QualysmArt: képernyőkön és táblagépeken a művészet
Megnyílt a Qualysoft innovatív művészeti kiállítása
A Qualysoft megnyitotta művészeti kiállítását Bécsben. A rendhagyó tárlaton nem festményeket láthatnak a résztvevők, hanem az egyes alkotásokat táblagépeken és képernyőkön keresztül tekinthették meg.
Bécsben rendezték meg a QualysmArt névre keresztelt kiállítást. A szervezők a digitális világot előtérbe helyezve a modern technológiákkal ötvözik a művészek alkotásait. A különféle alkotásokat idén a „Digitalizmus – Művészet és innováció” mottó jegyében válogatta ki az esemény két kurátora: Ursula Tucka, a Metropolitan Art Club elnöke és dr. Méhes Márton, kulturális menedzser.
Oros Péter, a Qualysoft-csoport vezérigazgatója szerint a QualysmArt koncepció révén sikerült a technológiát a művészettel kombinálni. Úgy véli, hogy a digitális technológiáknak és tartalmaknak a vizuális művészetekben megvalósuló integrációja igen érdekes eszmecserék ihletője.
Az elképzelés alapja, hogy nem csak hagyományos módon lehet bemutatni a műalkotásokat, hanem például digitális eszközökön is megjeleníthetők. Ha a jó minőségű képernyők festményekhez hasonló keretet kapnak, és a falra akasztják őket, azzal a fizikai és a virtuális művészet találkozásának lehetnek tanúi a látogatók. A QualysmArt technológia segítségével a fizikailag hozzáférhetetlenek alkotások is megtekinthetők, melyek akár állapotuk miatt nem állíthatók ki, vagy éppen egy távoli ország kiállításán vendégszerepelnek.
Az egyik kiállított alkotás
A Qualysoft által kifejlesztett, felhőlapú megoldással akár végtelen számú készülék vezérlése egy központi számítógépről kivitelezhető. Az idei QualysmArton az alábbi művészek alkotásait állítják ki, melyek egy éven át tekinthetők meg Bécsben az ENSZ-központhoz közel található Saturn Tower irodaházban előzetes időpont egyeztetés alapján, akár tárlatvezetéssel is: A. Nagy Gábor, Ördög Noémi (Naomi Devil), Zászkalicky Ágnes, M. Pálfy, Beran/Henz, Valentina Wecerka, DAQUE, Christian Foidl, Mario Nubauer.
Kapcsolódó cikkek
- Tablet boom-mal és magyar kiállítókkal rajtol január 8-án a 2013-as CES
- Deloitte Technology Fast 50: még két hétig lehet jelentkezni
- Az Uber technológiát és tehetségeket vásárol a Microsofttól
- Solid 2015 harmadik nap – miért fontos, hogy a kormány átlátszó, digitális, naprakész legyen?
- A világ első 3D nyomtatású irodaháza Dubaiban épül
- Mi a párhuzam Slash és a SLES között?
- A Huawei közreműködésével hozzák létre Brüsszelben a „jövő campusát”
- Ne edd meg a tableted!
- Digitális hasonmás fénykép alapján
- Premiere Szépségipari Konferencia: a megújuló ipar szolgálatában [2. rész]
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.