nem lehet tudni arra vonatkozóan, mikorra készül el az épület, de itt kap majd helyet a jövő múzeuma is, melynek nyitását 2017-re tervezik.
Forrás: Techspot.com
Kapcsolódó cikkek
- Mi a párhuzam Slash és a SLES között?
- A Huawei közreműködésével hozzák létre Brüsszelben a „jövő campusát”
- Megnyílt az első európai MakerBot Innovációs Központ
- Digitális hasonmás fénykép alapján
- Premiere Szépségipari Konferencia: a megújuló ipar szolgálatában [2. rész]
- Premiere Szépségipari Konferencia: a megújuló ipar szolgálatában [1. rész]
- Csökkenthetők a műhibák az új 3D orvosi szimulációs rendszerrel
- Altegris Strategic Investment Conference – adatok, analízis, jövőkutatás és intellektuális gazdagság
- Júniusban jön a Budapest Data Fórum
- 3D-nyomtatású alkatrészek az Airbus hajtóművében
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.